Naturalne futra

Dyskusje o zwierzętach domowych jak psy, koty, gryzonie, rybki, szynszyle i tchórzofretki ale również ptaki, gady i płazy.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Naturalne futra

Post autor: Guru »

Miedzy jedną a drogą sytuacją istnieje wspolna płaszczyzna. Jest nią mianowicie przedmiotowe traktowanie zwierząt.
co nie zmienia faktu ze to nie jest zaden argument. bo jednak jest mala roznica miedzy zabiciem zwierzecia dla osiagniecia korzysci(na futro, na mieso) a zabiciem dla. sam nie wiem dlauciechy sprawcow. a w tym temacie rozmawiamy o futrach.
Aaaa

Re: Naturalne futra

Post autor: Aaaa »

Guru pisze:a w tym temacie rozmawiamy o futrach.
Właśnie i niech tak pozostanie i nie odbiegajmy od tematu.
Czy widział ktoś z was na własne oczy,ubój zwierzątek na futro?
Nie sądzę.Żeby wielu z was miało okazję,przyjrzeć się temu z bliska.
J szczerze mówiąc nie polecam.chociaŻ moŻe wtedy, wielu wyrozumiałych zapaleńców futerek nabrałaby wtedy dystansu.
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: Naturalne futra

Post autor: Mawr »

ehhh.
. a w tym temacie rozmawiamy o futrach.
Moze i troche wypowiedziałem sie nie dokładnie na temat.
Ale troche wkurza mnie podejscie do zwierząt w styluto są przeciez tylko takie chodzące futrzaste worki z mięsem, przeciez mozemy robic z nimi co sie nam żywnie podoba."
Chlamydocassis
Posty: 179
Rejestracja: 5 mar 2006, o 15:05

Re: Naturalne futra

Post autor: Chlamydocassis »

A mnie ogólnie w tej dyskusji wk![at]$%a strasznie to że na jednej szali stawiane jest futro a na drugiej syntetyki. Jakby nie istniały inne tkaniny w które odziać się można bez konieczności zabijania zwierząt jak i produkowania masychemicznych związków które rozłożą się za X lat".
Druga kwestia to pan karabud, podziwiam poglądy i wierne oddanie się im (szczególnie argument o tym że w Biblii jest napisane że zwierzęta trzeba jeść i takie bzdury). Na szczęście wyjeżdżam jutro do Puszczy Białowieskiej i nie będę się przejmował wywodami różnychciekawych ludzi.
karabud
Posty: 54
Rejestracja: 27 mar 2006, o 18:11

Re: Naturalne futra

Post autor: karabud »

"ciekawy to wy jesteś. Zero zdrowego rozsądku, to dlatego cie rozumią tylko w puszczy. A poglądy mam jak 99% społeczeństwa, a zawsze mniejszość nie ma racji, co jest juz milion razy dowiedzione histroycznie.
Nimbrethil
Posty: 49
Rejestracja: 18 kwie 2006, o 19:41

Re: Naturalne futra

Post autor: Nimbrethil »

karabud pisze:"ciekawy to wy jesteś. Zero zdrowego rozsądku, to dlatego cie rozumią tylko w puszczy. A poglądy mam jak 99% społeczeństwa, a zawsze mniejszość nie ma racji, co jest juz milion razy dowiedzione histroycznie.
a pytales sie spoleczenstwa jakie ma poglady

a moze z ciebie zedrzemu skore i powiesimy na wieszaku w szafie.o tak na zywca po wczesnie3jszym przetrzymywaniu w ciasnej, przeludnionej,smierdzacej, obskurnej i brudnej klatce, bez wody i jedzenia.tak na poczatek moze 2 tygodnie co
bedziesz mial dosc czasu zeby popatrzec jak obdzieraja ze skory innych i wczuc sie w klimat i tylko zekacx az siegna po ciebie wredna, zakrwawiona i bezlitosna lapa.

jakos nie sadze zeby fretki i norki byly zjadane wiec wszystkie obdarte ze skory stworzonka wrzuciloby sie na jedna kupa, a ciebie na szczyt.

Bog oprocz zwierzat dal nam rozum i to nim mamy sie kierowac a nie checia zaspokojenia naszych chorych zadz
Aaaa

Re: Naturalne futra

Post autor: Aaaa »

Nimbrethil pisze:jakos nie sadze zeby fretki i norki byly zjadane wiec wszystkie obdarte ze skory stworzonka wrzuciloby sie na jedna kupa, a ciebie na szczyt.
Obdarte z pięknej skórki te zwierzątka przerabiane są na karmę.
Tak więc karabut miałby przyjemność szczytowania na samej górze,ale w wersji zmroŻonej w chłodni.
J na tym zakończyłby się jego Żywot wypowiadania się o swoich poglądach.
karabud
Posty: 54
Rejestracja: 27 mar 2006, o 18:11

Re: Naturalne futra

Post autor: karabud »

Hahahaha żałosne i to jal. Człowiek to nie zwierze a wy tego nie rozróżniacie za bardzo. A jakie społeczeństwo ma poglądy? Proste zobacz ile futer jest kupwoanych i ile mięsa się spożywa. Wasze poglądy są chore i fanatyczne, jesteście przewrażlwiieni na puknkcie zwierząt a w stosunku do ludzi jesteście złośliwi i agresywni. Mam nadzieję, że to rpzejdzie z wiekiem jak nie to są specjalne miejsca dla was.
Aaaa

Re: Naturalne futra

Post autor: Aaaa »

No tak karabucie zwierzę jak czlowiek jest istotą Żywą,a więcdziwny jest twój tok rozumowania,jak mozna zauwaŻyc bardzo ograniczony i jak najbardziej Żałosny.
I zaprzestań z łaski swojej wyjeŻdŻać juz z tym spoŻywanym mięsem
Gdyz to nie ma nic wspólnego z tymi zwierzatkami,hodowanymi na futra.
One sa hodowane tylko i wyłącznie do tego celu.to tak dla twojej wiadomości,Żebyś wreszcie zaczął pisać konkretnie w temat.
karabud
Posty: 54
Rejestracja: 27 mar 2006, o 18:11

Re: Naturalne futra

Post autor: karabud »

NO już x razy napisałem, że jedne zwierzęta są na futro drugie na mięso a niektóre nie są wykorzystywane. A nie wiesz jaka jest różnica między człowiekiem a zwierzętami?Podobieństwo to takie, że jak zwierzęta też jemy mięso i nic w tym dziwnego bo tacy sie urodziliśmy i się tego nie da zmienić. A różncia taka, że my potrafimy z mięsa i futra zobić cudowną sztukę, która cieszy nasze podniebienia i wzorak. Tylko setne procent takich napaleńców jak wy są przeciwko, bo nie zna życia i jesteście rpzeczuleni na punkcie zwierząt. Rośliny też w końcu są żywe i też odbierają bodźce więc może ich też nie jedzcie tylko żywcie się energią słoneczną, żeby nie zaszkodzić innym organizmomltLOL btw przypisujecie zwierzętom cechy ludzkie a one ich nie mają, wbrew pozorom to się bardzo różnimy od nich, ale wy nie potrafić dostrzec tego banału no icałe szczęście bo jest się z kogo pośmiać. Nie będę się wypowiadał w tym temacie bo szkoda mi czasu, wy nie macie argumentów ani pdostaw waszych chorych idei i będę się na darmo produkował.
Nimbrethil
Posty: 49
Rejestracja: 18 kwie 2006, o 19:41

Re: Naturalne futra

Post autor: Nimbrethil »

przypominam ze to jest forum biologiczne a kazdy biolog nawet taki od siedmiu bolesci wie ze rosliny nie odczuwaja bolu z jednej prostej przyczyny.bo nie posiadaja ukladu nerwowego

a rozczulony to jestes ty sam nad soba i swoim przywiazaniem do teorii"czlowiek-pan swiata"
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Naturalne futra

Post autor: Guru »

Nimbrethil pisze:przypominam ze to jest forum biologiczne
co nie oznacza ze sa na nim smai biolodzylt mala dygresja
Nimbrethil
Posty: 49
Rejestracja: 18 kwie 2006, o 19:41

Re: Naturalne futra

Post autor: Nimbrethil »

ja nic takiego nie powiedzialam .ale chyba nie wmowisz mi ze humanisci nie maja zielonego pojecia o tkankach roslin co
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości