Mrówki

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Szukam-pomocy

Mrówki

Post autor: Szukam-pomocy »

Cześć!
Mam pytanko, moŻe ktoś będzie potrafił mi pomóc.
1. Jak nazywa się pojemnik w którym hoduje się mrówki?
2. Co moŻna zbadać za pomocą mrówek? Tzn. chodzi mi o to jakie badanie moŻna przeprowadzić z udziałem mrówek tak, Żeby moŻna było na podstawie takiego badania wyprowadzić jakiś wniosek.
PomóŻcie jeśli moŻecie. To waŻne.
Laura
Posty: 177
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Mrówki

Post autor: Laura »

Szukam-pomocy pisze:1. Jak nazywa się pojemnik w którym hoduje się mrówki?
Formikarium.

Składa się ono z części głównej formikarium oraz wybiegu który jest połączony z resztą gumowym wężykiem. W części głównej mrówki mieszkają, królowa składa jaja którymi opiekują się robotnice. Wybieg natomiast służy do karmienia, pojenia, często mrówki wynoszą tam odpady i nieczystości z gniazda.
Natalia
Posty: 60
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Mrówki

Post autor: Natalia »

Ciekawe .Mama by mnie chyb zabiła,jakbym chciała hodować mrówki .
Rudy

Re: Mrówki

Post autor: Rudy »

Nie zabiła by Cię moŻe :) Moja mama tez byla na poczatku przeciwna, ale w koncu sie zgodzila i nie narzeka :)
Natalia
Posty: 60
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Mrówki

Post autor: Natalia »

A duże to jest ?Macie może jakieś zdjęcie ?
Darek

Re: Mrówki

Post autor: Darek »

Cześć :] Ja sobie chce zrobić Formikarium długie na jakieś 100 -120 cm wyskokie na 40 - 50 cm a szerokie na 5 - 10 i chciał bym siem zapytać co o tym sądzi ktoś kto choduje juŻ mrówki bo ja znam sie na ptasznikach i gekach a chciał bym załoŻyć 1 kolonie mrówek bądź 2. No i jeszcze jak rozwiązać problem z obiegiem powietrza :P bo mróweczki zazwyczaj są nie wielki więc przejdą sobie a ja nie chce aby mi łaziły po domq :] wię czy moŻna formikarium zabudować ? i np zasadzić tam jakiegoś chwasta byłbym wdzięczny za odpowiedz i moŻe ma ktoś z was jakieś fotki :] to prosze o przesłanie [at].pl za info wielkie thX :]
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości