[Link] Praca po biologii nauczycielskiej

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Nauczyciel biologii - jakie studia?

Post autor: zetsu »

Prawda jest taka, że jeżeli zrobi się kurs pedagogiczny i do tego podyplomówkę z nauczania biologii, można jej spokojnie uczyć. Podyplomówkę z biologii można zrobić będąc magistrem z kierunków pokrewnych (np. rolnictwo, zootechnika, chemia, farmacja, lekarski itp). Mój znajomy ukończył kierunek towaroznawstwo, a zrobił sobie uprawnienia do nauczania chemii i fizyki, pracuje w szkole od jakiś 5 lat.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Nauczyciel biologii - jakie studia?

Post autor: Collo »

Sam znam osobę co po ochronie środowiska zrobiła podyplomówkę z chemii i teraz uczy normalnie tego przedmiotu w szkole. Po lekarskim też pewnie tak można, choć nie wiem czy ktoś się na to kiedyś zdecydował.
Ksqa3107
Posty: 1
Rejestracja: 26 sie 2012, o 08:58

Re: Nauczyciel biologii - jakie studia?

Post autor: Ksqa3107 »

Witam,

Odświeżam temat, ponieważ mam podobny problem, co autor wątku. Studiuję obecnie fizjoterapię, na którą zdecydowałam się ze względu na moje zainteresowanie biologią, anatomią człowieka i pokrewnymi im tematami. Gdyby istniała taka możliwość to naprawdę bardzo chciałabym uczyć biologii w szkole. I nie tylko siedzieć za biurkiem i odwalać swoje, ale pomagać ludziom dobrze zdać matury i zaszczepiać w Nich przysłowiowego bakcyla". Z tego co mi wiadomo to potrzebny jest kurs pedagogiczny i podyplomówka z biologii. Czy ktoś się orientuje w tym temacie? Bo słyszałam też że są takie podyplomówki jak biologia nauczycielska i wtedy mam jak gdyby 2w1. Gdzie dokładnie można zrobić takie studia?

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Nauczyciel biologii - jakie studia?

Post autor: zetsu »

Właśnie ja miałem podobny problem tyle że chciałem nauczać chemii. Poświęciłem sporo czasu na znalezienie tak jak mówisz podyplomówki 2 in 1 ale chyba nic z tego. Wszędzie trzeba mieć ukończony kurs pedagogiczny ORAZ podyplomowe z nauczania danego przedmiotu. W tym roku można iść po raz ostatni za darmo na 2 kierunek więc złożyłem podanie na chemię o specjalności nauczycielskiej, zrobię tego licencjata i będę miał z głowy oraz zaoszczędzę kupę szmalu na te wszystkie podyplomówki .
Natkapietruchy94
Posty: 3
Rejestracja: 22 sie 2016, o 18:35

Re: Nauczyciel biologii - jakie studia?

Post autor: Natkapietruchy94 »

Myślę podobnie jak kolega, ale jestem po biotechnologii licencjackiej i dodatkowo chcialabym uczyc niemieckiego, bo posiadam certyfikat jezykoy DSD na poziomie C1 ioraz referencje. Chcialabym uczyc w szkole biologii i niemieckiego i zastanawiam sie teraz czy wybrac biologie na II. stopien. I mam jeszcze jedno pytanie- czy po mikrobiologii tez mozna cuzyc w szkole biologii?
Awatar użytkownika
Ardorn
Posty: 161
Rejestracja: 2 mar 2016, o 14:34

Re: Nauczyciel biologii - jakie studia?

Post autor: Ardorn »

Natkapietruchy94,


OTRZYMUJESZ NOMINACJĘ DO LAUREATA ZŁOTEJ ŁOPATY -

GRATULACJE ! ! ! X
Natkapietruchy94
Posty: 3
Rejestracja: 22 sie 2016, o 18:35

Re: Nauczyciel biologii - jakie studia?

Post autor: Natkapietruchy94 »

Słucham?
Awatar użytkownika
nika0645
Posty: 410
Rejestracja: 13 lut 2014, o 19:28

Re: Nauczyciel biologii - jakie studia?

Post autor: nika0645 »

No, odkopałaś post po 4 latach
Natkapietruchy94
Posty: 3
Rejestracja: 22 sie 2016, o 18:35

Re: Nauczyciel biologii - jakie studia?

Post autor: Natkapietruchy94 »

Bo nie chciałam zakladac nowego. Jest ktos kto mi pomoże?

Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: Nauczyciel biologii - jakie studia?

Post autor: karteczka88 »

Można uczyć po mikrobiologii w szkole jeśli masz zrobiony kurs pedagogiczny
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości