Naturalne futra

Dyskusje o zwierzętach domowych jak psy, koty, gryzonie, rybki, szynszyle i tchórzofretki ale również ptaki, gady i płazy.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Naturalne futra

Post autor: Guru »

Nimbrethil pisze:ale chyba nie wmowisz mi ze humanisci nie maja zielonego pojecia o tkankach roslin co
zalezy co rozumiesz mowiac humanista bo prawdziwy humanista zna sie na wszystkim
Nimbrethil
Posty: 49
Rejestracja: 18 kwie 2006, o 19:41

Re: Naturalne futra

Post autor: Nimbrethil »

no dobra niech i bedzie.musze Ci przyznac w tym racjeno to co powiesz na mechanika.nawet taki mechanik zapatrzony w silniki wie ze rosliny nic nie boli
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Naturalne futra

Post autor: Guru »

Nimbrethil pisze:nawet taki mechanik zapatrzony w silniki wie ze rosliny nic nie boli
ale nie musi wiedziec, moze podejrzewac ze ich nic nie boli, bo tak na prawde nie ma pewnosci
Aaaa

Re: Naturalne futra

Post autor: Aaaa »

karabud pisze:A nie wiesz jaka jest róŻnica między człowiekiem a zwierzętami?Podobieństwo to takie, Że jak zwierzęta teŻ jemy mięso i nic w tym dziwnego bo tacy sie urodziliśmy i się tego nie da zmienić.
Phiii.zapomniałeś wymienić najwaŻniejszego,mają bardziej rozwinięte zmysły od człowieka.
CzyŻbyś o tym nie słyszał i nie czytał?
Napaleniec.niezle do ciebie pasuje,gdyŻ z przyrodą to ty jesteś do tyłu.
taras

Re: Naturalne futra

Post autor: taras »

obejrzyjcie zwolennicy futer :) hmm czyŻby sie jeszcze ruszało gratuluje :evil:

link usunięty przez moderatora


i jak
Ostatnio zmieniony 6 cze 2006, o 13:26 przez taras, łącznie zmieniany 1 raz.
gloni
Posty: 30
Rejestracja: 13 cze 2006, o 18:13

Re: Naturalne futra

Post autor: gloni »

Ludzie będą nosili futra , skórkowe buty i będą zajadali się mięsem.
Nic na to nie poradzi nikt. Ja sama jestem z tych bardziej mięsożernych choć futer nie lubię.
Jedyne do czego można się doczepić to nie czy się je lub chodzi w czymś takim , a to jak już wyżej zostało to napisane to to w jakich warunkach żyją te zwierzaki.I w jaki sposób są one uśmiercane. Futra zrywane są za życia zwierzaka . Zwierzątko potem kona w mękach . Kurczaki są ogłuszane prądem - no chyba że są mniejsze i maszyna nie dosięgnie
.wtedy są przetwarzane żyjące. Takich przykładów można mnożyć. I nie zmieniać mentalności ludzi co do spożywania a starać się dotrzeć do ludzi którzy na tym zarabiają , by zmienili sposób przetrzymywania i zabijania tych stworzeń
Takie jest moje zdanie

Dodam jeszcze że posiadam w domu trzy futerka ( żywe ) którzy również chodują na fermach na futro i zdecydowanie bardziej mi się podobają gdy są całe i owłosione.
A jak widzę kogoś w futerku z podobnych zwierzaków to tak jak bym widziała członka rodziny na ciele innego człowieka. Dodam jeszcze że ogonki które posiadam też są mięsożercami , ale zabijają ( w naturze ) tylko dlatego że są głodne.
Stokrotka
Posty: 101
Rejestracja: 15 cze 2006, o 17:44

Re: Naturalne futra

Post autor: Stokrotka »

Powiedziałas tutaj o wielu istotnych rzeczachAle świat idzie tak do przodu że ci którzy są bogaci to będą jeszcze bogatsi a ci co biedni biedniejsiA ci co sie bogacą będzie ich tym bardziej stać na futra z biednych zwierzątekA futra będą coraz droższe przynajmniej z tych rzadkich zwierzątKtóre będą zachwile zagrozone wyginięciem To jest straszne co oni robią.

Pozdrawiam!
lunatyczka
Posty: 28
Rejestracja: 16 cze 2006, o 12:07

Re: Naturalne futra

Post autor: lunatyczka »

Mnie najbardziej oburza to w jaki sposóbuzyskuje się kaszmir. Przecież oni zdzierają żywcem skórę Z PŁODU owcy! Specjalnie zmuszają owcę do tego by poroniła! Okropność!
gloni
Posty: 30
Rejestracja: 13 cze 2006, o 18:13

Re: Naturalne futra

Post autor: gloni »

To że kogoś stać na futro i chce w nim chodzić to tak jak napisałam jego wybór.
Niech nosi tak samo jak ja jem mięso
Nie w tym leży tak na prawdę problem .
Jak wyżej napisałam : zmienić radykalnie sposoby przetrzymywania i zabijania tych zwierząt ( bo tu jest najwarzniejszy problem całej tej dyskusji ), a nie zabronić hodowli na futra i mięso
Stokrotka
Posty: 101
Rejestracja: 15 cze 2006, o 17:44

Re: Naturalne futra

Post autor: Stokrotka »

Ja jestem przeciwko robienia sobie czegoś z futra zwierząt które mogą wyginąć przez takie coś.A co do przetrzymywania zwierząt.To wole o tym nie wspominać W Polsce często mowa jest o biednych konikach! Ja nigdy nie jadłam miesa z królka, konia.itp.Nie mówie że jestem wegetarianka.ale tak mi żal tych zwierzą tek.Ciekawe jak my byśmy sie czuli gdyby nas cos takiego czekało!

Pozdrawiam!
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Naturalne futra

Post autor: Iwus »

trzeba sobie zdać sprawę z tego ,że to my konsumenci decydujemy o tym jak te zwierzęta są traktowane.Gdybyśmy nie kupowali futer nie było by takiego problemu.
Futra są piękne .ale na zwierzakach
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Naturalne futra

Post autor: Guru »

Iwus pisze:Gdybyśmy nie kupowali futer nie było by takiego problemu.
dlatego ludzie nosza i beda nosic futra.
Stokrotka
Posty: 101
Rejestracja: 15 cze 2006, o 17:44

Re: Naturalne futra

Post autor: Stokrotka »

Iwus pisze:Futra są piękne .ale na zwierzakach
Ta było by super!No ale co możemy za to że jakaś Pani pomysli sobie dziś chce futro z norek i kupuje.Nie mysli o tym co to za zwierzątka.

Ja sie spytam.A czy kiedy zwierzęta są przeznaczane/hodowane specjalnie na futra to czy grozi im obniżenie populacji?Że będzie ich mniej?Czy to są śladowe ilości?

Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości