Mikroskop

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
PiotrTeodor
Posty: 76
Rejestracja: 24 lis 2007, o 15:40

Re: Mikroskop

Post autor: PiotrTeodor »

Porównawczo, szacuję powiększenie okularu mojej kamery na 18X. Ale nie wiem, jaką ty masz kamerę. Ponadto, wyświetlenie na cały ekran daje jeszcze niekontrolowane powiększenie, stąd już naprawdę trudno się połapać, ile tego jest. Ja doszedłem do oszacowania tego powiększenia obserwując okaz gołym okiem i przez kamerę, ale mogę się mylić i powiększenie okularu kamery tak naprawdę może wynosić 16-18X. Sprzedawca mojej kamery zapewniał, że próbował zasięgnąć informacji od producenta (firmy niemieckiej (ale ci nic nie odpisali). W najbliższych dniach spróbuję dowiedzieć się sam, bo zaczyna to być trochę kłopotliwe.

Pozdrowienia
PiotrTeodor
michicho
Posty: 131
Rejestracja: 26 gru 2007, o 15:13

Re: Mikroskop

Post autor: michicho »

Zastanawia mnie tylko czemu w tak wielu przypadkach producenci nie podają powiększenia kamery. Jakby to był jakiś problem
Ewel
Posty: 3
Rejestracja: 30 gru 2007, o 16:45

Re: Mikroskop

Post autor: Ewel »

A ja mam pytanie, czy takie mikroskopy za cene ok. 400zl do zabawy sa czegos warte? czy lepiej poczekac i uzbierac sobie wieksza sume?
allegro
301010952_
300845133
299535320
michicho
Posty: 131
Rejestracja: 26 gru 2007, o 15:13

Re: Mikroskop

Post autor: michicho »

Ewel - ja używam tego bioluxa ze środkowego linku.
I go polecam, jak chcesz to dla przykładu moge Ci wysłać kilka filmików nagranych za pomocą tego mikroskopu.

Mikroskop jest super, przy okazji dużo dodatków, jedyne co mnie denerwuje to ta ruchoma górna część, niby ma byc obrotowa żeby sobie wybrać dowolną pozycję i skręcić, ale z tym skręcaniem to tak cienko :p Naszczęście to jest mały problem, bo nawet jeśli śrubka się wyrobi można wkręcić nową, albo poprostu skleić taśmą albo klejem.

Polecam bioluxa
Ewel
Posty: 3
Rejestracja: 30 gru 2007, o 16:45

Re: Mikroskop

Post autor: Ewel »

Dziękuję ** Jesli nie stanowiloby to problemu, to mozesz wrzucic jeden przykladowy filmik
PiotrTeodor
Posty: 76
Rejestracja: 24 lis 2007, o 15:40

Re: Mikroskop

Post autor: PiotrTeodor »

Nie dziwmy się, że Nicol99 chce zobaczyć jakiś ruch pod mikroskopem. W takim przypadku niezawodna jest nalewka na sianie mojego przepisu. Weź garść suchej trawy, zalej ok. ćwierć litra wody. Odstaw na tydzień w ciepłym, zacienionym miejscu, tak żeby rodzina nie wiedziala (po jakims czasie strasznie śmierdzi). Wychodujesz całą populację orzęsków.
Phacias
Posty: 50
Rejestracja: 4 maja 2008, o 13:32

Re: Mikroskop

Post autor: Phacias »

Siano jest najlepsze. Jeśli chcesz obserwowac coś prawdziwie naukowego (małego) a nie pantofelki widoczne gołym okiem, poogladaj drożdże. Rozpuść cukier w wodzie i dodaj doń szczyptę suszonych drożdży. Poczekaj dobę, aż się ożywią i pod mikroskop dziada. Jeśli jesteś cierpliwa, poczekaj tak z pół godziny przy mikroskopie i zaobserwuj cały proces pączkowania. Polecem też tkanki miękiszowe np. pomidora.
royalmk
Posty: 4
Rejestracja: 26 wrz 2008, o 17:30

Re: Mikroskop

Post autor: royalmk »

Witam, jeśli chodzi o powiększenie. to jakie trzeba mieć powiększenie w mikroskopie aby zobaczyć bakterie cholery, gruźlicy lub dżumy bardzo prosze o odpowiedziec bo ciezko mi to znalesc.
michicho
Posty: 131
Rejestracja: 26 gru 2007, o 15:13

Re: Mikroskop

Post autor: michicho »

Bakterie są widzialne pod mikroskopem od powiększenia ok. 1000x, do ich oglądania potrzebny jest olejek immersyjny.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości