moje początki

Fotografia przyrodnicza w portalu biolog.pl czyli porady, pomoc, aparaty cyfrowe oraz Twoje zdjęcia przyrodnicze
Jach

moje poczĄtki

Post autor: Jach »

mam eosa400d i tamrona 70-300, jak moge poleprzyc jakośc zdjęć,jaki obiektyw lub co ulepszyć.prosze o dobre rady,licze na wasz doświadczenie
prazm
Posty: 385
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 13:22

Re: moje poczĄtki

Post autor: prazm »

A co chcesz fotografować?
Marcin I.
Posty: 304
Rejestracja: 12 maja 2006, o 13:04

Re: moje poczĄtki

Post autor: Marcin I. »

Jach pisze:moge poleprzyc jakośc zdjęć,jaki obiektyw lub co ulepszyć
Jeśłi myslisz o fotografowaniu przyrody - to dobry fotograf zaczyna od. nauki biologii gatunków które chce fotografowac!
Jach

Re: moje poczĄtki

Post autor: Jach »

Marcin I., ok.ale powiedz mi jak podejśc Żeby dobrze uchwycic np:ptaki
Marcin I.
Posty: 304
Rejestracja: 12 maja 2006, o 13:04

Re: moje poczĄtki

Post autor: Marcin I. »

Napisałem Ci - najpierw musiz pznać biologie gatunku, który chcesz fotografować - gdzie go spotkasz najszybciej, w jakimśrodowisku spotkasz żerującego, a w jakim będzie się gnieździł. Czy gniazda szukac w dziupli, czy w trawie.
Poza tym - przy fotografowaniu rzadszych gatunków niestety - konieczne jest robienie ukrycia - ptaki jednak swoja inteligencje mają i nie bardzo dadzą się podchodzić!

[ Dodano: Wto Mar 06, 2007 13:13 ]
a - no i tutaj przydaje się teleobiektyw!
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: moje poczĄtki

Post autor: tin »

Moj ulubiony
jach

Re: moje poczĄtki

Post autor: jach »

Marcin I., masz racje.to wymaga duzo czsu i cierpliwości.cała droga przedemna
prazm
Posty: 385
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 13:22

Re: moje poczĄtki

Post autor: prazm »

Jest jeszcze inne rozwiązanie. Zacznij od obiektów mniej wymagających, które będą Cipozowały". To pozwoli Ci opanować aparat, migawkę, GO, balans bieli, światło No i najważniejsze kompozycję kadru. Dopiero później bierz się za rzeczy bardziej ambitne.
Marcin I.
Posty: 304
Rejestracja: 12 maja 2006, o 13:04

Re: moje poczĄtki

Post autor: Marcin I. »

Racja - kwiatek dla przykładu nie ma w nawyku uciekać - a technikę można podszkolić!
prazm
Posty: 385
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 13:22

Re: moje poczĄtki

Post autor: prazm »

I wbrew pozorom to jest ogromne wyzwanie! Zrobić zdjęcie kwiatka, takie coby nie zrównali z glebą na portalu fotograficznym to ogromna sprawa
Marcin I.
Posty: 304
Rejestracja: 12 maja 2006, o 13:04

Re: moje poczĄtki

Post autor: Marcin I. »

Zgadza się! Ale krytykę należy przyjmowac jako konstruktywną (oczywiście rzeczową krytyke) - to tez pomaga
prazm
Posty: 385
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 13:22

Re: moje poczĄtki

Post autor: prazm »

No tak, tylko trzeba być przygotowanym, że ludzie zdjęciakfiatków traktują, zresztą niesłusznie (MsZ), jako coś gorszego.
kynasto

Re: moje poczĄtki

Post autor: kynasto »

no i tu niestety się mylą, bo dobre makrofoto moze powalić z nóg bardziej niŻ zdjecie jeleni na rykowisku tuŻ nad ranem pośród mgieł
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości