Naturalne futra

Dyskusje o zwierzętach domowych jak psy, koty, gryzonie, rybki, szynszyle i tchórzofretki ale również ptaki, gady i płazy.
Mario

Naturalne futra

Post autor: Mario »

co o tym myslicie? na jedno futro potrzeba 150 norek! czyz nie okrucienstwo?
Kaska
Posty: 31
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Naturalne futra

Post autor: Kaska »

Mario pisze:czyz nie okrucienstwo
robimy tak od wieków ale sztuczne futra są mało ekologiczne (tysiące litrów wody, tony chemii, rozkładają się tysiące lat), norki przynajmniej ulegają biodegradacji A buty masz ze skóry? Zastanawiałeś się z jakiego zwierzątka?
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Naturalne futra

Post autor: Guru »

Ja sie nie zastanawiam z jakiego zwierzatka mam buty, gdyz nie widze w tym sensu. Od wiekow zwierzeta sa zabijane w takich celach i nie widze powodu dla ktorego wlasnie teraz mialbym sie zastanawaic z czego sa moje buty. wazne ze sa. zaraz pewnie sie rzuci na mnie cala watacha ekologow.ale takie jest moje zdanie. jak ktos bedzie chcial to lepiej uzasadnie mojezdanie.
Katrina

Re: Naturalne futra

Post autor: Katrina »

robimy tak od wieków ale sztuczne futra są mało ekologiczne (tysiące litrów wody, tony chemii, rozkładają się tysiące lat), norki przynajmniej ulegają biodegradacji A buty masz ze skóry? Zastanawiałeś się z jakiego zwierzątka?
Najpierw dowiedz się, ile zanieczyszczeń odchodami powstaje przy okazji produkcji futer naturalnych (biodegradacja środowiska przez fermy) i ile Żrących i silnie trujących substancji chemicznych potrzeba, aby wygarbować futro, a niejednokrotnie i ufarbować. A sztuczne futra robione są z surowców wtórnych lub produktów ubocznych wytwarzania innych produktów. Więc nie pleć bzdur! Poza tym liczy się jeszcze moralność i etyka danego człowieka, a z tym u Ciebie troche gorzej.
Katrina

UzupeŁnienie

Post autor: Katrina »

Aha, te trzy wiersze u góry to jest cytat koleŻanki powyŻej - Kasi. Gratuluje Ci wraŻliwości, szczególnie jako kobiecie!
Zula

Re: Naturalne futra

Post autor: Zula »

Katrina pisze:A sztuczne futra robione są z surowców wtórnych lub produktów ubocznych wytwarzania innych produktów. Więc nie pleć bzdur!

Kochani ekolodzy z BoŻej £aski, czy wiecie,Że gdyby nie fakt,Że te zwierzęta są chodowane na skórki, mięso lub nie wiadomo co jeszcze, to by ich w ogóle nie było? To są unikatowe genotypy Żyjące tylko dzięki człowiekowi. Druga sprawa: futro naturalne rozłoŻy się w ciągu kilku sezonów, praktycznie bez śladu, nawet to farbowane i garbowane chemicznie. Futro sztuczne, bo tak naleŻy je nazywać, zalega w środowisku kilkadziesąt lat, przy rozkładzie uwalniając barwniki, stabilizatory, utwardzacze, z których wiele to związki rakotwórcze lub silnie toksyczne łącznie ze związkami ołowiu. Spalenie takiegoekologicznego wdzianka w spalarni pochłania mnóstwo energii. Problem nie tkwi w samym fakcie pozyskiwania skór i futer, ale w sposobie w jaki się to robi. Ale to przecieŻ nie jest tak spektakularne, prawda?
Gusia2

sztuczne futra

Post autor: Gusia2 »

Zula pisze:A sztuczne futra robione są z surowców wtórnych lub produktów ubocznych wytwarzania innych produktów. Więc nie pleć bzdur!
A ja tam noszę skórzane buty, torebkę i rękawiczki. Jem mięsko, a wołowinkę lubię krwistą. I wiecie co, w nosie mam wasz stosunek, a la jacy jesteśmy ekologiczni. Tak robili nasi przodkowie, to dlaczego mam się wciskać w sztuczne rzeczy, które rozkładają się tysiące lat i powoduję podraŻnienia. Paranoja! Ekologia ok, ale i zdrowy rozsądek!
_ekolog_

sztuczne futerka

Post autor: _ekolog_ »

PRZESTAÑCE NOSIÆ SZTUCZNE FUTRA - NIE POPIERAJCIE WIELKICH MIÊDZYNARODOWYCH KONCERNÓW CHEMICZNYCH!

W naturze człowieka jest nosić naturalne futra. Problemem jest nie wybór między ekologią a zdrowym rozsądkiem, ale brak wyboru - przyznajcie się pseudoekolodzy () nie stać was na prawdziwe dlatego protestujecie. Nikt nie protestuje, Że Tesco sprzedaje jajka (przecieŻ nei powstają z ekologicznych materiałów, tylko znoszą je kury w klatkach 30-40cm, takich przykładów moŻna mnoŻyć! Ale Wy przyczepiacie się do marginalnego problemu!
Ardea
Posty: 21
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Naturalne futra

Post autor: Ardea »

Zula pisze:gdyby nie fakt,że te zwierzęta są chodowane na skórki, mięso lub nie wiadomo co jeszcze, to by ich w ogóle nie było? To są unikatowe genotypy żyjące tylko dzięki człowiekowi.
Unikatowe genotypy? Od kiedy np. norka amerykańska jestunikatowym genotypem (cokolwiek znaczy tentermin")? Została sprowadzona do celów hodowlanych z Ameryki. W dodatku ten gatunek zagraża naszym rodzimym gatunkom - mam na myśli polulacje żyjące dziś na wolności, zapoczątkowane przez osobniki, które zbiegły z hodowli.
Norka amerykańska zajmuje te same biotopy, co norka europejska, jednak jest od niej gatunkiem bardziej ekspansywnym przyczyniając się tym samym do zaniku naszego rodzimego gatunku.

Ponadto połowa zabijanych na futra zwierząt to istoty żyjące na wolności. Do ich chwytania używa się głównie potrzasków. Jest to metoda tak okrutna, że jej stosowania zakazano już w ponad 60 krajach. Gdy zwierzę nadeptuje na zastawioną pułapkę, dwa żelazne kleszcze natychmiast zaciskają się na kończynie, raniąc je głęboko i powodując ogromny ból. Czasami zwierzę złapane w potrzask nie ginie od tego. Przeżywa wtedy okropne cierpienia i usiłuje się uwolnić. Udaje się to tylko wtedy, gdy w wyniku skręcania się wokół kleszczy, szarpania i gryzienia oderwie sobie uwieziona łapę. Do łapania zwierząt używa się też sieci. Są to nylonowe lub metalowe pętle z węzłami, które zaciskają się i duszą, jak tylko zwierzę włoży w nie głowę. Jeżeli pętla zaciśnie się poniżej szyi, agonia ofiary wydłuża się.Sieci wykorzystuje się do chwytania rysiów i żbików, czasem lisów i kojotów. Potrzaski i sieci nie wybierają swoich ofiar - bardzo często łapią się w nie psy, koty, owce czy ptaki. Teniepożądane zdobycze stanowią ponad połowę schwytanych w potrzaski zwierząt i są one traktowane jak śmieci i wyrzucane.


I nie hodujemyunikatowych genotypów na futra, te gatunki żyją nadal na wolności.

Uważam, że w sprawie noszenia futer każdy ma prawo wyboru. Ja zawsze jestem przeciwko niepotrzebnemu okrucieństwu, a za takie uważam hodowlę zwierząt na futra. Futra są wg. mnie zbędnym luksusem, więc mogę z nich bez problemu zrezygnować. I takie jest moje zdanie.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Naturalne futra

Post autor: Guru »

a czy jedzenie miesa tez jest zbednym luksusem? przeciez mozna jesc fasole:] skoro zabijamy zwierzeta po to zeby zaspokoic swoja ochote na jedzenie miesa, to czemu mielibysmy tego nie robic zeby ponosic na sobie cos naprawde dobrego. Jak chcecie to manifestujcie nie przeciwko noszeniu futer, tylko przeciw sposobowi zabijania tych zwierzat. chociaz wszyscy dobrze wiedza ze zwierzeta na zywnosc zabija sie czesto w rownie okrutny sposob. walczycie w walce z gory skazanej na przegranie.
Ardea
Posty: 21
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Naturalne futra

Post autor: Ardea »

Ja akurat mięsa nie jem. Też zbędny luksus dla mnie
Gość

Re: Naturalne futra

Post autor: Gość »

Ardea pisze:I takie jest moje zdanie.
A jakie jest Twoje zdanie na temat sztucznych futer? UwaŻasz je za ekologiczne?
Gość

Re: Naturalne futra

Post autor: Gość »

Go&#x15B&#x107 pisze:I takie jest moje zdanie
A i jeszcze jedno. nosisz skórzane buty czy sztuczne i które uwaŻasz za bardziej ekologiczne? Te z zabitego zwierzaka czy te przerobione z tony toksycznych chemikaliów? Bo mięsa moŻe nie jesz, futer nie kupujesz, ale w butach chodzisz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości