Mleko

Mikroskopy, preparaty, sprzęt, metody utrwalania i barwienia preparatów, zdjęcia mikroskopowe, mikrofotografia, metodyka, bioindykacja
Dawifd
Posty: 469
Rejestracja: 13 sty 2008, o 16:03

Mleko

Post autor: Dawifd »

Witam.

Proszę was o pomoc. Zalozyłem hodowlę pierwotniakow niedawno. Zabrałem trochę mleka (100ml) i zapomniałem co się stanie. Mam pyanie, co to są za bakterie w tym mleku. Tak patrzyłem przez mikroskop, ale nie mam olejku. Może ktoś to sprawdzić i przysłać jakieś ładne zdjęcia z tymi drobnoustrojami.

Co do PiotrTeodor, mam pomysł na następne filmy, tylko nie wiem, czy uda cię się uzyskać takie powiększenie. Chodzi mi tu o filmiki o różnych bakteriach i wirusach, Ale jakieś ładnie widoczne. Tylko naprawdę nie wiem, czy ci się uda uzyskać takie powiększenie.

Pozdrawiam.
PiotrTeodor
Posty: 76
Rejestracja: 24 lis 2007, o 15:40

Re: Mleko

Post autor: PiotrTeodor »

Bakterie to ciekawy temat, choć nie ruszają się i tak naprawdę, aby zrobić dobre zdjęcia, trzeba je pierw ukatrupić i zabarwić. Ja naprawdę nie wiem, co będzie tematem nastepnego filmu. Pracuję w ten sposób, że biorę pod mikroskop to, co mi akurat wpadnie w ręce, a to wodę z kałuży, a to garść glonów. Zbieram materialy z różnych obserwacji i jak się zgromadzi coś na ładny temat, to montuję film. Z filmem o wirusach stanowczo przekracza moje możliwości.

Cieszę się, że moja twórczość znajduje uznanie.

Pozdrowienia
PiotrTeodor
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości