Nasiona roślin egzotycznych

Forum ogrodnicze poświęcone uprawie roślin, znajdziesz tu odpowiedzi na większość pytań i problemów związanych z ogrodnictwem.
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Re: Nasiona roślin egzotycznych

Post autor: przyrodnik »

Mawr pisze:Duży kawałek kłącza imbiru trzeba posadzić
Miało około 5cm długości
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: Nasiona roślin egzotycznych

Post autor: Mawr »

przyrodnik pisze:Miało około 5cm długości
Dzięki !
Awatar użytkownika
Timi
Posty: 51
Rejestracja: 11 paź 2005, o 01:00

Re: Nasiona roślin egzotycznych

Post autor: Timi »

Ja mam osobiścei Palme paprociową i Howeie. palma jest bardzo mała, bo wyrazsta z bulwy takiej, ale liście ma rozłozyste, z kolei howeia jest troszke wyższa, u w moim domu ma 80 cm i jest piekna zielona, jej liście rozdzielająs ie dopiero przy górze.
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: Nasiona roślin egzotycznych

Post autor: Mawr »

A własnie Timi Przypomniał mi o palmach. Bardzo łatwo jest wychodowac Palme Daktylową. Mam palme daktylową która jest starsza ode mnie. ma juz chyba z trzydzieści lat.
Andrzej

Re: Nasiona roślin egzotycznych

Post autor: Andrzej »

Posadził nasionka Lichci mam juŻ drzewka wysokości 30 cm do nabycia w hipermarketach :) :)
beata
Posty: 1
Rejestracja: 31 maja 2006, o 16:02

Re: Nasiona roślin egzotycznych

Post autor: beata »

Ja ostatnio posadziłam pepino i ma już ok. 3cm
Sprytcio

Re: Nasiona roślin egzotycznych

Post autor: Sprytcio »

A ja choduje co popadnie.najpierw posadziłem cytrynkęwyrosła 30 cm i nadal rośnie. potem wsadziłem do tej samej doniczki 3 mandarynkiwyrosły 20cm i nadal rosną. Następnie do tej samej doniczki :wink: .wsadziłem granaty (z nasion z owoców kupionych w supermarkecie) i wyrosły. Postanowiłem je przesadzić bo juŻ te wszystkie roślinki nie mieszczą się w doniczce 30 cm średnicy:).Kupiłem drugą taką samą i wsadziłem tam granaty. Teraz co jakiś czas w tej doniczce teŻ wyrastają jakieś roślinki (juŻ nie pamiętam która to która) ale wsadziłem tam kiwi z owocu.mięte.granat nanadziwaczka.i moŻe coś jeszcze. Ale granaty rosną jak trzeba.ciekawe czy kiedyś zakwitną :twisted:
Bartosz Jabłeck
Posty: 8
Rejestracja: 5 lip 2006, o 21:23

Re: Nasiona roślin egzotycznych

Post autor: Bartosz Jabłeck »

Roślinka wyrasta ze segmentów . Jęśli ich nie ma trzeba poszukać trochę większych kawałków. Czasami trzeba 7, 8, 9 cm-owego kawałka korzenia
KWAPON

Re: Nasiona roślin egzotycznych

Post autor: KWAPON »

DO HODOWLI Z NASION DOMU POLECAM:
KAWE £ATWA W UPRAWIE
BAOBAB ABY WYKIE£KOWA£ TRZEBA NAJPIERW NASIONKO SPECJALNIE PRZYGOTOWAÆ.
LICZI SZYBKO KIE£KUE
MIMOZA BARDZO £ATWA R¦LINKA DO UPRWAW
KARAMBOLA SZYBKO KIE£KUJE
DO HODOWLI SADZONEK W DOMU POLECAM:
MANDARYNKA
NIEPOLECAM WOGÓLE HODOWLI CYTRUSÓW Z NASION PONIEWAZ ZAKWITAJ¡ PO 25 LATACH OD ZASIANA
FIGA
STRELICJA
KUMKWAT
LIMELLA
CYTRYNA
GRANAT
WIEKASZO¦Æ Z TYCH RO¦LIN POSAIADAM I JESTEM BARDZO ZADOWOLONY )
POZDRO KWAPON )
Marta
Posty: 45
Rejestracja: 16 lip 2006, o 12:57

Re: Nasiona roślin egzotycznych

Post autor: Marta »

hehe.Dzisiaj też coś sobie zasadzę :p a wiecie jak zaszczepić dzrezwka cytrusowe
mar

Re: Nasiona roślin egzotycznych

Post autor: mar »

Jakie podłoŻe powinno być do wysiewu palmy doniczkowej?
Paweł Garski
Posty: 1
Rejestracja: 1 lut 2008, o 12:02

Re: Nasiona roślin egzotycznych

Post autor: Paweł Garski »

KWAPON pisze: NIEPOLECAM WOGÓLE HODOWLI CYTRUSÓW Z NASION PONIEWAZ ZAKWITAJĄ PO 25 LATACH OD ZASIANA
Wysiewałem cytrusy (cytryna, mandarynka, pomarańcza) i po kilku latach jedna z roślin zakwitła. Więc nie zawsze trzeba czekać tak długo. Za to oliwka kwitnie po 50 latach od wysiania. Odpowiednia dla ludzi bardzo cierpliwych -) Mam też kawę owocująca (wysianą z nasiona). Z nasion wyjętych z owoców polecam jeszcze mango i papaje.
Niedawno wysiewałem guanabana (Annona muricata) i bardzo ładnie rosną (tylko że stoją w terrarium).
Alkor
Posty: 24
Rejestracja: 28 gru 2009, o 13:57

Re: Nasiona roślin egzotycznych

Post autor: Alkor »

Co do karamboli, czy można ją hodować w domu? Jaką wysokość osiąga?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości