Naturalne futra

Dyskusje o zwierzętach domowych jak psy, koty, gryzonie, rybki, szynszyle i tchórzofretki ale również ptaki, gady i płazy.
olaś
Posty: 96
Rejestracja: 1 lis 2008, o 08:08

Re: Naturalne futra

Post autor: olaś »

Futro to tylko moda która własnie dowartosciowuje bogate panie.Wczoraj byłam na miescie to chyba dwie widziłam jak ida dumnie przez miasto.
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: Naturalne futra

Post autor: Sunflower77 »

Akurat ze stwierdzeniem, że kurtki z nie futra są cieplejsze się nie zgadzam. Tak naprawde nawet najlepsza kurtka na wielkich mrozach ulega zbiciu włókien i po prostuzamarzaają". Dlatego u Eskimosów czy na Syberii nie przeszłyby syntetyczne kurtki. Ale to wyjątkowa sytuacja, przecież 99% ludzkości może nosić zwykłe kurtki
Vega
Posty: 18
Rejestracja: 5 gru 2008, o 11:41

Re: Naturalne futra

Post autor: Vega »

Mnie akurat od kwestii ciepłoty bardzie niepokoi fakt hodowania zwierząt stricte dla futra, np. szynszyli. Totrochę okrutne.
Awatar użytkownika
stellar
Posty: 746
Rejestracja: 20 wrz 2008, o 06:08

Re: Naturalne futra

Post autor: stellar »

Jestem absolutnie przeciwna futrom
Hodowle zwierząt przeznaczonych dla futra, warunki ich trzymania, a przede wszystkim samo zabijanie wywołuje u mnie chęć destrukcji ludzi, którzy gotują tym biednym zwierzętom taki los.

Poza tym, futra i skóry z drogich, egzotycznych zwierząt to beznadziejny snobizm. Paniusie, które w pewnym momencie życia chcą być kimś, dowartościowują się, kupując sobie futro albo torebkę ze skóry strusia. Bo przecież drogie, unikatowe !
Żal ściska, nie powiem co.
krzysiek j
Posty: 419
Rejestracja: 24 sty 2008, o 19:23

Re: Naturalne futra

Post autor: krzysiek j »

Futra są gorsze od skóry, bo większość skór jest robione ze skór świń, które i tak się zabija
A na futro zabija się tylko dla futra Ale i tak jestem przeciwny obydwu
Awatar użytkownika
Azadi
Posty: 100
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:30

Re: Naturalne futra

Post autor: Azadi »

ja ta nie jestem raczej po żadnej stronie. Po co w ogóle futra(nie licząc tych Eskimosów )? Mamy kurtki, płaszcze(nie jestem za bardzo skłonna do skórzanych np. płaszczy). Buty i jakieś mniejsze rzeczy, no jednak nie grają dla mnie roli- mam buty ze skóry (trudno dostać dobre, np. kozaki nie zrobione ze skóry). Jedzenia mięsa da się wytłumaczyć łańcuchem pokarmowym. Powracając do futer- to nie są one nam potrzebne, gdy byliśmy jaskiniowcami(że tak napiszę ) to może tak, ale teraz potrafimy zrobić sobie sami materiał, który by mniej szkodził/w ogóle by nie szkodził. Więc:
Po co nam futra?
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Naturalne futra

Post autor: badger »

Dziś nareszcie UE wprowadziła zakaz handlu produktami z fok.

może wreszcie Kanadyjczycy zaprzestaną polowań. Podobne zakazy wprowadziły już Stany Zjednoczone i Meksyk.

[ Dodano: Wto Maj 05, 2009 21:58 ]
Podobne zakazy wprowadziły już Stany Zjednoczone i Meksyk.
zakazy dotyczące handlu oczywiście a nie polowań
Kingu$ka
Posty: 356
Rejestracja: 22 lip 2007, o 12:11

Re: Naturalne futra

Post autor: Kingu$ka »

Cóż. zawsze coś Ważne, że UE nie jest obojętna
Dali
Posty: 160
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:06

Re: Naturalne futra

Post autor: Dali »

Osobiście nie widzę nic złego w pozyskiwaniu skór czy mięsa. Kto szkodzi bardziej : człowiek-koczownik, myśliwy, który w ciągu roku zabije sto zwierząt czy człowiek współczesny, który zalał ziemię betonem, porusza się pojazdem napędzanym benzyną a produkty, które je są sprowadzane z drugiego końca świata? Człowiek-koczownik zabije 100 zwierząt, człowiek współczesny ( nawet wegetarianin ) po prostu zaburza równowagę w ekosystemie. Mi osobiście ciężko potępić któregokolwiek z nich, myślę jedynie że jedzenie bądź niejedzenie mięsa czy też używanie skór to antropogeniczny, abstrakcyjny problem, którego żadne inne zwierzę nie zna.
I przepraszam za odkopanie tematu.
Awatar użytkownika
danko
Posty: 51
Rejestracja: 19 mar 2010, o 16:17

Re: Naturalne futra

Post autor: danko »

A ile szkód dla środowiska wyrządza wykonanie butów czy kurtki z syntetyków? Mój profesor ekologii twierdzi że jest to gorsze niż zabicie kilku zwierząt po to by pozyskac z nich surowce na te rzczy. Sam noszę skórzane elementy stroju i jem tkankę zwierzęcą i smakuje mi (Spook). Niech tylko jakiś pseudoekolog wyskoczy mi ze sprayem ąby mi zniszczyc kurtkę to jako drapieżnik uszy mu poobgryzam
doromat
Posty: 5
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 11:12

Re: Naturalne futra

Post autor: doromat »

W tej kwestii zdania beda chyba do konca podzielone. Tak to juz jest, ze zeby jesc mieso, trzeba je upolowac, podobnie jest z futrem ze zwierzat. Jedyne co mozna powiedziec, to ze zawzse trzea zachowac umiar w tym co sie robi.

Swoja droga ja osobiscie sam jestem na rozstaju drog, bo z jednej strony mam wspomniane straszne buty ze skory, a moja zona ma kurtke podszyta futrem, a zdrugiej ubezpieczylem swoje zwierzeta domwoe, zeby nic im sie nie stalo.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość