Moje szanse na studia biologiczne

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Tom

Re: Moje szanse na studia biologiczne

Post autor: Tom »

do mil nie wiem o co ci chodzi o jakie moje wysławianie robie błedy i to tylko tyle! Ja nie bede na ciebie nic złego pisał bo taki nie jestem nie znasz mnie przecieŻ nie moŻesz mnie oceniać na podstawie matury bo nie w tym rzecz na lekcjach zawsze byłem aktywny wesoły i rzetelny i nie mam sobie nic do zarzucenia kaŻdy człowiek jest inny w sensie intelektualnym i z harakteru dlaczego mnie tak oceniasz po tych kilku postach? jak bym nie chciał to bym w ogóle tutaj nie pisał i nie uczestniczył w tej ostrej dyskusji! ale chce! A tak w ogóle to kim ty jesteś Że tak mnie oceniasz nie masz podstwa ile ty asz w ogóle lat! a moŻe sie pochwalisz twoją maturą co? bo ja się swojej nie wstydze mimo wynikow!
do HANTA dzieki ze mnie bronisz wiesz ty chyba musisz studiować psychologie bo maja mama muwi to co ty ze jestem nie zdecydowany ze zabieram sie do czegos i nie koncze tego i tak całe zycie zmieniam plany na przyszlosc juz ci moge powiedziec ze bedziesz bardzo dobrym nauczycielem/pedagogiem bo rozumiesz ludzi i to sie liczy wielki dzieki musisz byc wpoŻo :oops:
Tom

Re: Moje szanse na studia biologiczne

Post autor: Tom »

Do mil a co do mojego brata to będzie mądrzejszy od ciebie, bo dzięki mojej pomocy w dzieciństwie i pomocy nauczyciela w starszych klasach to ma szanse osiągnąć więcej ode mnie i na pewno tak będzie a co do moich korepetycji to nie raz pomagałem kumplom m.in. z krzyŻówek i efekty były niezłe nie kaŻdy musi uŻywać tak bogatego języka a zresztą jak byś uczyła mówiąc pobiologicznemu cały czas to jestem ciekawy ile osób by coś wyniosło z twoich lekcji pewnie na sprawdzianach kazali ci sie uczyć definicji, bo mi nie mi odradzali od najmłodszych lat pisze własnymi słowami tak jak ja to rozumie a jak popełniam błędy to w sposób prosty nauczyciel mi to powie na język zrozumiały uczynią! U mnie na Pomorzu tak jest nie wiem jak u ciebie!
mil

Re: Moje szanse na studia biologiczne

Post autor: mil »

Tom pisze:Do mil a co do mojego brata to będzie mądrzejszy od ciebie, bo dzięki mojej pomocy w dzieciństwie i pomocy nauczyciela w starszych klasach to ma szanse osiągnąć więcej ode mnie i na pewno tak będzie a co do moich korepetycji to nie raz pomagałem kumplom m.in. z krzyŻówek i efekty były niezłe nie kaŻdy musi uŻywać tak bogatego języka a zresztą jak byś uczyła mówiąc pobiologicznemu cały czas to jestem ciekawy ile osób by coś wyniosło z twoich lekcji pewnie na sprawdzianach kazali ci sie uczyć definicji, bo mi nie mi odradzali od najmłodszych lat pisze własnymi słowami tak jak ja to rozumie a jak popełniam błędy to w sposób prosty nauczyciel mi to powie na język zrozumiały uczynią! U mnie na Pomorzu tak jest nie wiem jak u ciebie!
Ojej, pomagałeś kolegom z krzyŻówek. a nie dalej niŻ kilka postów temu tak się na te krzyŻówki skarŻyłeś. Pewnie kolegom matura poszła tak fatalnie, jak tobie? Co do moich wyników: biologia 84 % podstawa, 78 % rozszerzenie. MoŻe nie jest to jakaś wielka rewelacja, ale w porównaniu z twoimi procentami jest się czym chwalić, tym bardziej Że zdawałam dodatkowo chemię.
Nie widzę powodu, Żeby stawiać sobie hipotezy typujakby to było, gdybym uczyła poniewaŻ idę na farmację i uczyć nie zamierzam.
U nas (na Podlasiu) nie kaŻą uczyć się na pamięć definicji, za to uczą pisać jasno, prosto, zrozumiale, a przed wysłaniem postu chociaŻ pobieŻnie sprawdzić poprawność ortograficzną, stylistyczną i interpunkcyjną tekstu. Szczerze mówiąc nie jestem w stanie rozszyfrować niektórych twoich zdań (i proszę, nie mów mi Że to dowodzi mojej niskiej inteligencji, bo z tekstami napisanymi poprawnie gramatycznie nigdy nie miałam problemu).

Co do oceniania cię po kilku postach: w wypadkach ludzi mało inteligentnych (wybacz) to dosyć łatwe i moŻliwe do zrobienia. Piszesz okropnie. Maturę ledwo zdałeś. Twoim wypowiedziom brak logiki. Twoje argumenty są bzdurne. Ciągle zmieniasz zdanie (albo po prostu kręcisz). Wiem, Że odbierasz to jak atak na własną osobę i Że naraŻę się wielu osobom na forum, ale jestem uczulona na głupotę. Tym bardziej, Że jestem z rocznika 87 (ty teŻ, tak?), więc nie mogę wykazać się tolerancją i powiedziećto jeszcze dzieciak, wyrośnie z tego".
Mogę tylko przeprosić za swój krytycyzm. Ale podobno to teŻ cecha ludzi młodych, tak jakniedojrzałość (tak chyba eufemistycznie nazywacie głupotę), prawda.?
Lady_Sakh
Posty: 51
Rejestracja: 21 kwie 2006, o 20:00

Re: Moje szanse na studia biologiczne

Post autor: Lady_Sakh »

bez licytacji prosze mil
Awatar użytkownika
Asia_nmc
Posty: 69
Rejestracja: 19 sty 2006, o 10:01

Re: Moje szanse na studia biologiczne

Post autor: Asia_nmc »

mil, daj już mu spokój i niejedź tak na niego, chłopak ma problem, szuka pomocy na forum a spotyka go za to pogadanka na temat jego intelektu, ocena po kilku postach jest z pewnością powierzchowna. To, że chłopak pisze chaotycznie wcale nie oznacza, że jest taki jak piszesz. Nie każdy umie ubrać wszystko w piękne słowa. Myślę, że niektórym ludziom łatwiej jest rozmawiać na żywo niż wyrażać swoje opinie na piśmie.
Wiesz mil, czepianie się czyjejś inteligencji jest chyba największą zniewagą jaką można komuś zafundowac. Troszkę delikatności by się przydało, słowa mają swoja moc i mogą kogoś naprawdę zaboleć.
Ja radziłabym założycielowi tematu poprawić za rok maturę. Na Twoim miejscu siedziałabym w domu i powtarzała materiał z biologii, doznawałabym jeszcze chemię. Jeśli wybierasz jakiś kierunek to zrób wszystko by być jak najlepszym specjalistą w tej dziedzinie.
Pozdrawiam i trzymam kciuki za poprawę matury.
mil

Re: Moje szanse na studia biologiczne

Post autor: mil »

Asia_nmc pisze:Ja radziłabym załoŻycielowi tematu poprawić za rok maturę. Na Twoim miejscu siedziałabym w domu i powtarzała materiał z biologii, doznawałabym jeszcze chemię. Jeśli wybierasz jakiś kierunek to zrób wszystko by być jak najlepszym specjalistą w tej dziedzinie.
PrzecieŻ kilka postów temu na moją sugestię dotyczącą poprawy matury Tom wyraźnie powiedział, Że poprawiać nie będzie, to są tylko procenty, a wiedza i tak pozostanie wiedzą (cokolwiek to według niego miało znaczyć). Jednocześnie z góry załoŻył, Że po biologiibędzie niedouczonym nauczycielem". Jak tu radzić komuś, kto wyraźnie rady nie potrzebuje?
Wątek był zatytuowanyMoje szanse na studia biologicznie". Ok, otóŻ nie masz w tym roku Żadnych szans na bezpłatne studia dzienne, bo nie znam uczelni na której byłby drugi nabór na kierunku biologia. Jeśli chcesz bulić kasę, to moŻesz się starać dostać na studia wieczorowe i zaoczne, a za rok spróbować się przenieść (do czego najczęściej potrzebna jest poprawa matury.). MoŻesz teŻ iść na róŻne ochrony i inŻynierie środowiska na politechnice. Tam biorą zwykle wszystkich jak leci.
Kończę znajeŻdŻaniem na ciebie i w ogóle zmywam się z tego forum, bo niestety nie umiem być tolerancyjna dla ludzi, którzy cały czas kręcą, w kaŻdym poście zaprzeczają samym sobie, chcą iść na studia z załoŻeniem Że i tak będą niedouczeni i są pozbawieni realnego spojrzenia na własne umiejętności, a jednocześnie nie wykazują CHÊCI Żeby te umiejętności powiększyć. Ok, ok, nie kontynuuję, bo zaraz odezwą się pseudoobrońcy uciśnionych.

do zobaczenia zagranicą. moŻe spotkamy się przy rozkładaniu na półkach towaru w angielskim Tesco, (bo takie są ścieŻki kariery dla niedouczonych biologów ze studiów wieczorowych, a niedługo równieŻ dla farmaceutów bo aptek musi w końcu ubyć. ale to temat na inną dyskusję).
Tom

Re: Moje szanse na studia biologiczne

Post autor: Tom »

Forum uwaŻam za zamknięte! Po co mi to w ogóle było!
magda

Re: Moje szanse na studia biologiczne

Post autor: magda »

chciała bym sie wybrać na studia biologiczne lecz nie wiem jak one wyglądaja :( słyszałam ze jest duŻo pracy i nie wiem gdzie mogłam bym później pracować ? mam dylemat między matematyką a biologią które są łatwiejsze ? oba przedmioty lubię :) proszę o pomoc
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość