Moj Nikon Eclipse z DIC

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
Hyper
Posty: 302
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 11:27

Re: Moj Nikon Eclipse z DIC

Post autor: Hyper »

no wlasnie. wezme ten dla 60XA i juz.

a Ty masz slider dedykowany do swojego wodnego 60x ?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Moj Nikon Eclipse z DIC

Post autor: planapo »

Do wodnego jest dedykowany, z oznaczeniam AP (nie wiem czemu odwrotnie) i WI", napisy sa niebieskie.
Hyper
Posty: 302
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 11:27

Re: Moj Nikon Eclipse z DIC

Post autor: Hyper »

wiem, wiem.
Pytalem czy Ty go masz.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Moj Nikon Eclipse z DIC

Post autor: planapo »

Mam. Jeszcze z wyprzedazy Nikona wyrwalem za 190$. Ile tam jest teraz przedmiotow? cos nowego sie pojawia? Bo mi jakis czas temu zablokowalo i widze tylko 9 rzeczy.
Hyper
Posty: 302
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 11:27

Re: Moj Nikon Eclipse z DIC

Post autor: Hyper »

nic nowego od co najmniej roku sie nie pojawilo. na chwile obecna ma 130 aukcji.
tez chyba kupie tego do wodnej bo predzej czy pozniej trafie ten obiektyw a slidera jak sie od nich sprzedadza raczej nie zdobede.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

[Link] Moj Nikon Eclipse z DIC

Post autor: planapo »

Podpinam ogolny post pod Twoj temat, bo pojawiaja sie pytania o sprzet Eclipse i sadze ze warto by bylo w tym temacie to kontynuowac, zeby zbierac baze wiedzy, tu tak pokrotce dla potencjalnych chetnych male co i jak".

Zeby postawic DIC na Eclipse E600 (i wyzszych) potrzeba nastepujacych czesci:

1 - kondensor CCU - bardzo trudny do zdobycia, oryginalnie sprzedawany bez tarczy (tarcza osobno.), jednak tylko komplet spelnia swoja funkcje wiec licze jako jedna czesc, ma 7 pozycji: BF, 3 dla KF, (lub DF+ 2 KF) i 3 dla DIC,
2 - rewolwer C-ND, rowniez bardzo trudny do zdobycia, do niego wchodza slidery obiektywowe, dedykowane dla kazdego obiektywu (nieliczne ogarniaja dwa obiektywy),
3 - polaryzator de senarmont, tez bardzo rzadki, symbol V-PD, niestety nie moge sie doszukac jego kodu nawet w cenniku nikona.
4 - Analizator Y-DA, pasuje tez dedykowany do modulu FL o oznaczeniu Y-FA, wsuwa sie go w rewolwer,
5 - Falówka, niekonieczna pozwala uzyskac rozne kolory w DIC i polaryzacji,
6 - Pryzmaty kondensorowe, zastosowanie zalezy od NA obiektywu
L - NAlt0,5
M - NA 0,5<1
H - NA1
Sa ich dwa rodzaje do stosowania z suchym kondensorem (zielone napisy) i z olejowym (zolte), tworza pare z soczewka kondensora (dry/oil).
7 - slidery obiektywowe - dedykowane dla poszczegolnych obiektywów. Tworza parę z obiektywem.

Ceny po jakich ja kupowalem moje czesci sa tu: moj-nikon-eclipse-z-dic-vt63461.htm#p831735
Hyper
Posty: 302
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 11:27

Re: Moj Nikon Eclipse z DIC

Post autor: Hyper »

Dobry pomysl ze zbieraniem wiedzy w jednym watku. Juz nas jest pare osob (majacych lub chcacych miec) z E600, wiec latwiej bedzie to ogarnac.

Polaryzator ma symbol V-PTP.
Dodam tylko, ze sa czesci, ktorych sie nie zastapi samorobka: kondensor (nigdy nie widzialem kondensora od kontrastu fazowego czy by tam nie mozna bylo zakombinowac usuwajac krazki. tyle, ze sa one wklejone na stale), rewolwer no i oczywiscie pryzmaty dic.

mozna natomiast w akcie desperacji zrobic samemu analizator, polaryzator DIC i falowke. to tak bardziej na przeczekanie bo chyba duzo lepiej miec dedykowane czesci.
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: Moj Nikon Eclipse z DIC

Post autor: Wojtek37 »

Jak jest z tym polaryzatorem i analizatorem w którym miejscu jest polaryzator podczepia sie go pod kondensor czy nakłada na oswietlenie i gdzie wklada się analizator gdzieś w rewolwer czy jak?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Moj Nikon Eclipse z DIC

Post autor: planapo »

Polaryzator osadza sie na porcie swietlnym niezaleznie od kondensora. Analizator wsuwa sie w slot nad rewolwerem (w nieruchoma czesc rewolweru - to czarne).
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: Moj Nikon Eclipse z DIC

Post autor: Wojtek37 »

Hyper pisze:(nigdy nie widzialem kondensora od kontrastu fazowego czy by tam nie mozna bylo zakombinowac usuwajac krazki. tyle, ze sa one wklejone na stale)
Z ciekawości odkręciłem górną pokrywę kondensora fazowego i tak jak mówisz krążki są z cienkiej blachy wklejone można je wydłubać nie uszkadzając nic ale jeśli krążki od uniwersalnego CCU mają inną średnice i są większe to koniec zabawy w kombinowanie a może się też okazać że są takie same i pasują trzeba by zmierzyć , do tego tematu z pewnością powrócę i poproszę o zmierzenie suwmiarką średnicy krążków.
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: Moj Nikon Eclipse z DIC

Post autor: Wojtek37 »

Ph
Załączniki
20151113_194711.jpg
JohnyM

Re: Moj Nikon Eclipse z DIC

Post autor: JohnyM »

Przesłony fazowe i pryzmaty DIC są pod określoną NA kondensora.
Hyper
Posty: 302
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 11:27

Re: Moj Nikon Eclipse z DIC

Post autor: Hyper »

Jest do eclipsow kondensor do KF z NA0.9, czyli identycznie jak uniwersalny. przerobka troche karkolomna, ale nie takie juz ludzie kombinacje robili.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości