Nauka do matury 2016

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Fify715
Posty: 156
Rejestracja: 31 mar 2013, o 21:29

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Fify715 »

stasiu27, Robią i to nie tylko z biolki, ale z chemii i fizyki również
stasiu27
Posty: 34
Rejestracja: 22 kwie 2014, o 11:14

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: stasiu27 »

Ja mam jtr totalna masakra od początku roku aż do roślin ale cóż taki profil
Awatar użytkownika
Fify715
Posty: 156
Rejestracja: 31 mar 2013, o 21:29

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Fify715 »

My mamy z całego gimnazjum z tych 3 przedmiotów. Jutro mam z chemii, za tydzień z biologii, a z fizyki na początku roku. Boję się tej biologii, bo w ogóle się w gimnazjum nie uczyłam
Awatar użytkownika
Eleenaa
Posty: 115
Rejestracja: 11 sty 2013, o 16:30

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Eleenaa »

Posiada ktoś ten nowy zbiór Witowskiego z chemii do matury 2015? Muszę kupić jakiś zbiorek z niezbyt ambitnymi zadaniami
Awatar użytkownika
Fify715
Posty: 156
Rejestracja: 31 mar 2013, o 21:29

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Fify715 »

Ja go będę zamawiać jak wrócę do Polski, także dam Ci znać
Awatar użytkownika
Eleenaa
Posty: 115
Rejestracja: 11 sty 2013, o 16:30

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Eleenaa »

Oo byłabym bardzo wdzięczna! Zastanawiam się czy znacznie różni się od poprzednich.
Na wakacje wyjechałaś? Przywieź trochę słońca do Polski albo chociaż do śląska ,bo ta pogoda jest przygnębiająca
Awatar użytkownika
aquite
Posty: 108
Rejestracja: 4 paź 2012, o 16:25

[Link] Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: aquite »

Widzę zbiór Witowskiego na 2015 r. z nową bajerancką okładką, ale mam nadzieję, że za dużo tam w środku nie pozmieniali, bo mam te z 2013 W lubelskim też słabo, ale pod koniec dnia zaczęło się wypogadzać. BTW. gubię się już w tych wątkach o 2016 - tu jeden, tam drugi matura-2016-vt52374.htm, nie wiadomo gdzie pisać!
Awatar użytkownika
Eleenaa
Posty: 115
Rejestracja: 11 sty 2013, o 16:30

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Eleenaa »

Napisałam tutaj, bo już pisałam wcześniej Tak z ciekawości przeczytałam ostatnie str tamtego wątku i lepiej masz ,że już zaczęliście rozszerzenie we wrześniu, my to będziemy ostro zapieprzać z 7h tygodniowo. To na czym skończyliście? Miałaś tylko 1h w tyg?
Awatar użytkownika
aquite
Posty: 108
Rejestracja: 4 paź 2012, o 16:25

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: aquite »

Tak, jedna godzina tygodniowo biologii i chemii. Z biologią zaczęliśmy od początku, pierwszy semestr chemii to podstawa, drugi rozszerzenie. Z bio jestem w trakcie komórki, z chemii jestem po pierwszym dziale - budowa atomu, konfiguracje, ale z korepetytorką jestem już po hybrydyzacji i wiązaniach. O ile pierwszy dział to była przyjemność, tak ta hybrydyzacja mi coś ciężko idzie

A pod koniec roku walczyliśmy o to, żeby od września zamiast 2 godzin fizyki medycznej [ nie wiem po co ona komu, matury się z niej nie napisze, a ocena jest, przygotować się trzeba jako tako. ] mieć 1 godzinę chemii i 1 godzinę biologii dodatkowo. Tak z tą fizyką miałabym tylko 5 godzin chemii i 6 biologii, mniej niż w innych szkołach. A wychowawczyni, która właśnie tej fizyki nas uczy, tłumaczyła, że na medycynie się nam przyda". Najpierw to tam trzeba się dostaćgt
M94
Posty: 71
Rejestracja: 10 lut 2014, o 17:34

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: M94 »

O koleżanka aquite z Lubelskiego Ja umoczyłem w tym roku po raz drugi ale idę już na studia bo kolejny rok w domu oszaleje.Co do przygotowywania do matury 2015 biorę się za to już 14 lipca póki jeszcze pamiętam wszystko to co umiałem przed maturami w 2014 Nie ma co trzeba walczyć o tą medycynę,mój kolega z ławki strzelił w tym roku 97 z biologii i 90 z chemii i tak stwierdziłem po nim że można wszystko tylko trzeba tego chcieć a ja w tym roku chyba znów w siebie nie wierzyłem.
Awatar użytkownika
aquite
Posty: 108
Rejestracja: 4 paź 2012, o 16:25

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: aquite »

M94, Lubelskie ahoj! Dla mnie te wyniki 90%+ to taka abstrakcja, zarezerwowane może dla tych ludzi z mojej klasy, którzy są tacy mega pracowici, non stop w książkach [niby mam takie same wyniki w szkole jak oni, ale jednak zawsze poczucie o tym, że mogłam zrobić jeszcze więcej nie daje spokoju]. Każdy mi powtarza, żebym w końcu uwierzyła w swoje możliwości bo źle na tym wyjdę, ale to ciężkie.Zdaje mi się, że kilka dodatkowych procent na maturze daje dobre poukładanie sobie wszystkiego w głowie Walcz dzielnie i nie dawaj się! Ale na razie pełny chillout Z ciekawości : na jakie studia teraz się wybierasz? Do Lublina może?
Awatar użytkownika
Eleenaa
Posty: 115
Rejestracja: 11 sty 2013, o 16:30

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Eleenaa »

aquite, to będziesz mieć łatwiej , ja niczego nie zaczęłam z rozszerzenia z czego macie książki? nowa era jak większość? To mieliście fizykę normalną i medyczną? W 2kl też macie? Dla mnie to strata czasu jak np łacina na biol-chemie.


M94, a jak u cb wyniki? mało brakło? Ja też tak zrobię jak za pierwszym podejściem mi nie pojdzie to gap year w domu ,a jak znowu to już pójdę na jakieś studia
Awatar użytkownika
aquite
Posty: 108
Rejestracja: 4 paź 2012, o 16:25

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: aquite »

Eleenaa, tak, nowa era, ale jakoś średnio mi pasują, już wolę sobie jakieś fragmenty przeczytać z Bukały niż z podręcznika.
Teraz w I klasie miałam zwyczajną fizykę raz w tygodniu, w II i III klasie powinnam mieć niby tą fizykę medyczną, która skupia się tylko na medycynie dwa razy w tygodniu Łacinę też mamy, ale niestety u nas w szkole nie uczą jej nic a nic. Miałam łacinę przez trzy lata też w gimnazjum i to co pamiętam to jakieś poszczególne słówka, żadne ajwaj", nie sądzę, żeby miało mi to kiedyś pomóc I ta łacina i ta fizyka o kant d. roztłuc
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości