Najlepsza ksiąŻka do chemii

Ogólne forum chemiczne poruszające problemy chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej
Hy645

Najlepsza ksiĄŻka do chemii

Post autor: Hy645 »

Przymierzam sie do zdawania matury z chemii rozszerzonej (w szkole robimy tylko podstawy) i musze kupic ksiazki, dlatego pytam z jakiego wydawnictwa ksiazki sa najlepsze? (Nie chodzi mi o zbiory zadan, repetytoria, tylko programowe ksiazki, aby wyczerpywaly material)
a) operonu
b) wsip
c) wydawnictwa roŻak
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: Najlepsza ksiĄŻka do chemii

Post autor: żabka »

Ja sie uczyłam z Operonu, wg mnie swietne podreczniki . Rozaka nie polecam do samodzielnej nauki, bo sa błedy, a wiadomo samemu nie zawsze sie je zauwazy
Kwiatuszek17

Re: Najlepsza ksiĄŻka do chemii

Post autor: Kwiatuszek17 »

Ja równieŻ mam z OPERONU poziom rozszezony i polecam, przejrzysty układ materiału. Dobre jest teŻ repetytoriumWiesz, Że umiesz WSiPu bodajŻe:)
Eklerka
Posty: 173
Rejestracja: 6 cze 2006, o 18:25

Re: Najlepsza ksiĄŻka do chemii

Post autor: Eklerka »

Moja pani profesor nam powiedziała z eoperon jest obecnie najlepsza ksiazka przygotowujaca do matury, a ze zbiorow zadan korzystamy przeroznych A repetytorium to chyba Persony jest dobre D:
6x
Posty: 31
Rejestracja: 29 sty 2006, o 17:18

Re: Najlepsza ksiĄŻka do chemii

Post autor: 6x »

Mi się bardzo podobały podręczniki WSiP z chemii Bardzo prosto napisane, łatwo wszystko zrozumieć.
mmm/

Re: Najlepsza ksiĄŻka do chemii

Post autor: mmm/ »

w szkole uczymy się z podręcznika roŻaka. dziwny podręcznik, ale plusem są umieszczone w nim zdania do kaŻdego działu. w podręczniku są takŻe pokazane sposoby rozwiązywania róznych zadań, krok po kroku.
błędy- owszem, są.
ostatnio odkryliśmy na chemii innowacyjną metodę nazywania węglowodorów wg wydawnictwa RoŻak :] w Żadnym innym źródle nie moŻna doszukać sie takiego sposobu nazenictwa, aczkolwiek podobno kaŻda nazwa jest dobra, o ile jednoznacznie odzwierciedla budowę związku. czy jakoś tak (
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 11 gości