Naturalne futra

Dyskusje o zwierzętach domowych jak psy, koty, gryzonie, rybki, szynszyle i tchórzofretki ale również ptaki, gady i płazy.
karpelek
Posty: 12
Rejestracja: 24 lip 2007, o 00:50

Re: Naturalne futra

Post autor: karpelek »

Filmowcy troche przegieli. Pokazują ( w tym kawałku z wełną) jak owce są obdzierane ze skóry. W rzeczywistości farmer na prawdę nie pozwoliłby sobie na taką stratę. Te owce muszą im służyć jeszcze poźniej. Co do skóry i futra to potępiam to ale jak słyszeliśmy to większość z tych rzeczy(skóra chyba) dzieje się w krajach rozwijających się. Pomyślcie Ci ludzie też jakoś muszą zarabiać nawet jeśli te zwierzęta płacą za to ogromną cenę. Ktoś zrobi film o głodzie i wojnie w tych krajach i będzie on napewno straszniejszy niż ten.
Kingu$ka
Posty: 356
Rejestracja: 22 lip 2007, o 12:11

Re: Naturalne futra

Post autor: Kingu$ka »

Uważam, że to idiotyzm. Nie widzę w noszeniu futer ŻADNYCH, żadnych plusów. Denerwuje mnie jak kobiety zachwycają się jakimiś futrami na wystawie, czy popisują sie swoimi. Obrzydza mnie kobieta, która nosi futra i nienawidzę jej od razu. Jakby nie mogła kupić sobie zwyczajnej kurtki zimowej. Idiotyzm. Co to za różnica, czy kobieta nosi prawdziwe futro, czy sztuczne? Oczywiście. cena. Bogate idiotki noszą przeważnie prawdziwe futra by pochwalić sie pieniędzmi, ale niestety nie chwalą sie zanadto dobrym sercem. Normalny człowiek, który nie interesuje się tym zbytnio z daleka nie pozna, czy futro jest sztuczne czy prawdziwe, więc po co sie popisywać?
Zwierzęta są bezbronne. Nie mają jak się bronić. To mnie także strasznie denerwuje. Czemu ludzie nie szukają sobie przeciwników równych sobie? Odpowiedź jest banalna, dlatego, że łatwiejludziom wygrać.
I niech tylko tacy ludzie nie próbują wmawiać, że kochają zwierzęta

* Stronka o osobie, której nienawidzę najbardziej jlodown.com
* Jak robią futra dla j.lo

Kod: Zaznacz cały

petatv.com/tvpopup/Prefs.asp?video=j_lopez
(Dzień bez futra 25 listopada - on powinien obowiązywać cały rok)

(Przepraszam, że tak sie rozpisałam, ale kiedys duzo czasu poświęcałam takim rzeczom i jestem strasznie na to uczulona (nie przesadnie, ale jednak).)
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Naturalne futra

Post autor: yeast »

A miesko jecie? Bez przesady, nie uwazam, ze noszenia skory/futra samo w sobie jest zbrodnia, pod warunkiem, ze zwierzeta sa hodowane i zabijane w humanitarny sposob, no i ze nie sa to futra pochodzace z klusownictwa (noszenie futra z tygrysa to juz jest zbrodnia). Ale nie mozna popadac w paranoje - moze zabrzmi to brutalnie, ale ludzie zawsze zabijali zwierzeta i tak juz zostanie, wazne zeby nie robic tego bez potrzeby i unikac niepotrzebnego cierpienia.
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: Naturalne futra

Post autor: Sunflower77 »

nie uwazam, ze noszenia skory/futra samo w sobie jest zbrodnia, pod warunkiem, ze zwierzeta sa hodowane i zabijane w humanitarny sposob, no i ze nie sa to futra pochodzace z klusownictwa (noszenie futra z tygrysa to juz jest zbrodnia). Ale nie mozna popadac w paranoje - moze zabrzmi to brutalnie, ale ludzie zawsze zabijali zwierzeta i tak juz zostanie, wazne zeby nie robic tego bez potrzeby i unikac niepotrzebnego cierpienia.
Bo wiesz co? Ja nie mam nic do Lapończyków i Eskimosów, którzy żyją w takim a nie innym świecie i wykorzystują to, co im da matka natura. Oni nie mają wyboru-przecież nie wsiądą w samolot i nie polecą do ,iasta kupić se kurtek. Normalną rzeczą jest też postępowanie Indian. Ale my nie powinniśmy nosić futer, bo wynależliśmy kurtki- i tego powinniśmy się trzymać.
Kingu$ka
Posty: 356
Rejestracja: 22 lip 2007, o 12:11

Re: Naturalne futra

Post autor: Kingu$ka »

yeast pisze:ludzie zawsze zabijali zwierzeta i tak juz zostanie, wazne zeby nie robic tego bez potrzeby i unikac niepotrzebnego cierpienia
Tak jest. Zgadzam się. Niektórzy ludzie poprostu zabijac muszą. Ale nie dla takiego idiotyzmu jak futra! No bez przesady! Rozumiem - dla mięsa. Potrzbujemy białka zwierzęcego i tak dalej, ale nie dla powinno zabijać się zwierząt dla rzeczy, które możemy otrzymać w mniej brutalny sposób.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Naturalne futra

Post autor: Pablo »

jest film jak się zabija młode foki kanadyjskie dla pozyskania skóry. Te zwierzęta są obdzierane ze skóry jeszcze żyją, doznają w ten sposób nie wyobrażalnego cierpienia którego nikt z nas nie chciałby przeżyć.

Nigdy nie będe za tym by zabijać jakiekolwiek zwierzęta, zaczynając od węży a kończąc na gepradzie, fokach i wiele jeszcze innych zwierząt.
To jest straszne jak ci ludzie to robią.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jillian
Posty: 334
Rejestracja: 20 lis 2006, o 15:10

Re: Naturalne futra

Post autor: jillian »

widziałam juz kiedyś ten film. potwornybiedne małe bezbronne foczki
Awatar użytkownika
Azadi
Posty: 100
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:30

Re: Naturalne futra

Post autor: Azadi »

tagitsu pisze:
Teba pisze:Ja uważam że futra wcale nie są takie ładne. Najładniej wyglądają na swoich naturalnych właścicielach, czyli futro norki na norce. 150 norek na futro?! to jest okrucieństwo. Bo jest wiele ubrań z bardziej przyjaznych materiałów. Po co więc chodzić w futrach?
Przepraszam, że tak całą wypowiedź cytuję, ale mam dokładnie takie samo zdanie. Nic dodać nic ująć.
tez tak uwazam
kinia0208
Posty: 95
Rejestracja: 30 lip 2007, o 10:49

Re: Naturalne futra

Post autor: kinia0208 »

nie nawidze takich ludzi co zabijają zwierzęta ja nawewt nie lubie jak moja mam chce zabić pająka (bo sie go boi) zaraz go biore na rece i puszczam na klatke jedyne zwierze ktore zabije to mucha,komar
Belleteyn
Posty: 114
Rejestracja: 19 kwie 2007, o 15:34

Re: Naturalne futra

Post autor: Belleteyn »

Futra to w dzisiejszych czasach tylko niepotrzebny luksus, zbytek, który chyba dowartościowuje bezduszne właścicielki, bo nie wiem jak noszenie ich można racjonalnie wytłumaczyć.
Są sztuczne futra- jeśli komuś się naprawdę podobają , to moze je nosić, przecież wyglądem w ogóle nie odbiegają od futer naturalnych, a nie są produktem cierpienia kilkudziesieciu bezbronnych zwierzaków.

Co do pozostałych wyrobów skórzanych- noszę buty i torbę ze skóry, ale dlatego że są one rzeczywiśćie trwalsze niz wszelkie tworzywa sztuczne.
A ponadto buty, torebki itp są robione z odpadów zwierzęcych po zabiciu dla mięsa.
Nie jest tak że ktoś hoduje partię świń lub cielątna buty". A tak właśnie dzieje sie w wypadku futer.
EMPATIA
Posty: 8
Rejestracja: 1 mar 2006, o 17:10

DZIEŃ BEZ FUTRA 2007

Post autor: EMPATIA »

Dzień bez Futra - 25 listopada


Jak co roku zapraszamy wszystkich chętnych do zgłaszania się do współorganizacji Dnia bez Futra 25 listopada. Dla wszystkich przygotowaliśmy darmowe materiały (ulotki i plakaty). Swoje zgłoszenia możecie przesłać w bardzo prosty sposób, dzięki formularzowi na stronie. Wypełnijcie starannie (to bardzo ważne!) pola formularza. Hasło, które wymyślicie, będzie Wam potrzebne, jeśli w przyszłości będziecie chcieli poprawić swój wpis.

Wasze dane, na opublikowanie których wyrazicie zgodę, znajdą się na stronie. Pamiętajcie, im więcej danych podacie i im dokładniejsze będą, tym łatwiej skontaktują się z Wami osoby chętne do pomocy, jak również dziennikarze, dzięki którym akcja stanie się naprawdę głośna. W poprzednich latach akcja była organizowana w ponad stu miastach, mamy nadzieję, że i tym razem zrobimy razem coś naprawdę wielkiego. W kolejnych newsletterach podpowiemy Wam jak zorganizować obchody Dnia bez Futra w swoim mieście.

Bardzo prosimy - przekażcie informację o zapisach do akcji swoim znajomym, umieśćcie na swoich stronach odnośnik do strony, napiszcie o Dniu bez Futra na swoim blogu. Zajrzyjcie na stronę - znajdziecie tam m.in wzory bannerów i buttonów, z których możecie skorzystać.

Co roku w Polsce dla kaprysu posiadania ubrania w złym guście, czyli futra naturalnego, zabija się około miliona zwierząt. Trudno uwierzyć w to, że w cywilizowanym kraju tak okrutny obyczaj jest akceptowany i legalny. Możemy to zmienić tylko wspólnie. Czekamy na Waszą pomoc.

Jeśli macie pytania co do akcji, trudności z wypełnieniem formularza zgłoszeniowego, piszcie
Kingu$ka
Posty: 356
Rejestracja: 22 lip 2007, o 12:11

Re: Naturalne futra

Post autor: Kingu$ka »

Heh, osobiście uważam, ze taki dzień powinien być obchodzony cały rok, w każdy dzień.
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: Naturalne futra

Post autor: Sunflower77 »

A jakby tak w tramwajach rozwiesić te ulotki? Jeden dzień to mało, a codziennie w tramwajach jeżdżą tysiące ludzi. Wtedy taka reklama trafiłaby do nich. Ludzie niechętnie biorą ulotki, a stojąc w tramwaju siłą rzeczy gapią się na te reklamy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości