Mit o przeciwutleniaczach?

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
6x
Posty: 31
Rejestracja: 29 sty 2006, o 17:18

Mit o przeciwutleniaczach?

Post autor: 6x »

Co o tym sądzicie?
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2006, o 09:53 przez 6x, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Mit o przeciwutleniaczach?

Post autor: tin »

Napisali to co wiadomo od dawna. Syntetyczne środki nie zastapią naturalnych składników. A dobre wino do obiadu spowalania starzenie i ryzyko raka.

Nie podoba mi sie sam tytuł. W artykule nie obalono całkowicie przeciwutleniaczy(choc z drugiej strony kazdy mit ma ziarno prawdy). Zebrano tylko wyniki badań na kompletnie losowych ludziach, którzy wcale nie musieli zapadac na raka przez beta-karoten ,ale raczej popularne w stanach fast-foody. Coraz wiecej amerykanów z nich korzysta. Dla mnie takie badania sa mało obiektywne. Gdyby porównali środki syntetyczne i naturalne, aludzie mieliby taka samą dietę (nie licząc części kontrolnej, którą zubożonoby o przeciwutleniacze) to miałoby jakiś sens.

Pozatym ukazana jest tylko jedna strona medalu.
Ekspozycja na promienie X, ozon, dym papierosowy, zanieczyszczenie powietrza, infekcje bakteryjne, a także intensywne ćwiczenia również wywołują powstawanie wolnych rodników.
Wyjałowienie ciała(całkowite usunięcie bakterii), albo brak ruchu jest moim zdaniem bardziej szkodliwe niż wytworzenie niewielkiej dawki rodników.
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: Mit o przeciwutleniaczach?

Post autor: Aniaww »

Nie jestem zaskoczona - żadna tabletka nie zastąpi zdrowego trybu życia.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości