Miłość zwierząt

Zagadnienia etyczne w biologii i medycynie: antykoncepcja, aborcja, klonowanie, inżynieria genetyczna, kriogenika, biopiractwo, eutanazja, wiwisekcja, etyka ekologiczna, sztuczna inteligencja...
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Miłość zwierząt

Post autor: Boguslaw »

Tu jest coś więcej niż żarełko i zapewne nie jest to miłość!
Ale coś jednak jest.
Drastycznie, ludzie potrafią się niesamowicie znęcać np. nad psami, a te ich ciągle kochają", są wierne.
Coś jest na rzeczy!
balou
Posty: 1
Rejestracja: 26 cze 2016, o 08:32

Re: Miłość zwierząt

Post autor: balou »

Czy Wy naprawdę wierzycie w miłość zwierząt? Myślę, że to wymysł ludzi. Zwierzęta nie mają tak zaawansowanego układu nerwowego jak my.
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Miłość zwierząt

Post autor: Boguslaw »

Nie kocha, bo kochanie to jest nasz ludzki nieogarnięty, emocjonalny wymysł/stan, zauroczenie - czyli chemia plus to co w naszym niemałym mózgu się dzieje.
U nas ludzi kochanie może być dozgonne, ale potrafi też bardzo szybko przeminąć.
Jest coś (np. między psem a człowiekiem) czego jak na razie nie potrafimy biologicznie zinterpretować
Awatar użytkownika
jedrzejm
Posty: 8
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 14:08

Re: Miłość zwierząt

Post autor: jedrzejm »

Myślę tak jak większość, że zwierzęta poporstu się przywiązują do ludzi. A czy wąż może się do ludzi przywiązać. To chyba większym prawdopodobieństwem jest to, że mały lew się przyzwyczai do właściciela:)
Szaman1234
Posty: 3
Rejestracja: 22 sie 2016, o 18:51

Re: Miłość zwierząt

Post autor: Szaman1234 »

Jest to bardziej niczym braterska ( bądź siostrzana ) więź jaka występuje pomiędzy rodziną tą najbliższą. Możliwe że interpretują nas jako po prostu ich rodzinę. I tyle
Kostek32
Posty: 2
Rejestracja: 23 sie 2016, o 11:08

Re: Miłość zwierząt

Post autor: Kostek32 »

Dla mnie to instynkt. Zwierzęta nie są zdolne do miłości. To cecha wyłącznie ludzka.
Sokol
Posty: 124
Rejestracja: 16 paź 2015, o 19:19

Re: Miłość zwierząt

Post autor: Sokol »

Czyż człowiek nie jest zwierzęciem?

Awatar użytkownika
Matthiu
Posty: 111
Rejestracja: 5 sie 2015, o 14:30

Re: Miłość zwierząt

Post autor: Matthiu »

Kostek32 pisze:Dla mnie to instynkt. Zwierzęta nie są zdolne do miłości. To cecha wyłącznie ludzka.

Mysle, ze to zdanie wynika z urojonego poczucia wlasnej ¨wyzszej¨ wartoci - parafrazujac drogiego C. Sagana.
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Miłość zwierząt

Post autor: Boguslaw »

Też mi się tak wydaje -)
Awatar użytkownika
Gabi1515
Posty: 3
Rejestracja: 26 lut 2018, o 11:26

Re: Miłość zwierząt

Post autor: Gabi1515 »

To chyba zależy od zwierzęcia, jego inteligencji i możliwości kontaktu z człowiekiem. Patrząc np na zwierzęta domowe pies z całą pewnością kocha swojego pana/panią, natomiast takie rybki z akwarium ?! miałabym wątpliwości
bastek
Posty: 1
Rejestracja: 19 lip 2018, o 14:00

Re: Miłość zwierząt

Post autor: bastek »

Witam do czego się używa ringówkę dla psa?
Latinw
Posty: 4
Rejestracja: 2 sie 2018, o 09:29

Re: Miłość zwierząt

Post autor: Latinw »

Wydaje mi się, że zwierzęta niestety nie są zdolne do miłości, choć pewnie bardzo byśmy chcieli, żeby były
Bolek

Re: Miłość zwierząt

Post autor: Bolek »

Dziękuję znajomemu post)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość