Nauka do matury 2015

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Lullaby15
Posty: 257
Rejestracja: 8 sie 2014, o 13:10

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Lullaby15 »

Dolczii pisze:
ellen100p pisze:No wiecie, ja jako dziewczyna mam 176 cm a moja siostra 184. To jest dopiero ból.
Jestem najstarsza z rodzeństwa. Mam 168cm tyle co mama, potem mlodsza siostra 177cm i najmłodsza siostra ma 174cm i dogoni tą średnia. i wszyscy mówią ze nie wyglądam na 18, a ta najmłodsza na 18 to jest zgroza

Mam 168 cm, starsza siostra 166 cm, a młodsza już mnie przerosła Na szczęście większość chłopaków jest ode mnie wyższa, więc nie mam z ich wzrostem problemu
oogmeeway
Posty: 149
Rejestracja: 13 lip 2014, o 19:47

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: oogmeeway »

taida, tak niedawno. powinienem pamiętać

Nie rozpisuje się niczego co nie jest łatwo rozpuszczalne. Chyba, że wyraźnie cię o to poproszą w poleceniu, wtedy nie kombinujesz. Tak mi się wydaje, lepiej jednak załóż osobny temat w odpowiednim dziale - minuta roboty, a będziesz mieć pewność.
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: ryniofit8000 »

Generalnie nawet te całkiem nierozpuszczalne odrobinkę dysocjują, ale na maturze tego nie piszemy, piszemy tylko dysocjację dobrze rozpuszczalnych.
snapshott
Posty: 10
Rejestracja: 1 wrz 2014, o 14:52

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: snapshott »

Mam pytanie, piszę maturę w 2016 i jaki system nauki polecacie? Teraz systematycznie z lekcji na lekcje z jednej książki (Nowa Era), czy jeszcze korzystać np. z Biologii Operonu? No i czy kupić już jakieś zbiory zadań i robić na bieżąco? No a w trzeciej klasie powtórka wszystkiego, zadania, arkusze?
Olafek
Posty: 625
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 18:33

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Olafek »

Jeżeli chodzi o biologię to się nie wypowiem, ale jeżeli chodzi o inne przedmioty to moim zdaniem druga klasa to jeszcze nie czas na powtórki a na naukę na bieżąco i utrwalanie, tak żeby w trzeciej klasie było mniej roboty. Zbiory można robić ale te typowo maturalne zostawiłbym na sam koniec.
DonaBasia
Posty: 319
Rejestracja: 22 lip 2013, o 19:59

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: DonaBasia »

snapshott pisze:Mam pytanie, piszę maturę w 2016 i jaki system nauki polecacie? Teraz systematycznie z lekcji na lekcje z jednej książki (Nowa Era), czy jeszcze korzystać np. z Biologii Operonu? No i czy kupić już jakieś zbiory zadań i robić na bieżąco? No a w trzeciej klasie powtórka wszystkiego, zadania, arkusze?
Jeśli chodzi o chemię: dobrze mieć jakiś zbiór, na drugą klasę najlepiej Witowskiego (bo chyba najbardziej schematyczny i najprostszy - przynajmniej z tych, które miałam w rękach).

Z teorii dobrze mieć podręcznik i jakieś repetytorium. Podręcznik czytać do poduszki, repetytorium przed sprawdzianem. Ale jak masz dobry zeszyt, to sam zeszyt wystarczy. Teorii nie ma tak dużo

Z biologii jak najwięcej czytać, nie tylko jeden podręcznik Jeśli masz dostęp do biblioteki, to warto tam czegoś poszukać. Nie kupuj książek, które weźmiesz raz do ręki i odłożysz na półkę. Ze zbiorów mogę polecić większość zbiorów Omegi (Bukała i te sprawy).


Przez nową podstawę czas na powtórki w trzeciej klasie się skurczył, dlatego najlepiej już od początku nastawiać się na maturę.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: Smile_Forever »

Również bardzo polecam naukę biologii z kilku źródeł. Pozwala to skorelować treści zawarte w poszczególnych źródłach, bardziej logicznie podejść do omawianych zagadnień (gdyż unika się wtedy wkuwania na pamięć z jednego podręcznika), a także, suma summarum, łatwiej je zapamiętać .
snapshott
Posty: 10
Rejestracja: 1 wrz 2014, o 14:52

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: snapshott »

Dzięki za rady, przyda się bardzo mam z chemii zbiór zadań pazdry z 2012, zbiór PWN, zastanawiam się też nad kupnem maturalnej karty pracy do książki Chemia na czasie, korzystał ktoś może? No i będę mieć Witowskiego od znajomej. A z biologii chyba kupię serie z operonu. Mam też vademecum Pyłki-Gutowskiej. No i chyba w tym roku skupię się na systematycznej nauce, utrwalaniu wiedzy po dziale z repetytorium i robieniu zadań ze zbiorów.
sunset
Posty: 294
Rejestracja: 18 lut 2014, o 12:55

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: sunset »

A czy ktoś z Was dysponuje tym zbiorem i może mi powiedzieć jak to wygląda w środku?
1.jpg
Czy są tam zadania z arkuszy czy autorskie?
DonaBasia
Posty: 319
Rejestracja: 22 lip 2013, o 19:59

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: DonaBasia »

Czy są tam zadania z arkuszy czy autorskie?[/quote]

Zadania autorskie. To są trochę łagodniejsze i bardziej maturalne zadania niż te w podręcznikach Bukały. Więcej wykresów, schematów, rysunków, informacji wprowadzających.
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: ryniofit8000 »

DonaBasia, Co nie zmienia faktu, że zadania stamtąd są trudniejsze niż te co się pojawiają na maturze
DonaBasia
Posty: 319
Rejestracja: 22 lip 2013, o 19:59

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: DonaBasia »

ryniofit8000 pisze:DonaBasia, Co nie zmienia faktu, że zadania stamtąd są trudniejsze niż te co się pojawiają na maturze
W podręcznikach Bukały - są trudniejsze. W tym zbiorze - hmmmm. może niektóre ale to jeden z niewielu zbiorów, które uczą myślenia, a nie odtwarzania.
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Nauka do matury 2015

Post autor: makebelieve »

Akurat to, że zadania są trudniejsze nie powinny sprawić ambitnej osobie problemu, jak poradzi sobie z trudniejszymi zadaniami to na maturze powinno być łatwiej, aby nie przekombinować.
Ja czekam na repetytorium WSiPu- wg mojej korepetytorki najlepsze z obecnych. +tablice Adamantanu.

*400 str! D Przebijemy chyba poprzedni rocznik *
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości