Suczka je ziemie

she1607
Posty: 1
Rejestracja: 14 sie 2011, o 21:40

Suczka je ziemie

Post autor: she1607 »

Od jakiegos czasu zauwazyłam ze moja 11-letnia suczka je ziemie z doniczek, przy tym bardzo czesto sie załatwia i widocznie schudła.Nie wiem czy to z powodu braku jakis witamin czy to cos powazniejszego.Powinnam udac sie z tym do weterynarza, czy kupic jej jakies witaminy?
Awatar użytkownika
adgj
Posty: 261
Rejestracja: 6 maja 2011, o 15:46

Re: Moja suczka je ziemie

Post autor: adgj »

Psy instynktownie poszukują brakujących im składników. Na świecie istnieje kilka tysięcy firm produkujących pożywienie dla zwierząt i dlatego nie wolno wszystkich suchych karm wkładać do jednego worka. Dobrze byłoby, gdyby był to produkt w pełni zbilansowany, kompletny, z grupy premium. Nie wiem też, jaka jest aktywność ruchowa Twojego psa – być może powinien otrzymywać jedzenie dla psów o zwiększonej aktywności? Trzeba pamiętać o tym, że jakaś, naszym zdaniem, najlepsza karma dla psów, nie musi być wcale najlepsza dla naszego psa.
Psy ze względu na krótki przewód pokarmowy posiadają stosunkowo uboga florę bakteryjną jelit. Być może rozwiązaniem byłby dodatek probiotyków (preparaty zawierające kultury bakteryjne) przeznaczonych dla psów lub pokarmu dla aktywnych zwierząt, zawierającego prebiotyki (takie jak FOS lub MOS)? Nie wiem też czy Twój piesek regularnie otrzymuje środki przeciwrobacze lub czy są u niego wykonywane badania parazytologiczne? Jeżeli pies jest zarobaczony nie pomogą żadne superwitaminy. Być może warto wykonać okresowe badania krwi? Proponuję porozmawiać o tym, z lekarzem weterynarii Twoich piesków. Pozdrawiam.
ps: Są takie tabletki Rumen Tabs podobno pomagają. Ogranicza on apetyt zwierzaka na niejadalne przedmioty.
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Moja suczka je ziemie

Post autor: zoo_ »

Sunia ma już trochę lat, a jeżeli widocznie schudła, to jak najbardziej na badania do weterynarza.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Moja suczka je ziemie

Post autor: Jakusz »

Ale przechodząc do pytania. Możliwe, że Twojemu psu brakuje składników mineralnych, choć jeśli karmisz go jedzeniem specjalnie dedykowanym dla psów, to nie powinno być takiego problemu, gdyż do karmy dodaje się popiół - minerałów jest tam dużo. Czasem psiaki tam mają - mój, gdy się nudzi, a jest w gąszczu trawy, gdzieś w ogródku zaczyna podjadać źdźbła. Normalnie na spacerach tego nie robi, tylko gdy chce znaleźć sobie zajęcie w puszczy trawy.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Moja suczka je ziemie

Post autor: Medycyna Lwów »

dodam tylko że powinien być pies odrobaczywiony, bo w ziemi jest pełno jaj niektórych pasożytów, więc po tabletkę do weterynarza i tak musisz iść
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości