Naturalne futra

Dyskusje o zwierzętach domowych jak psy, koty, gryzonie, rybki, szynszyle i tchórzofretki ale również ptaki, gady i płazy.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Naturalne futra

Post autor: Guru »

Mawr pisze:Czyli według Ciebie zwierzeta są jedynie na tym świecie tylko dla naszej uciechy?
To pewnie nie masz nic przeciwko wykorzystywaniu ich do rozrywki np: do przywiązywaniu szczeniak do torów by potem móc patrzec jak pociąg go rozjezdza? Ludzie którzy to zrobili musieli miec z tego powodu ubaw po pachy. No ale przeciez zwierzeta są tylko po to.
infantylne.
Awatar użytkownika
Twincast
Posty: 151
Rejestracja: 9 mar 2006, o 19:40

Re: Naturalne futra

Post autor: Twincast »

karabud pisze:Od prawie 200 tysięcy lat ludzie chodzą w naturalnych futrach
I czas już z tym skończyć. Człowiek nie jest już taki prymitywny, żeby musiał zabijać zawierzęta, bo nie ma w co się ubrać.
karabud
Posty: 54
Rejestracja: 27 mar 2006, o 18:11

Re: Naturalne futra

Post autor: karabud »

Mawr - bez komentarza, wykazujesz się brakiem inteligencji i zrozumienia
Twincast - Przecież Bóg dał nam prawo zabijania zwierząt do potrzebnych celów, starasz sie temu zaprzeczyć i stwierdzić, że on jest barbarzyńcą?Bo tak wynika z waszych wypowiedzi
Awatar użytkownika
Twincast
Posty: 151
Rejestracja: 9 mar 2006, o 19:40

Re: Naturalne futra

Post autor: Twincast »

karabud pisze:przecież Bóg dał nam prawo zabijania zwierząt do potrzebnych celów, starasz sie temu zaprzeczyć i stwierdzić, że on jest barbarzyńcą?Bo tak wynika z waszych wypowiedzi
Bóg nie stworzył zwierząt, aby człowiek miał co zabijać, stworzył je, aby człowiek nie czuł się samotny na ziemi i miał co podziwać.
Owszem, niektóre gatunki zwierząt (hodowlane na przykład) są po to, aby człowiek miał co jeść. Jednak nie widzę sensu w zabijaniu zwierząt (szczególnie tych zagrożonych) tylko po to, aby człowiek miał luksus bez którego mógłby się obejść. Skoro już powołujemy się na Boga, to pycha jest jednym z grzechów głównych, który bardzo często przemawia za czynami ludzi, którzy za wszelką cenę chcą być modni i nosić drogie futra
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: Naturalne futra

Post autor: Mawr »

karabud, - Czy Ty potrafisz jedynie posługiwac sie inwektywami zamias jakimis argumentami
Guru pisze:infantylne.
Co w tym infantylnego?
karabud
Posty: 54
Rejestracja: 27 mar 2006, o 18:11

Re: Naturalne futra

Post autor: karabud »

Twincast - nie znasz Biblii, polecam lekture skoro jesteś wierzący
Mawr - ja ci daje same argumenty, ty żadnych, pozatym nie rozumiesz tego co ja piszę
Awatar użytkownika
Twincast
Posty: 151
Rejestracja: 9 mar 2006, o 19:40

Re: Naturalne futra

Post autor: Twincast »

karabud pisze:nie znasz Biblii, polecam lekture skoro jesteś wierzący
Jak mogę nie znać Biblii, skoro się na nią powołuję?
karabud pisze:ja ci daje same argumenty
a Tobie polecam jakiś podręcznik języka polskiego, może zrozumiesz co to jest argument
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Naturalne futra

Post autor: Guru »

Co w tym infantylnego?
posluzenie sie porownaniem do zwyrodnialcow ktorzy przywiazali zwierzaka do torow.I twierdzenie ze skoro Karabud jest za zabijaniem dla futer i dla miesa to i popiera takie cos.
pouczasz Karabuda by poslugiwal sie argumentami, a a tobie samemu ich chyba brak skoro korzystasz z czegos takiego.
Aaaa

Re: Naturalne futra

Post autor: Aaaa »

Hahaha :D Brak dystansu koleŻankoltLOL A kto pwoiedział, Że ja coś poŻyczałem w Providencie hahaha.
Wybacz Karabucie, ale raczej nie będę twoją koleŻanką
A dystansu powinieneś nabrać sam do siebie.hi,hi,hi.i sprawdŻ oprocentowanie w Providencie.
karabud
Posty: 54
Rejestracja: 27 mar 2006, o 18:11

Re: Naturalne futra

Post autor: karabud »

Hahahaha nadal nierozumie
ja

Re: Naturalne futra

Post autor: ja »

Tak dla wyjaśnienia, w dzisiejszych czasach posiadanie futra to nie oznaka bogactwa, bo naturalne futro moŻna kupić juz za ok 1000 zł, a dla porównania kurtke czy jakiś płaszcz dobrej firmy za 600 - 800 a nawet i więcej, więc to chyba nie kwestia samej pokazówki. Ja osobiście nie posiadam futra, ale nie potępiam ludzi, którzy je noszą jest wiele innych spraw za co moŻna potępić człowieka bo powiedzmy sobie szczerze jesteśmy zawistni i nieczuli dla inny ludzi, a co dopiero dla zwierząt. Ciekawe ilu zwas jak dla mnie pseudoobrońców zwierząt pomogło zupełnie przypadkowo i bezinteresownie drugiemu człowiekowi albo choremu, głodnemu i bezdomnemu zwierzaczkowi. Prawić morały to kaŻdy potrafi
Aaaa

Re: Naturalne futra

Post autor: Aaaa »

ja pisze:Tak dla wyjaśnienia, w dzisiejszych czasach posiadanie futra to nie oznaka bogactwa, bo naturalne futro moŻna kupić juz za ok 1000 zł, a dla porównania kurtke czy jakiś płaszcz dobrej firmy za 600 - 800 a nawet i więcej, więc to chyba nie kwestia samej pokazówki
Niestety( ja) bogate panisko,jest na tyle tępe Że prędzej zakupi futrzaka niŻ kurteczkę czy płaszczyk ze szmaty.owszem róŻnica w cenie moŻe być niewielka,no cóŻ ale takie panisko będzie chciało wyróŻnić się z tłumu.jej zdaniem furory wśród ludzi, nie zrobi w szmaciance.Ale w sierściuchu będzie mogła wybić się z tłumu.

Karabucie hahahaha,zasady języka polskiego się kłaniają.jeśli ktoś czegoś nie rozumie to właśnie Ty.
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: Naturalne futra

Post autor: Mawr »

posluzenie sie porownaniem do zwyrodnialcow ktorzy przywiazali zwierzaka do torow.I twierdzenie ze skoro Karabud jest za zabijaniem dla futer i dla miesa to i popiera takie cos.
Miedzy jedną a drogą sytuacją istnieje wspolna płaszczyzna. Jest nią mianowicie przedmiotowe traktowanie zwierząt.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości