Muszę nadrobić CAŁY ROK chemii

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
maffami
Posty: 1
Rejestracja: 29 cze 2012, o 16:47

Muszę nadrobić CAŁY ROK chemii

Post autor: maffami »

Wychodzi na to, że w wakacje niestety, choć w tym przypadku na korzyść, będę miała dużo czasu na nadrobienie zaległości. Co prawda dopiero idę do 2klasy, ale już mam ogromne braki z chemii, niezwykle ją olałam, a moje oceny to jest katastrofa nie mam z nimi co marzyć o kierunku medycznym. Słuchajcie, mam głównie do nadrobienia: izotopy,konfiguracje,wiązania,wszystko związane z reakcjami,prawa chem.,roztwory(KONIECZNIE),węglowodory. Z resztą zagadnień jest ok. Naprawdę, nie wiem od czego się zabrać, jak mam się tego nauczyć, zrozumieć.Może gdybym wtedy słuchała na lekcjach, to byłoby lepiej, ale teorii nauczyć się mogę-gorzej jeśli chodzi o rozwiązywanie zadań z tych zagadnień, wtedy kompletnie leżę. Korepetycje raczej nie wchodzą w grę. W tej chwili zwykła matura podstawowa z chemii mnie przyprawia o dreszcze, a ja chciałam R zdawać. Proszę o jakieś porady, skąd mogę wziąć odpowiednie materiały, gdzie zadania (najlepiej bym miała do nich rozwiązanie,bym mogła sprawdzić) może polecicie mi coś konkretnego,a może ktoś miał podobnie, bo muszę dostać od września kopa i się bardzo poprawić. Mam niecałe 2 miesiące ,chyba powinnam dać radę? POMOCY
Lunette
Posty: 421
Rejestracja: 30 lip 2011, o 19:41

Re: Muszę nadrobić CAŁY ROK chemii, POMOCY!

Post autor: Lunette »

Hej, nie może być aż tak źle skoro w ogóle myślałeś o chemii.
Co tu Ci poradzić Na pewno suchą teorię, jak na przykład o izotopach, trzeba wykuć na pamięć. Nie da się tego zrozumieć, to trzeba zapamiętać Natomiast w węglowodorach nie tyle ważna jest teoria, co reakcje charakterystyczne.

Jeżeli chodzi o książkę, w której krok po kroku wyjasnione są wszystkie zadania to polecam Vademecum Chemia z Grega. Ja, osobiście, go nie lubię, bo na rozszerzenie tam jest za mało, ale za to wszystko bardzo dokładnie wytłumaczone.

Zadanka teoretyczne i praktyczne możesz sobie robić z Witowskiego - tam są zawsze odpowiedzi, ale nie ma rozwiązań.

Natomiast zbiorek z Pazdry będzie idealny do zadań z roztworów.

Powodzenia w każdym razie.
I wiadomo, że jeżeli masz problem z czymś - od tego jest forum.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

[Link] Muszę nadrobić CAŁY ROK chemii, POMOCY!

Post autor: Batha »

nie Ty pierwsza masz taki problem. Tu masz cały dział dot. matury z Chemii: matura-2011-z-chemii-vf248.htm
mam nadzieję, że Ci się przyda.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość