Nauka do matury 2016

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
anonymous2012
Posty: 124
Rejestracja: 26 sie 2012, o 00:41

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: anonymous2012 »

jowita715 pisze:Eee tam, wszystko da rady samemu. Polecam różne stronki matematyczne, wszystko wytłumaczone krok po kroku jak robić Zawsze też można zapisać się na korepetycje on-line. Trzeba mieć tylko dobrą kamerkę
Tak, wszystko da radę samemu, ale nie raz samemu zajmuje to więcej czasu, dużo więcej. Czasami prościej i szybciej wziąć parę korepetycji. Ja z chemii np miałem tak, że z pewnych działów miałem korepetycje np z elektrochemii i kinetyki chem. Pewnie, że sam w końcu bym do tego doszedł, ale jakoś jak ktoś mi to wyjaśnił to było lepiej. Nie widzę nic złego w tym, że ktoś chce sobie brać korepetycje. A on-line, to nie wiem, nie miałem doświadczenia z takimi. Może i się sprawdzają bo niby czemu nie?
Awatar użytkownika
Fify715
Posty: 156
Rejestracja: 31 mar 2013, o 21:29

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Fify715 »

Ja też nie mam nic do korepetycji. Sama biorę z matmy i chemii. Jednak zdarza się, że korepetytor zachoruję, czy tak jak moja obecnie - urodziła dziecko. Więc trzeba sobie samemu radzić. Bo korepetycje mają to do siebie, że strasznie uzależniają i nikt już tak nie wytłumaczy jak Twój korepetytor. Coś o tym niestety wiem. Bardzo szybko się przyzwyczajam, ale może to tylko ja
stechiometria
Posty: 204
Rejestracja: 2 sie 2013, o 15:13

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: stechiometria »

Jowita715 nie jesteś sama, również zdaje matmę R oprócz bio i chemii i głównie robię wszystko sama. Są książki, jest forum biolog i inne fora matematyczne, więc można dać radę. Mi to akurat szybciej zajmuje niż np. siedzenie w szkole. Chodzę raz w tygodniu tylko na korki z maty, ale to z tego względu, że w szkole mam podstawę. Pani wprowadza mi najważniejsze rzeczy kluczowe dla zrozumienia zagadnienia,a resztę robię sama
gabsob11535
Posty: 32
Rejestracja: 1 maja 2014, o 14:25

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: gabsob11535 »

Podacie jakieś fajne strony do nauki matmy i chemii?
Awatar użytkownika
Fify715
Posty: 156
Rejestracja: 31 mar 2013, o 21:29

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Fify715 »

Moim zdaniem z matmy to matematyka.pisz.pl
A z chemii radzę zainwestować jednak w Zbiór Zadań z zakresu rozszerzonego Pazdro.
gabsob11535
Posty: 32
Rejestracja: 1 maja 2014, o 14:25

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: gabsob11535 »

Mam z chemii ten zbiór bo nauczycielka kazała kupić, ale i tak nic z nim nie robimy ///
Awatar użytkownika
bratak
Posty: 67
Rejestracja: 4 lip 2013, o 10:14

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: bratak »

W sumie jak nic nie robicie to sam ćwicz, w końcu ludzie dzielą się na samouków i nieuków. Nam też na początku roku obiecywali co my nie będziemy robić, a skończyło się jak zwykle.
Awatar użytkownika
Eleenaa
Posty: 115
Rejestracja: 11 sty 2013, o 16:30

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Eleenaa »

Orientuje się ktoś co nam z chemii wyrzucili ze starej podstawy?
Awatar użytkownika
bratak
Posty: 67
Rejestracja: 4 lip 2013, o 10:14

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: bratak »

Sporooooooooo na pewno:
- promieniotwórczość (szkoda bo można łatwo punkt zdobyć)
- prawie całą elektrochemię
- równania termochemiczne, kinetyczne.
- iloczyn rozpuszczalności
- izomerię optyczną
To pewnie prawie wszystko, dużo też zostało, ale jak jest mniej materiału to na maturze mogą pytać się bardziej szczegółowo
Awatar użytkownika
Ath
Posty: 92
Rejestracja: 1 lis 2010, o 07:58

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Ath »

Jak wam cię podobała dzisiejsza matura z biologii? Mnie się wydaje jakaś podejrzanie łatwa, chociaż trudności niektórych zadań nie potrafię ocenić, bo większości działów jeszcze w ogóle nie ruszyłam. Oczywiście miałabym z niej jakiś śmieszny wynik, ale niektóre zadania np trzy pierwsze były bardzo fajne
Awatar użytkownika
Latimeria_
Posty: 155
Rejestracja: 11 sty 2014, o 21:46

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Latimeria_ »

3 pierwsze. jasne, wystarczyło po prostu się nauczyć. jeśli umiesz, zaznaczenie P/F czy wybranie odpowiedzi a,b,c,d nie jest problemem. ale jeśli chodzi o maturę z biologii, moim zdaniem, najtrudniejsze są zadania otwarte: opisz, wyjaśnij itp. wtedy trzeba bardzo uważać na słowa i wbić się w klucz. trudno posiąść te umiejętności pisania pod klucz bez dobrego nauczyciela. dlatego nie oceniałabym matury po 3 pierwszych pytaniach, w których wystarczy wybrać prawidłową odpowiedź
Awatar użytkownika
Ath
Posty: 92
Rejestracja: 1 lis 2010, o 07:58

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Ath »

Nie no, nie oceniłam tylko na podstawie tych kilku najłatwiejszych pytań. Otwarte też wydawały mi się łatwiejsze niż w innych arkuszach, które przeglądałam. Ale no, to tylko takie moje odczucie, bo nie mam póki co pojęcia na temat pisania pod klucz.
Niestety mam taki głupi zwyczaj, że wypowiadam się na jakiś temat szczególnie chętnie jak się na tym nie znam
Awatar użytkownika
Fify715
Posty: 156
Rejestracja: 31 mar 2013, o 21:29

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Fify715 »

Jak dla mnie trudna była ta matura. Jednak nie załamuję się, bo dopiero robimy podstawę Gorzej będzie jak za rok nie będę umiała jej rozwiązać
A tak z ciekawości zapytam Ath, co chcesz studiować?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości