Myślę nad wnioskiem o powtórne sprawdzenie pracy

Dodatkowe materiały przygotowujące do nauki celem poprawy matury z biologii. Pomoc w zrozumieniu zagadnień biologicznych.
Thunderbird
Posty: 181
Rejestracja: 16 maja 2010, o 21:58

Myślę nad wnioskiem o powtórne sprawdzenie pracy

Post autor: Thunderbird »

Witam, myślę o wniosku o powtórne sprawdzenie pracy. Chciałbym się Was poradzić czy moje odpowiedzi na pytania które mam uznane za źle, a które ja uważam że są dobrze są wg was poprawne?


4 a) Promieniowanie UV uszkadza strukturę białek czyli enzymów, które są odpowiedzialne za katalizę reakcji metabolicznych, co znacznie spowalnia tempo metabolizmu.

13 c) Najwięcej jest pręcików, odpowiadają one za dostrzeganie kształtów w miejscach o małym natężeniu światła.

15 W wyniku zablokowania receptorów na błonie postsynaptycznej impuls nerwowy nie jest przekazywany co może prowadzić do zaburzenia widzenia, a to do wypadku samochodowego.


Myślę że te zadania mają szanse być uznane za dobre, nie widzę w nich błędu.

Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc!
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Myślę nad wnioskiem o powtórne sprawdzenie pracy

Post autor: lith »

Czy mają szanse. nie wiem. Żeby odwołanie miało jakieś realne szanse powodzenia to powinno nie być się do czego przyczepić.

A raczej promieniowanie UV wcale nie spowalnia znacznie metabolizmu (nie dlatego dzieci w Afryce mają duże brzuszki )
W 13 przekombinowałeś chyba z tym postrzeganiem kształtów. to nie jest takie proste i nie ogranicza sie tylko do tego, chciałeś napisać zbyt mądrze. chociaż uznanie tego z tych trzech jest chyba najbardziej prawdopodobne. Co do zaburzeń widzenia to chyba po viagrze Ogólnie zabrzmiało to tak, jakby po zazyciu leku człowiek przestawał widzieć, bo impulsy nie sa przekazywane. imo do każdej Twojej odpowiedzi można sie przyczepić jak się chce.

Możesz próbować, ale raczej nie widzę tego. Ludzie nie są w stanie przeforsować zdecydowanie mniej przekombinowanych odpowiedzi podpierając się podręcznikami itd.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość