[Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

Czyli po polsku dla osoby na hobbystycze cele: potrzeba zasilacz do tego modelu mikrskopu
Awatar użytkownika
ywerion
Posty: 7
Rejestracja: 10 mar 2016, o 15:40

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: ywerion »

Dziękuję za wytłumaczenie mi wszystkiego
Czy mogłabym jeszcze prosić o zerknięcie na tamte dwie oferty, do których linki wstawiłam? Te dwa mikroskopy wydają się być podobne, ale mają chyba inne stoliki.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

W tym za 620 chyba ten stolik nie jest kompletny - nie widze drugiej lapki do trzymania preparatu. Z tych dwoch ten za 600.

Zawsze zarzuc sprzedawcy lista pytan, ktora jest w poradniku:
- zapytac czy w mechanizmach nie ma luzow i czy chodza plynnie (ostrosc, przesuw kondensora, przesuwy stolika, przysłony)
- mozna tez zadac kilka ogolnych pytan: Czy sprzedajacy był użytkownikiem oferowanego mikroskopu? Czy orientuje się skad pochodzi mikroskop, kto byl jego uzytkownikiem i jak bardzo/dlugo byl eksploatowany? W jakim stanie jest optyka mikroskopu? (rysy, zabrudzenia, przebarwienia)
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

ywerion, jeśli jesteś w stanie wydać 600 zł na PZO MB 30 to mogę Ci zaoferować jeden z dwóch (biały lub czarny) które posiadam w zapasie - kocham ten model -)
W komplecie będzie 5 standardowych obiektywów, (ale rewolwer na 4 obiektywy) i dwie pary okularów.
Oczywiście zasilacz.
Stan bardzo dobry, oba przetestowane przeze mnie.
Jednak bez drewnianej skrzynki, bo mam tylko jedną (dla mnie o wartości kolekcjonerskiej)

Stwierdzę jednak, że jeżeli wykażesz się znaczną dozą cierpliwości i poszukiwań to upolujesz ten model w dobrym stanie za 350-450 zł
LoginPiotrusia
Posty: 575
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:25

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: LoginPiotrusia »

ywerion, polecam zakup mikroskopu od użytkownika Boguslaw. Dostaniesz mikroskop dopieszczony w pełni sprawny mechanicznie i optycznie - a co bardzo ważne - z pełnym serwisem i pomocą techniczną i merytoryczną.
600,- wydane na OLX czy Allegro pociągnie Ciebie o dodatkowe 200,- kosztów napraw i serwisu.
A który? I tu jest problem - model szary jest nowszy, ale czarny jest moim zdaniem ładniejszy. I zdecydowanie polecam stolik PZO SK8 a nie SK12
JohnyM

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: JohnyM »

Gdzie jest SK12, jeszcze takiego nie widziałem?
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Wojtek37 »

Starszy , wiekowy mikroskop najlepiej kupować od pasjonatów, kolekcjonerów , osobiście kupiłbym od Boguslawa w innym przypadku to ryzyko nabycia nie zadbanego a nawet uszkodzonego mikroskopu i tak jak wspomniał Piotruś dochodzą dodatkowe koszta.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

Widze, ze zaczelo sie straszenie potencjalnych kupcow, a lata pracowalismy na to zeby ludzie nie bali sie kupowac uzywanego

Mikroskop (pomijam skrajne przypadki) jest do wyczyszczenia i lekkiej naprawy/korekty dzialania spokojnie we wlasnym zakresie. I zrobi to lekko ogarnieta technicznie osoba.
LoginPiotrusia
Posty: 575
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:25

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: LoginPiotrusia »

JohnyM, dziękuję za zwrócenie uwagi na mój błąd. Oczywiście miałem na myśli SK16, którego nie lubię
Awatar użytkownika
ywerion
Posty: 7
Rejestracja: 10 mar 2016, o 15:40

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: ywerion »

Myślę, że nie ma się czego bać przy nabywaniu używanego mikroskopu. Najważniejsze jest tylko nie robić tego pośpiesznie. Bardzo cieszy mnie możliwość kupienia mikroskopu od Boguslawa napisałam już prywatną wiadomość, dopytując o szczegóły.
Jeszcze raz chciałabym podziękować za pomoc. W razie czego będę tu pisać
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

ywerion, przepraszam, że się nie odzywam, prawie cały dzień nieustające awarie w pracy, chyba zaraz ruszamy ponownie :-(

Swoją drogę to przez wypowiedzi LoginPiotrusia i Wojtek37 to chyba zrezygnuję ze sprzedaży, po co mam mieć stres i się potem wstydzić
(To tylko żart )
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

Wrzucam foto mikroskopów jakie mogę zaoferować ywerion
Ona te zdjęcia już otrzymała i będzie miała pytania do Was, więc proszę udzielenie odważnych opinii, uwag i wskazówek
Rewolwery w obydwu na 4 obiektywy.
Acha, mikroskopy i stoliki jeszcze nie czyszczone zewnętrznie po 2-3 latach półkowania"
Załączniki
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
9.jpg (129.54 KiB) Przejrzano 2537 razy
10.jpg
Awatar użytkownika
ywerion
Posty: 7
Rejestracja: 10 mar 2016, o 15:40

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: ywerion »

Cześć
Nie mogłam wpaść na forum wcześniej, ale już jestem i tak jak powiedział Boguslaw, chciałabym poprosić o opinie na temat tych dwóch pięknych mikroskopów. Od samego początku skłaniam się ku temu białemu, ale z ostateczną decyzją czekam na Wasze uwagi Poza tym byłabym również wdzięczna za rozjaśnienie moich wątpliwości odnośnie stolików - ten mały wydaje mi się być wygodniejszy, czy to jest polecany wcześniej sk8?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość