[Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
Karol__
Posty: 179
Rejestracja: 9 sty 2019, o 22:49

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Karol__ »

Radi serdecznie współczuję. Niestety takie sytuacje są nieuniknione, niektórzy ludzie nie lubią używać mózgu :) A co do celowego niszczenia paczek to mam nadzieję, że żart. Już nam płaskoziemcy wystarczą :D

Opisz całą swoją sytuację w tym wątku jeśli możesz:
Nieuczciwi Sprzedawcy
To przydatne informacje i dzięki takim wpisom wiele osób uniknie sytuacji która Ciebie spotkała.

Bardzo ciekawe rezultaty jarud !

Jednak ja trzymałbym się tematu, bo to nie ma raczej związku z zakupem mikroskopu w cenie 500-2000 zł.
Lepiej założyć nowy temat w dziale technicznym lub napisać w ogólnych dyskusjach technicznych.

Wesołych świąt wszystkim forumowiczom!
helołtarshelołkejs
Posty: 25
Rejestracja: 20 kwie 2019, o 21:19

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: helołtarshelołkejs »

witam.
poszukuję biolara dla siebie. Przejrzałem serwisy ale jedyny jaki znalazłem w miarę normalnej cenie to: allegro 7876145413 Nie wiem co znaczy że jest to mikroskop z kolekcji? z tego co czytam brakuje obiektywu x20.Tak ogólnie to polecacie?chciałbym kupić coś gotowego, wyjmuje z pudełka i oglądam szkiełka, nie chce się bawić w czyszczenie i sztukowanie.
jarud
Posty: 491
Rejestracja: 27 cze 2015, o 15:25

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: jarud »

Karol_, cieszę się, że uznałeś moje zdjęcia za "ciekawe". Szkoda, że nie mogę powiedzieć tego samego o twoich, bo po prostu ich nie widziałem. Co do sensu umieszczania ich w tym dziale, to po prostu chciałem delikatnie zasugerować, że istnieją inne rozwiązania niż b. drogi biolar ze słabiutką żarówka led samochodową, do którego przymierza się heloł......, a który za te pieniądze nie ma nawet obiektywu 20x, ani skrzyni, za to ma słabe okulary 10x. Pokazałem zdjęcia, które być może dowodzą, że można osiągnąć jakie-takie rezultaty sprzętem za 200 zł.
To forum z założenia miało służyć do pokazywania naszych zdjęć, wymiany doświadczeń i informacji o sprzęcie. Zamiast tego stało się czymś w rodzaju forum psychoanalitycznego dla ludzi przeżywających lęki związane z zakupem biolara. Litości, ile razy można o tym czytać? Tak, biolar jest dobry. Tak, należy kupić możliwie kompletny. Tak, należy zawsze się liczyć z dodatkowymi wydatkami. Tak, ludzie czasami źle pakują delikatny sprzęt itd. Wiem, że decyzja jest trudna, nikt nie chce tracić pieniędzy. Rzecz w tym, że mikroskop ma służyć do obserwacji. Być może, jeżeli nie macie specjalnych talentów technicznych, lepiej kupić prosty mikroskop szkolny, dorobić oświetlenie led, i zobaczyć, czy rzeczywiście was to interesuje. I pokazujcie swe zdjęcia. Jest specjalny dział dla początkujących, ale chyba działa na nim jedna osoba. Reszta ogranicza się do dyskusji o biolarze. Za moich młodych czasów mówiono o takich "erotoman gawędziarz".

Wesołych Świąt :)
Karol__
Posty: 179
Rejestracja: 9 sty 2019, o 22:49

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Karol__ »

jarud pisze:
20 kwie 2019, o 22:50
Karol_, cieszę się, że uznałeś moje zdjęcia za "ciekawe".
Twa radość jest dla mnie wszystkim :)
jarud pisze:
20 kwie 2019, o 22:50
To forum z założenia miało służyć do pokazywania naszych zdjęć, wymiany doświadczeń i informacji o sprzęcie. Zamiast tego stało się czymś w rodzaju forum psychoanalitycznego dla ludzi przeżywających lęki związane z zakupem biolara. Litości, ile razy można o tym czytać?
To forum to środek komunikacji, i służy do tego, do czego wykorzystują go użytkownicy. Jeśli mają jakieś wątpliwości i pytania, dlaczego mieliby ich nie zadawać? Bo Ci się to nie podoba? Bo jesteś zmęczony takimi wpisami? Jeśli to CI przeszkadza to to widzę łatwe wyjście z tej sytuacji - nie czytaj ich i nie pomagaj.
jarud pisze:
20 kwie 2019, o 22:50
I pokazujcie swe zdjęcia. Jest specjalny dział dla początkujących, ale chyba działa na nim jedna osoba. Reszta ogranicza się do dyskusji o biolarze.
Bo to najcześciej podejmowany temat na tym forum z wiadomych względów, jak pojawia się coś innego to tam też jest dyskusja.

Może moja poprzednia wiadomość była niepotrzebna, ale uważam że twoja odpowiedź tym bardziej. Ja odpuszczam, nie ma sensu tak drzeć kotów.
helołtarshelołkejs
Posty: 25
Rejestracja: 20 kwie 2019, o 21:19

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: helołtarshelołkejs »

w biolarze są stosowane żarówki czy diody led? jak diody to z 5v można już poszaleć szczególnie jak się kupi coś porządnego czyt. z firmy cree
KrzysOkrywca
Posty: 1
Rejestracja: 21 kwie 2019, o 10:24

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: KrzysOkrywca »

Hej wszystkim,
Od dość dawna interesuje się oglądaniem przyrody i postanowiłem iść o krok dalej - kupić mikroskop do 700 złotych. W sklepie

Kod: Zaznacz cały

skynet.pl/category/levenhuk-mikroskopy
znalazłem kilkanaście interesujących mnie modeli ale przed kupnem chciałbym dowiedzieć się czy wogóle warto inwestować w markę levenhuk. Jeśli ktoś miał jakieś doświadczenia to prosił bym o odpowiedz :)
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

helołtarshelołkejs, (=> sob kwie 20, 2019 21:42) wg mnie za drogo. Brak oryginalnego oświetlacza i oryginalnego zasilacza od Biolara, tylko 4 obiektywy przy misce rewolwerowej na 5 szt, najprostsze okulary.
Z tego co się orientuję i pamiętam, to kiedyś przy tych oświetlaczach 5W był mały zasilacz elektroniczny (typu do komórki). Oglądałem na licznych zdjęciach (KIEDYŚ) taki oświetlacz od tego sprzedawcy do PZO MB 30. Był tam zasilacz: EGSTON OUT 12V, 1A. Może to i starcza (nie znam się)
Gdzieś jest też na Forum wątek, gdzie Johny M niezbyt pochlebnie wypowiadał się o tych oświetlaczach(?)

"z kolekcji" to wg mnie, raczej takie zabezpieczenie sprzedającego przed podatkiem z Urzędu Skarbowego (jakby co).

KrzysOkrywca, jeśli ma być to mikroskop nowy, na gwarancji to raczej proponowałbym coś chyba z Delta Optical lub Bresser (był tu opisywany i nieźle oceniany jakiś model). Może ktoś przypomni, bo nie pamiętam :-(
helołtarshelołkejs
Posty: 25
Rejestracja: 20 kwie 2019, o 21:19

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: helołtarshelołkejs »

Bogusław dzięki za odpowiedz.
A co powiesz na coś z ebaya,coś z nikona? co jest warte kupna? Przeglądam dziś ebay cały dzień jest masa nikonów e100, e200 laphobot 2,1 aplhobot 1,2 Zastanawiam się właśnie czy by nie kupić takiego nikona cenowo dorzucę trochę ale mam teoretycznie lepszy sprzet, myślałem też o delcie dać te 2-3k wezmę na fakturę to się vat odliczy ale właśnie pytanie czy warto pchać się w chińską deltę?
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

Jeśli chodzi o eBay'a i innych producentów, to może Planapo lub ktoś inny się odezwie i coś podpowie, ja tam "mało kumaty" w modelach innych marek ;-)
Może mieć to sens, jeśli nie będziesz zbytnio chciał rozbudowywać mikroskopu o inne techniki (rozbudowa wyjdzie jednak na pewno znacznie drożej niż przy Biolarze).

Co do lepszej "chińszczyzny", też się nie wypowiem, lubuję się w "starociach" z ub.w. ;-)
helołtarshelołkejs
Posty: 25
Rejestracja: 20 kwie 2019, o 21:19

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: helołtarshelołkejs »

To poczekamy na opinie planapo
W międzyczasie na polskiej ziemi znalazłem takie cuda na olx:

Kod: Zaznacz cały

olx.pl/oferta/mikroskop-carl-zeiss-jena-CID751-IDxVDTl.html
ciemne pole+ plany nie wiem tylko czy to jest same ciemne pole bez jasnego? i jak z rozbudową o kolejne techniki

Kod: Zaznacz cały

olx.pl/oferta/mikroskop-laboratoryjny-szkolny-delta-optica-genetic-pro-aparat-CID99-IDzfbEJ.html
delta trino trochę taniej niż nowa z tym że nie widzę możliwości dokupienia kohlera? nie ma?

Kod: Zaznacz cały

olx.pl/oferta/mikroskop-pzo-CID767-IDzzuti.html
2 biolary nie wiadomo w jakim stanie, chyba bez światła.
Radi
Posty: 43
Rejestracja: 10 lut 2018, o 15:22

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Radi »

helołtarshelołkejs pisze:
22 kwie 2019, o 13:28
2 biolary nie wiadomo w jakim stanie, chyba bez światła.
Właśnie, nie widać nic kabli od oświetlenia.
Gość z Chełmna czyli jakieś 115 km ode mnie, zastanawiam się czy tam nie zajechać, obejrzeć i wziąć któregoś sobie na zapas :)
Trzeba by się dopytać sprzedawcę w jakim są stanie gdyż za wiele nie opisał, właściwie to nic prócz dwóch zdjęć.

Dopiero co kupiłem podobny sprzęt tylko że z skrzynką, oświetleniem i zasilaczem w cenie 1255 zł.
helołtarshelołkejs
Posty: 25
Rejestracja: 20 kwie 2019, o 21:19

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: helołtarshelołkejs »

jak gołe to za te pieniądze nie widzę tu interesu. Wczoraj też były 2 biolary + jeszcze jakieś 2 miroskopy za 600zł zniknęły w 2 ha, sprzedawca nawet nie raczył odpisać.Wyścig szczurów to jednak nie dla mnie.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: [Link] Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

Jeśli chodzi o eBay'a i innych producentów, to może Planapo lub ktoś inny się odezwie i coś podpowie
Zacytuje najpierw sam siebie:
- do czego i komu bedzie potrzebny mikroskop?
- czy mikroskop będzie rozbudowywany o dodatkowe techniki obserwacyjne?
- czy jest brana pod uwagę możliwość dokumentacji fotograficznej/filmowej? Jesli tak to w jakim celu i w jakiej jakosci?
Takze KONKRETNIE warto odpowiedziec na te pytania, a potem szukac (:
czy wogóle warto inwestować w markę levenhuk.
Generalnie nie. To głownie zabawki dla dzieci oraz konstrukcje wzorowane na archaicznym designie (te czarne stylizowane na "retro"). Niektore modele od ok 2000 zł w gore - ok.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości