Młody kot angora

Awatar użytkownika
andi
Posty: 87
Rejestracja: 5 lip 2007, o 12:44

Młody kot angora

Post autor: andi »

Dostałam niedawno kota. Teraz ma 3 miesiące.
Jego matką jest kotka rasy angora, jednak zastanawiam się, czy mój kot też będzie podobny (choć trochę) do tej rasy.
Jak na razie wygląda jak zwyczajny kot, choć jest bardzo smukły i ma nietypową lśniącą czarną sierść.
Z tego co wiem, właścicielka jego matki mieszka dość daleko i powiedziała mojej mamie, że kotce dłuższa sierść (głównie wokół głowy i puszty ogon) urosła późno.
Czy jest w ogóle szansa, by mój kot był choć w jakimś stopniu podobny do niej, lecz nie tylko umaszczeniem?
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Młody kot angora

Post autor: zoo_ »

Po pierwsze kot rasowy to kot z udokumentowanym prawnie pochodzeniem. Jeśli kot ma być angorą, to rodzice, dziadkowie, pradziadkowie itd. też muszą być kotami tej rasy.
Jeśli nie widziałaś kocura, ojca Twojego kocięcia to nie masz żadnej pewności jak Twój kot będzie wyglądał - a tym bardziej my Ci na to pytanie nie odpowiemy.
To jest po prostu z pewnością śliczny mieszaniec po rasowej (lub też przypominającej rasę) matce. Może ją przypominać w większym lub mniejszym stopniu ale wciąż będzie to tylko kot podobny do angory a nie rasowy

Zapewne zapłaciłaś za niego grube pieniądze, a prawda jest taka, że mogłabyś mieć takiego kociaka za darmo (nie dając przy tym zarobić komuś kto wykorzystuje swoją kotkę jako maszynkę do zarabiania pieniędzy). Chyba, że jednak masz ją w prezencie to wycofuję te słowa.
Inna sprawa - nie wiem jak długo masz kociaka, ale on właśnie w tym czasie (3 miesiące) powinien być zabierany od matki, nie wcześniej.
kociamama
Posty: 17
Rejestracja: 9 lut 2014, o 17:23

Re: Młody kot angora

Post autor: kociamama »

Obserwuj go jak się rozwija, ale na dwoje babka wróżyła z tym podobieństwem.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość