Moj Nikon Eclipse z DIC

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
JohnyM

Re: Moj Nikon Eclipse z DIC

Post autor: JohnyM »

No, powinno to zadziałać. Są też kondenosory od nikona / olympusa ze sliderem na jeden pryzmat dic/kf.
Hyper
Posty: 302
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 11:27

Re: Moj Nikon Eclipse z DIC

Post autor: Hyper »

Zeby cos sie na forum dzialo to kawalek mojego setu:

PA20x VC bedzie zamieniony na tego:

Poki co musze je potestowac, chociaz nie spodziewam sie jakichkolwiek zauwazalnych roznic.

Kupilem tez slider dla PA60x Oil. Mysle, ze bedzie tez spoko dla PA/PF100x Oil.
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: Moj Nikon Eclipse z DIC

Post autor: Wojtek37 »

Coś pięknego -)
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Moj Nikon Eclipse z DIC

Post autor: planapo »

Brawo! Zawsze serce rosnie jak sie patrzy jak ktos osiaga taki cel, a nie mowi niedasie". Skompletowales piekny set, wielkie gratulacje!

Zaluje ze mieszkamy daleko bo by sie narobilo testow. (:
Hyper
Posty: 302
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 11:27

Re: Moj Nikon Eclipse z DIC

Post autor: Hyper »

Dobrze wiemy ile pracy, czasu i kasy wymaga skompletowanie calego setu, ale rzeczywiscie teraz geba sie cieszy jak sie spojrzy na mikroskop.

Mimo ogromu czasu poswieconego na szukanie nadal brakuje mi paru elementow. Chyba juz mniej istotnych, ale jak tylko je namierze to zdecydowanie kupie.

Pozycja nr1 na te chwile to PA40x suchy i PA10x to z obiektywow a z elemetow samego mikroskopu to pryzmat M (chociaz z moimi obiektywami to tylko PA20x by sie zalapal).

Taka mysl dla zastanawiajacych sie (a wiem, ze sa tacy u nas na forum) - kompletujcie, kupujcie i opisujcie postepy na forum!
Ostatnio zmieniony 14 lis 2015, o 16:20 przez Hyper, łącznie zmieniany 1 raz.
JohnyM

Re: Moj Nikon Eclipse z DIC

Post autor: JohnyM »

No, gratulacje. Piękny mikroskop.
Hyper
Posty: 302
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 11:27

Re: Moj Nikon Eclipse z DIC

Post autor: Hyper »

Jutro ruszam z moim karkolomnym DIC. Na tyle, na ile mi sprzet pozwala.

Mam w sumie wszystko co potrzeba: Mam pryzmat do kondensora, pryzmat do miski, analizator, polaryzator liniowy i osobno cwiercfalowke. Dzis zrobilem ostrozne podejscie, ale nie bardzo wiedzialem czego sie spodziewac. Cos mi sie pokazalo, ale nie wiem czy to o to chodzi

Jutro zaczym walke na tym polu
Hyper
Posty: 302
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 11:27

Re: Moj Nikon Eclipse z DIC

Post autor: Hyper »

Hyper pisze: Polaryzator ma symbol V-PTP.
Niechcacy wprowadzilem w blad.

Polaryzator ma symbol V-PD an V-PTP to falowka.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Moj Nikon Eclipse z DIC

Post autor: planapo »

Gdzie to znalazles?

PS. skorygowalem swoj post.
Hyper
Posty: 302
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 11:27

Re: Moj Nikon Eclipse z DIC

Post autor: Hyper »

Tak mam to opisane na diagramie E600. Z drugiej jednak strony czesto spotyka sie ten polaryzator opisany jako V-PP, wiec nie wiem, ktore wersja jest prawdziwa. Z cala pewnoscia nie jest to V-PTP.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Moj Nikon Eclipse z DIC

Post autor: planapo »

Bo tam byly ze 2 rodzaje. Prosty i de senarmont do DIC. Z symbolem V-PP sie spotkalem.
Hyper
Posty: 302
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 11:27

Re: Moj Nikon Eclipse z DIC

Post autor: Hyper »

Byl jeszcze IR-PP dedykowany dla E600FN Physio Station. Byl do obserwacji DIC w okolicach podczerwieni (swoja droga ktos go kupil za chore pieniadze na ebayu - 1395$ ).
Hyper
Posty: 302
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 11:27

Re: Moj Nikon Eclipse z DIC

Post autor: Hyper »

Planapo czy sprawdzales kiedys jak chodzi sucha 60x z pryzmatem kondensorowym H? Jej NA jest w sumie na granicy obu pryzmatow kondensorowych.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości