Mój szynszylek nie je i nie chodzi!POMOCY!

Szynszylek1996
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2009, o 18:04

Mój szynszylek nie je i nie chodzi!POMOCY!

Post autor: Szynszylek1996 »

Witam!
A więc wczoraj rano mój Szynszylek stał się smutny i nic nie robił ani nic nie jadł.Poszedliśmy do weterynarza i powiedział że wygląda to na zatrucie pokarmowe.Powiedział też że Szynszyl ma za niską temperaturę ciała.Kazał położyć przy nim butelkę z ciepłom wodą i ogrzewać ręczniczkiem.Jutro następna wizyta ale chciałbym wiedzieć co to za choroba i czy mógłbym mojemu szynszylowi jakoś pomóc.Nie chce by umierał ma dopiero 2 lata
Z góry Dzięki!
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: Mój szynszylek nie je i nie chodzi!POMOCY!

Post autor: Predator713 »

jeśli to zatrucie to. no zależy jak poważne. vet sie chyba zna jeśli kazał ci podłożyć butelke z ciepłą wodą. trzeba poczekać na rozwój wypadków bo tego domową metodą wyleczyć się nie da. w każdym razie łagodne to raczej nie jest jeśli szynszyl nie może chodzić. więc skoro vet już się nim zajął to lepiej nie ingerować mu w pracę, bo możemy jeszcze bardziej zaszkodzić. jedno jest ważne: jeśli przeżyje noc to jego szanse na zdrowie rosną. życzę mu powodzenia

[ Dodano: Pon Sty 26, 2009 20:28 ]
mogą być to też wzdęcia. tutaj też potrzebny jest specjalista:

"Wzdęcia

Objawy: osowiałość, brak apetytu, widoczne wzdęcie brzuszka. Zwierzę wówczas leży na brzuszku, ma krótki i przerywany oddech, a temperatura ciała spada nawet poniżej 35oC.

Przyczyny: nadmierna fermentacja, która powoduje nagromadzenie się gazów w żołądku i jelitach wywołana nieświeżym pokarmem, nadmierną ilością pokarmu soczystego, sianem z koniczyną zieloną. Wzdęcia mogą być śmiertelne dla szynszyli.

Postępowanie: Pomóc może masaż brzuszka, olej parafinowy lub lewatywa. Należy udać się szybko do weterynarza."

to generalnie tyle. proponuję jednak nie wtrącać sie vetowi w pracę i cierpliwie czekać. jeśli weterynarz ma doświadczenie i jest dobry powinien sobie poradzić. życze szylce szybkiego powrotu do zdrowia
Szynszylek1996
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2009, o 18:04

Re: Mój szynszylek nie je i nie chodzi!POMOCY!

Post autor: Szynszylek1996 »

Predator713 pisze:Wzdęcia mogą być śmiertelne dla szynszyli.
Niestety sprawdziło się Mo szynszylek umarł wczoraj o 21:40.Dziękuje ci za odpowiedź.Wczoraj już pod koniec swojego życia zaczął się dusić i nie przeżył
Dowidzenie
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: Mój szynszylek nie je i nie chodzi!POMOCY!

Post autor: Predator713 »

współczuję ci. to wielka szkoda jeśli straci się szylka no cóż. miejmy nadzieję że tam gdzie poszedł jest mu lepiej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości