Nauka do matury 2016

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Seeba »

Makebelieve, mam u siebie bardzo podobnie. Ja jak mi źle poszło to mówię, że źle, a jak dobrze to mówię, że dobrze. Niektórym to zawsze źle poszło a potem wiadomo jak jest.
Awatar użytkownika
Eleenaa
Posty: 115
Rejestracja: 11 sty 2013, o 16:30

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Eleenaa »

Makebelieve pisze:jest część osób, która zawsze przeżywa ojeju tak słabo mi poszło dostanę 2 a potem jest 5
Skąd ja to znam
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Seeba »

Eleenaa, chyba każdy to przeżył w różnym etapie swojej edukacji. Niestety.
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: makebelieve »

Ja jakoś wcześniej źle przewidywałam swoje oceny a teraz jakoś jest lepiej D Chociaż z dyrektorskich spodziewałam się lepszego wyniku z chemii niż biologii a wyszło odwrotnie i napisałam biologię 10% lepiejgt
Awatar użytkownika
Eleenaa
Posty: 115
Rejestracja: 11 sty 2013, o 16:30

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Eleenaa »

Wkurzają mnie też ludzie tacy ,że jak chce żeby mi coś pomogli,podpowiedzieli na spr to nie wiedzą ,a potem jak oddają nam spr to nagle ich olśniło i mają odpowiedź na to czego niby przedtem nie wiedzieli

Seeba, ja myślałam ,że w LO czegoś takiego już nie będzie ,a tu się zdziwiłam Oby na studiach było jakoś normalnie
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Seeba »

Eleenaa, czasami zastanawiam się dlaczego niektórym pomagam mimo, że nie mogę liczyć na ich wdzięczność.
kasieńka
Posty: 9
Rejestracja: 20 kwie 2014, o 15:08

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: kasieńka »

Czasami zazdroszczę osobom, które chodzą do elitarnych szkół, tam są chociaż osoby, którym zależy na osiągnięciu czegoś, nie tak jak w mojej klasie
Ktoś z was zastanawiał się nad kupnem książek B.Bukały Trening przed maturą?
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: makebelieve »

Ja planuję/planowałam ją kupić. Z opinii wielu osób wynika, że nie jest ona dobra na naukę czegoś nowego, ale jak już się ogarnie materiał z podręcznika na przykład.
kasieńka- to akurat prawda, bo wiedząc, że będzie mi głupio dostać 3 z rozszerzenia spinam pośladki i pracuję aby zarobić wyższą ocenę, bo niby oceny to nie wszystko, ale znam osobę, która z chemii jedzie na samych 3, na korkach nie ogarnia a planuje iść na leka. No cóż, rozumiem dostać raz czy dwa gorszą ocenę ale zaczyna się pracować ciężko i jednak da się ogarnąć materiał zwłaszcza, że duża część klasy dostaje dobre oceny (nie mówię o przypadku, że w całej klasie są same 2 i 3 i max jedna 4).
Awatar użytkownika
Incendio
Posty: 75
Rejestracja: 24 lut 2013, o 12:29

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Incendio »

No właśnie, z jednej strony fajnie jest mieć klasę z ludźmi o podobnych zainteresowaniach, z którymi da się pogadać, którzy są na poziomie. A z drugiej strony wiadomo, że połowa klasy to będą zamknięte w sobie, aspołeczne osoby.
32 osoby to dosyć dużo, nie? To mnie jakoś tak odrzuca. Jakbym poszła do miejscowej szkoły to może nie miałabym jakiejś super inteligentnej klasy, ale ludzi by było max 15-20, bo generalnie mało osób się tutaj wybiera. (w obecnej 2 liceum jest 9 osób, z czego mniej więcej 3 chodzą do szkoły xd)
Makebelieve pisze:I ja nie dałabym rady uczyć się kompletnie sama. Potrzebuję czasami takiego kopa od chemiczki, że dostaję milion zadań i wiem, że muszę je zrobić.
Dokładnie, boję się, że jak pójdę do lajtowego liceum, to sobie za bardzo naukę odpuszczę Z drugiej strony, mam wrażenie, że potrafię i że bardziej się to opłaca niż mieszkanie w internacie 100 km od domu i chodzenie do jakiejś prestiżowej szkoły. Ale już teraz mam korki z chemii to pan mi daje co tydzień jakieś 25-50 zadań i jeszcze nie zdarzyło mi się nie zrobić. Biorę korki z takiej licealnej chemii, bo po prostu jedna godzina chemii tygodniowo w szkole mnie nudzi i mało w sumie z niej umiałam Więc w tym roku postanowiłam się za siebie wziąć A pan naprawdę świetnie tłumaczy, więc jakbym miała tu chodzić do liceum, to raczej mój poziom chemii nie powinien być gorszy od tych, którzy chodzą do dobrych liceów. Szczególnie, że już teraz przerobiłam trochę rozszerzonego materiału.
A biologię po prostu kocham, uwielbiam się jej uczyć, a do tego mam kilka osób (np. moja nauczycielka), które zawsze mi coś wytłumaczą/opowiedzą. Więc z biologią nie powinno być problemu. (zamówiłam kilka dni temu biologię Campbella i coś czuję, że do września się nie powstrzymam, aby jej całej nie przeczytać )
Eleenaa pisze:
Makebelieve pisze:jest część osób, która zawsze przeżywa ojeju tak słabo mi poszło dostanę 2 a potem jest 5
Skąd ja to znam
Haha, normalka
kasie&#x144ka pisze:Czasami zazdroszczę osobom, które chodzą do elitarnych szkół, tam są chociaż osoby, którym zależy na osiągnięciu czegoś, nie tak jak w mojej klasie
Chodzisz może do tzw. gorszego liceum? Możesz coś więcej powiedzieć? Uczysz się samodzielnie?
kasieńka
Posty: 9
Rejestracja: 20 kwie 2014, o 15:08

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: kasieńka »

W moim liceum przewyższa liczba osób czwórkowych, więc nie uważam, że liceum jest złe, nauczyciele z biologii i chemii są bardzo wymagający dla osób zdawających rozszerzenie, więc jestem z tego zadowolona. Irytuje mnie to ,że dużo osób z mojej klasy jest na tym profilu, bo nie umie matmy, a do humana nie chce iść. Nie interesuje ich to ,co przerabiamy, ale oczywiście większość z nich zamierza iść potem na medycynę
Awatar użytkownika
Eleenaa
Posty: 115
Rejestracja: 11 sty 2013, o 16:30

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Eleenaa »

kasie&#x144ka pisze:Ktoś z was zastanawiał się nad kupnem książek B.Bukały Trening przed maturą?
Ja na pewno kupię ,ale chyba dopiero w maturalnej Generalnie książki z tej serii mają b.dobrą opinię.
kasie&#x144ka pisze: Irytuje mnie to ,że dużo osób z mojej klasy jest na tym profilu, bo nie umie matmy, a do humana nie chce iść. Nie interesuje ich to ,co przerabiamy, ale oczywiście większość z nich zamierza iść potem na medycynę
Hmm u mnie też dużo osób planuję medycynę ,ale nauczyciele (ja tak samo) mówią ,że potem z tego zrezygnują. Zobaczą jak dużo trzeba się uczyć i jak bardzo trzeba się przyłożyć do matury i im się odechce. U mnie z kolei jest podziałka na ludzi,którzy poszli ze względu na chemie,bio, na jakiegoś nauczyciela, bo im się inne profile nie podobały albo nawet z tradycji, że babcia,mama,wujek,lekarz to ja też będę Także myślę ,że nie tylko u cb tak jest No ,ale narazie większość się przykłada.
Tak z ciekawości zapytam chodzisz do 1kl / mature piszesz w 16?

Incendio, u mnie akurat mamy 34 i to jest max, nikt nie może do nas się przepisać bo już nie ma miejsc,ale mi to w sumie odpowiada, w gimnazjum miałam klase około 20 os. i powiem ci ,że zbytniej różnicy nie ma Nawet jest lepiej ,bo nauczyciel nie zdąży spytać,bo jest dużo osób 9 ? o A to liceum jest w jakimś miasteczku czy mieście? Co do przygotować,to nie mówię,że miałabym się kompletnie sama przygotowywać , tylko ,że u mnie 8h bio i chem to jest sporo i wolałabym mniej i szybciej wracać do domu i mieć trochę czasu dla siebie.(oczywiście mobilizacja powinna być) Jeśli masz w tym bliższym LO dobrych nauczycieli to idź tam, bo ja akurat też mam w pobliżu takie gminne LO i poziom jest strasznie niski, niektórzy wiedzą więcej niż nauczyciel. A masz jakieś inne LO do wyboru? Takie co byś mogła dojeżdżać np busem? Coś jest dziwnego,że tak mało osób do twojego LO chodzi

Makebelieve, te dyrektorskie to piszecie z całego materiału? Czy z jakiegoś konkretnego działu?
kasieńka
Posty: 9
Rejestracja: 20 kwie 2014, o 15:08

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: kasieńka »

Tak Eleenaa, piszę mature w 2016
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: makebelieve »

Eleenaa- od początku roku czyli z biologii bakterie wirusy itp, roślinki i fizjologia roślin, z chemii bez reakcji w roztworach wodnych, redoksów, kinetyki i pierwiastków (właściwości itp). Czyli z jednego semestru. A po majówce mamy matury próbne więc z biologii cała 1 część+metabolizm i z chemii chyba tylko bez pierwiastków. To zobaczymy jak pójdzie : )
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 42 gości