NADmierne dokarmianie?

Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: NADmierne dokarmianie?

Post autor: Szyszek1993 »

Myślę że płatki sniadaniowe nie są szkodliwe gdyż w ostatnio zakupionej karmie było właśnie sporo takich dodatków.
Moje szysnyzle też często przychodzą i błgalanym wzrokiem proszą o jakiś przysmak. niesposób odmówić!
wiza55
Posty: 103
Rejestracja: 23 lip 2007, o 16:40

Re: NADmierne dokarmianie?

Post autor: wiza55 »

Szyszek1993 pisze:Myślę że płatki sniadaniowe nie są szkodliwe gdyż w ostatnio zakupionej karmie było właśnie sporo takich dodatków.
Moje szysnyzle też często przychodzą i błgalanym wzrokiem proszą o jakiś przysmak. niesposób odmówić!
Mój Szymek tez tak prosi, że nie potrafię mu odmówić!
gosiamm
Posty: 16
Rejestracja: 4 wrz 2007, o 17:41

Re: NADmierne dokarmianie?

Post autor: gosiamm »

mam do WAS małe pytanko.ostatnio moja szynszyla jakoś woli siedzieć u siebie w domku niż wyjść-dopiero koło nocy wychodzi- wcześniej cały czas biegała po klatce:( co się mogło staćczy jest chora czy ma złe dni
Awatar użytkownika
Azadi
Posty: 100
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:30

Re: NADmierne dokarmianie?

Post autor: Azadi »

gosiamm pisze:mam do WAS małe pytanko.ostatnio moja szynszyla jakoś woli siedzieć u siebie w domku niż wyjść-dopiero koło nocy wychodzi- wcześniej cały czas biegała po klatce:( co się mogło staćczy jest chora czy ma złe dni
moze dlatego, gdy na poczatku biegala po klatce jeszcze jej nie znala i bylo to dla niej dosc nowe przezycie. teraz juz sie moze uspokoila, bo zna teren i wie, ze sie jej nic nie stanie. nie martw sie przeciez szynszyle to nocne zwierzaki,co nie? aha i po takie pytania sie zaklada nowe tematy albo szuka podobnych do tych tematow
KarOliNa=)
Posty: 8
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 11:21

Re: NADmierne dokarmianie?

Post autor: KarOliNa=) »

Ja mojejmu szynszylkowi wsypuje do miski karmelt4 łyżeczki i jak chce to sobie sam je. I ma jeszcze w klatce oczywiscie sianko i wapńltna zeby CZy cos robie nie tak
gosiamm
Posty: 16
Rejestracja: 4 wrz 2007, o 17:41

Re: NADmierne dokarmianie?

Post autor: gosiamm »

KarOliNa=) pisze:Ja mojejmu szynszylkowi wsypuje do miski karmelt4 łyżeczki i jak chce to sobie sam je. I ma jeszcze w klatce oczywiscie sianko i wapńltna zeby CZy cos robie nie tak

nic nie robisz źle!
mozesz co jakis czas urozmaicać mu jedzonko, mój uwielbia np pieczywo WASE, czasami płatki sniadaniowe, jakis rodzynek , słonecznik gałazki jabłoni - to po prostu kocha, A i zawsze wisi mu kolba- ogolnie nalezy pamietac by nie przesadzic bo potem moze miec cukrzyce!ale jak zasłuzy to starac się urozmaicić jedzonko:)
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: NADmierne dokarmianie?

Post autor: Predator713 »

Ja daję raz dziennie pół miseczki kamy(to tak ok. półtorej łyżki) co wieczór kilka smakołyków np. ususzonych obierek od jabłka z którymi moja szylka przepada, płatków śniadaniowych Corn Flakes, czasem pół orzecha włoskiego rodzynki i inne suszone owoce do tego stały dostęp do sianka i kostki wapiennej i gałązek akacji, raz na 3-4 tygodnie kolba i co 2 tygodnie do karmy łyżeczka siemienia lnianego. Moja Kuleczka jest wesoła skora do zabawy i ani jdnej wizyty u weterynarza a mam ją prawie 4 lata
sisi88
Posty: 99
Rejestracja: 17 paź 2007, o 08:08

Re: NADmierne dokarmianie?

Post autor: sisi88 »

ja ostatnio kupilam mojemu szylkowi inne jedzonko ] bo ilez mozna jesc ciagle to samo ale nawet nie tknal nowego jedzonka :[ no a oprocz tego ma staly dostep do sianka, kolbe i od czasu do czasu smkolyki]
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: NADmierne dokarmianie?

Post autor: dream »

karmy podstawowej nie zmienia siębo ileż można jesc to samo - kiedy już zmieniamy to stopniowo aby nie wywołac biegunki lepiej urozmaicać karmę podstawową ziołami i innymi dodatkami żywieniowymi niż zmieniać karmę podstawową.
sisi88
Posty: 99
Rejestracja: 17 paź 2007, o 08:08

Re: NADmierne dokarmianie?

Post autor: sisi88 »

dalam mu na poczatek troszke bo nie wiedzialam czy bedzie jadl ale tak czy owak nie ruszyl jej
milka111
Posty: 7
Rejestracja: 16 sty 2008, o 15:12

Re: NADmierne dokarmianie?

Post autor: milka111 »

ja mojemu szynszylowi sypie jednonko 3 razy dziennie po troche tyle mu w zupełnosci zawsze stracza postaraj sie aby twój szynszy dostał raz na tydzien jakis soczysty pokarm typu jabłko marchew a na sianko uwazaj co za duzo to nie zdrowo ostatnio byłam na innym forum i sie dowiedziałam ze od zaduzej ilosci siana szynszye wymiotują
Bruce
Posty: 6
Rejestracja: 9 mar 2009, o 20:41

Re: NADmierne dokarmianie?

Post autor: Bruce »

Czesc, chciałbym sie poradzić specjalisty czy mieszanie karmy, którą polecił mi wcześniejszy hodowca jest prawidłowa i czy nie zaszkodzi szynszylą ?

owies-2
pszenica-2
jęczmień-1 (może być ale nie musi)
kasza gryczana (nieparzona)-1
groch połówki-0,7
siemie lniane-0,5
kukurydza-1
Te wszystkie składniki mieszam wierząc je np. miarką. Dodam ze moja szynszyla najchętniej zjada, kukurydze, groch połówki i siemie lniane.
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: NADmierne dokarmianie?

Post autor: Predator713 »

chyba raczej w porządku. owies, pszenica tylko ten groch. może byc wzdęciowy. z tego co widzę to na szczęście nie jest zbyt dużo. nie za bardzo znam się na mieszaniu bo kupuje gotowe Vitpolu, z tego co wiem to dream wie dużo o zywieniu. szkoda że tak rzadko wchodzi na to forum. lepiej poczekaj aż ktoś innny też się wypowie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości