Nauka chemii od zera

Ogólne forum chemiczne poruszające problemy chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej
Karxo
Posty: 1
Rejestracja: 11 lis 2019, o 17:34

Nauka chemii od zera

Post autor: Karxo »

Witam.
Zwracam się do was o pomoc w określeniu materiałów do nauki, otóż Chemię ostatni raz na normalnym poziomie miałem w Gimnazjum (dobre 5 lat temu). Potem poszedłem to technikum informatycznego, gdzie chemia była tylko w pierwszej klasie i to bez szału, teraz studiuję informatykę, ale chciałbym do tego rozszerzyc swoje umiejętności z zakresu Chemii (planuję później połączyć te dwa kierunki). Tutaj pojawia się moje pytanie, mianowicie o ile ogarniam bardzo dobrze fizykę i matematykę, to moja chemia jest bardzo wybrakowana. Aby rozpocząć drugi kierunek studiów muszę najpierw zdać z Chemii maturę, stąd moje pytanie - z czego się uczyć "od zera"? Czy sięgać z powrotem do gimnazjalnej literatury? Rozpocząłem naukę z licealnej ksiażki "To jest Chemia 1", ale część przykładów z tej książki zakłada, że uczeń potrafi rozpisać jakąś prostą reakcję, czego ja po prostu nie pamiętam, pięć lat zrobiło swoje. A może uważacie, że "To jest Chemia" to odpowiednia literatura? Dziękuje bardzo za odpowiedzi :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości