Na każdej medycynie jest wejściówka?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Wyżlin
Posty: 347
Rejestracja: 17 lis 2013, o 18:41

Na każdej medycynie jest wejściówka?

Post autor: Wyżlin »

Mam pytanie do studentów medycyny oraz osób dobrze zorientowanych w tym temacie.

Czy na każdej uczelni medycznej jest coś takiego, jak wejściówka", czyli np. egzamin, który ma być wyznacznikiem podziału na grupy, czy coś w te desenie?
Czy może jest od razu zwyczajnie brany pod uwagę w indeksie itp.?

Niestety nie znam się w tej sytuacji A z tego, co widziałam np. niektórzy studenci wydziałów lekarskich takie coś już mieli na samym początku października.
Awatar użytkownika
lycha13
Posty: 337
Rejestracja: 31 gru 2011, o 12:10

Re: Na każdej medycynie jest wejściówka?

Post autor: lycha13 »

We Wroclawiu czegoś takiego nie było. Grupy były utworzone przed rozpoczęciem roku akademickiego (wg nieznanych kryteriów:-P )

Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Na każdej medycynie jest wejściówka?

Post autor: Giardia Lamblia »

Wejściówki sprawdzającej wiedzę jak matura nigdzie nie ma. Po co mieliby powtarzać taki egzamin?

W Łodzi np. grupy są tworzone pod względem tego ile pkt uzyskało się z testu z j. angielskiego (pisanego w domu przez internet, ktokolwiek może go za ciebie napisać). Nie ma jednak problemu żeby na początku września (przed utworzeniem grup) zadzwonić do dziekanatu i poprosić o przydział do grupy razem z kolegą/koleżanką. Z wymianami w trakcie roku też nie ma problemów.
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Na każdej medycynie jest wejściówka?

Post autor: mrsdavis »

Na ŚUM-ie również czegoś takiego nie ma.
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Na każdej medycynie jest wejściówka?

Post autor: Sofia »

W Szczecinie też czegoś takiego nie ma, na swoim koncie dowiadujesz się w jakiej jesteś grupie, a jeśli chcesz być w tej samej jak znajomi to pisze się pismo do dziekanatu i zazwyczaj z tego co wiem nie robią problemu.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Na każdej medycynie jest wejściówka?

Post autor: Collo »

Na WUMie też nie ma żadnych takich wejściówek. Jedyne kryterium przydziału do grupy jakie udało mi się zauważyć to pierwsze litery nazwisk, w żadnej grupie nie ma tak, że 90% nazwisk zaczyna się na tą samą literę. Nie patrzyli ani na angielski, ani na miejsca zamieszkania studentów. Często ludzie z jednej klasy trafili nawet do różnych wydziałów. Z przenosinami do innej grupy w obrębie wydziału nie było problemu na początku roku.

Awatar użytkownika
_Samira_
Posty: 385
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:21

Re: Na każdej medycynie jest wejściówka?

Post autor: _Samira_ »

A czy w ogóle gdziekolwiek coś takiego jest, czy po prostu autorce pomyliło się ze zwykłymi wejściówkami, które zdarzają się czasem na pierwszych zajęciach?
Wyżlin
Posty: 347
Rejestracja: 17 lis 2013, o 18:41

Re: Na każdej medycynie jest wejściówka?

Post autor: Wyżlin »

_Samira_ pisze:A czy w ogóle gdziekolwiek coś takiego jest, czy po prostu autorce pomyliło się ze zwykłymi wejściówkami, które zdarzają się czasem na pierwszych zajęciach?
Tak jak pisałam, nie wiem, dlatego się zapytałam. Od tego między innymi jest ta strona.
_

Na czym swoją drogą polegają te wejściówki?
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: Na każdej medycynie jest wejściówka?

Post autor: mossa »

pewnie chodziło o zwykłe wejściówki. to takie krótkie kartkówki na początku zajęć z materiału który był do przygotowania na dane zajęcia, zdarzają się na różnych przedmiotach, czasem już od początku października. mogą być na oceny, punkty albo po prostu na zal, jak nie zaliczysz to zajęcia do odrobienia. w radykalnej formie po wykazaniu się niewiedzą na wejściówce można zostać wyproszonym z zajęć, ale to raczej rzadkość
lek. mossa
Awatar użytkownika
_Samira_
Posty: 385
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 17:21

Re: Na każdej medycynie jest wejściówka?

Post autor: _Samira_ »

Spokojnie, nie pisałam w negatywnym tonie. po prostu pytam, czy wiesz, że gdzieś coś takiego na pewno było

Na gumedzie żadnym testom progowym również nie byliśmy poddawani
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Na każdej medycynie jest wejściówka?

Post autor: mrsdavis »

mossa pisze:pewnie chodziło o zwykłe wejściówki. to takie krótkie kartkówki na początku zajęć z materiału który był do przygotowania na dane zajęcia,
Na ŚUM-ie takie wejściówki są normą na każdych zajęciach z części przedmiotów. Dostajemy za nie oceny, ale nie trzeba odrabiać zajęć w przypadku niezaliczenia. Trzeba jedynie poprawić dwóję.
Na stomie mieliśmy wejściówki (krótsze i dłuższe) na każdych zajęciach z biofizyki, chemii i biologii. Na biostatystyce były wyjściówki, a na histologii pytanie ustne. W gablotach jest wywieszony materiał na każdy tydzień.
Wyżlin
Posty: 347
Rejestracja: 17 lis 2013, o 18:41

Re: Na każdej medycynie jest wejściówka?

Post autor: Wyżlin »

_Samira_

W porządku, cieszę się

Jesteś na GUMedzie na leku? Aj, zazdroszczę
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Na każdej medycynie jest wejściówka?

Post autor: czornydanio90 »

W Bdg do grup się zapisuje telefonicznie przed rozpoczęciem roku.

A co do wejściówek to w 99% przypadków są one zapowiadane, także bez spiny
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości