Nauka do matury 2016

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Mårran »

chemonk06 pisze:Gorzej tylko, gdy ktoś ma możliwość, a nie korzysta z niej.
Może po prostu woli uczyć się sam
Pani Buka
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Nitrogenium32 »

chemonk06 pisze:Tak na marginesie: Bogowie moim zdaniem, to jeden z najlepszych polskich filmów od bardzo dawna.
Zgodzę się, powiedziałbym nawet, że NAJLEPSZY od bardzo dawna.
chemonk06
Posty: 72
Rejestracja: 24 paź 2014, o 20:20

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: chemonk06 »

M&#xE5rran pisze:
chemonk06 pisze:Gorzej tylko, gdy ktoś ma możliwość, a nie korzysta z niej.
Może po prostu woli uczyć się sam
Bardziej mi o to chodzi, gdy ktoś nie docenia możliwości, jakie się przed nim pojawiają.
Mam takiego kolegę. Chodzi na korki, jest na kursie przygotowawczym do matury z biologii i chemii(w II klasie LO, bardzo dobry biolchem), w planach lek, ale zamiast się uczyć, woli grać w gry. A najgorsze jest to, że to niestety nieodosobniony przypadek. Co innego, gdy ktoś mierzy siły na zamiary, stara się, ale też mierzy realistycznie, a co innego jak ktoś ma głowę w chmurach i może się zdarzyć, że powrót do rzeczywistości nastąpi za późno.
chemonk06
Posty: 72
Rejestracja: 24 paź 2014, o 20:20

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: chemonk06 »

Chcę również dodać, że inną sytuacją byłoby, gdyby mimo wszystko ta nauka mu jakoś wychodziła.
Ale jego obecna sytuacja(oceny) nie wygląda najlepiej. Nie chodzi nawet o powiedzmy trójki(które z biologii pojawiają się nagminnie w naszej klasie, gdyż zadania, które pojawiają się na sprawdzianach, nie raz są trudniejsze od tych na egzaminie maturalnym.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: randomlogin »

Poczekaj az mature napisze, a potem oceniaj - nie odwrotnie. Wysoki poziom wyjbania potrafi miec zbawienny wplyw na wyniki. A na kursy/korki moze chodzic bo rodzice poelali, a nie bo ma taka potrzebe
.

Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: ryniofit8000 »

chemonk06, niektórym się wydaje że jak wydadzą kasę na korki i spędzą na nich dużo czasu to już nic więcej robić nie muszą, bo przecież próbują. A właśnie okazuje się że najważniejsza jest samodzielna praca w domu.
kabiologia
Posty: 112
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 14:05

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: kabiologia »

My z biologii jesteśmy juz na tkankach zwierzęcych, ale pominelismy Fizjologie roślin. Z chemii jestesmy przy wodorotlenkach, ale chemię strasznie wolno przerabiamy. :-P

chemonk06
Posty: 72
Rejestracja: 24 paź 2014, o 20:20

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: chemonk06 »

randomlogin pisze:Poczekaj az mature napisze, a potem oceniaj - nie odwrotnie.
Znam go parę lat, nie rok czy dwa. Może naprawdę osiągnąć dużo, ale mu się po prostu nie chce i twierdzi, że nie musi się tym przejmować, bo jest młody. Na korki chodzi, bo mama każe, za to uważa, że wiele z nich wynosi, jest do przodu z materiałem itd., a czasem, pytany o rzeczy z ostatniej lekcji, nie wie, o co chodzi. Do niedawna wraz z koleżanką jeszcze przymykałyśmy oko na jego system i bardzo często mu pomagałyśmy(co było naszym błędem), ale teraz przestałyśmy pomagać i w sumie niewiele się zmieniło pod względem jego zaangażowania w jego wyniki. Po prostu musi do niego dotrzeć, że bez własnej pracy może niewiele osiągnąć.
ryniofit8000 pisze:niektórym się wydaje że jak wydadzą kasę na korki i spędzą na nich dużo czasu to już nic więcej robić nie muszą, bo przecież próbują. A właśnie okazuje się że najważniejsza jest samodzielna praca w domu.
Dokładnie. Właśnie on ma taki system, że albo robi wszystko na ostatnią chwilę, albo raz przeczyta i twierdzi, że jest przygotowany na sprawdzian(są tacy, co mają taką pamięć, ale on do nich raczej nie należy ). Wiem, że może teraz go nadmiernie krytykuję, ale takie zachowanie jest dość(moim zdaniem) infantylne.
Mi osobiście na razie starczy samodzielna praca, ponieważ uczę się poszczególnych części materiału(czasem czytam całość"), ale wiem, że być może będę potrzebowała pomocy w zrozumieniu całości.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: randomlogin »

.typowe biadolenie, bo ktos robi cos inaczej.

No to sie nie uczy. Od kilku lat. Oj-ej. W sumie dobrze, jest chociaz konsekwentny. Matura jak ostatnio sprawdzalem byla zaplanowana na maj, mamy pazdziernik. To wlasnie ludzie tu na forum nie potrafia zrozumiec, ze [mod] nie przygotowuja sie do lotu na Marsa. Plany, rozpiski, kolejne zbiory zadan. No dobrze, mozna. Ale mozna tez nie - dajciez mu zyc. [EDIT: o, jeszcze drugiej polowy nie przeczytalem, bo nie byla do mnie. Infantylne? Infantylne to jest robienie z matury konca swiata, i negatywne ocenianie osob, ktore maja czelnosc traktowac ja inaczej].
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: ryniofit8000 »

randomlogin, dobrze, czyli lepiej jechać całe liceum na dwójach, zrozumieliśmy
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: randomlogin »

Nie, lepiej nie przekladac tego na czym sie jedzie w liceum na wyniki z matur. To dwa rozne swiaty. Jak ktos chce miec 5, to pracuje na 5, jak ktos ma wyjebane, to ma wyjebane. A potem i wsrod przedstawicieli pierwszej i drugiej grupy beda i dobre i niskie wyniki matur. Tyle.
chemonk06
Posty: 72
Rejestracja: 24 paź 2014, o 20:20

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: chemonk06 »

randomlogin pisze:.typowe biadolenie, bo ktos robi cos inaczej.

No to sie nie uczy. Od kilku lat. Oj-ej. W sumie dobrze, jest chociaz konsekwentny. Matura jak ostatnio sprawdzalem byla zaplanowana na maj, mamy pazdziernik. To wlasnie ludzie tu na forum nie potrafia zrozumiec, ze motyla noga! nie przygotowuja sie do lotu na Marsa. Plany, rozpiski, kolejne zbiory zadan. No dobrze, mozna. Ale mozna tez nie - dajciez mu zyc. [EDIT: o, jeszcze drugiej polowy nie przeczytalem, bo nie byla do mnie. Infantylne? Infantylne to jest robienie z matury konca swiata, i negatywne ocenianie osob, ktore maja czelnosc traktowac ja inaczej].
Jeśli ktoś ma problem ze zdaniem od początku II klasy, a chce składać na lek, to ja tego jakoś nie widzę. A jeśli ktoś na dodatek twierdzi, że z palcem w wiadomym miejscu się dostanie, to znaczy, że długa droga przed nim. Jego sprawa, co robi, ale drażni mnie to, że się nikt niczym nie przejmuje, a potem jest płacz, tragedia, jakim cudem się nie dostałem.

Powiedz mi, kiedy mam się zacząć uczyć i systematycznie i do matury, żeby napisać ją na minimum 85%?
randomlogin pisze:Nie, lepiej nie przekladac tego na czym sie jedzie w liceum na wyniki z matur. To dwa rozne swiaty. Jak ktos chce miec 5, to pracuje na 5, jak ktos ma wyjebane, to ma wyjebane. A potem i wsrod przedstawicieli pierwszej i drugiej grupy beda i dobre i niskie wyniki matur. Tyle.
Czyli mówisz, że może ledwo zdać, ale maturę napisze na 100%?
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Giardia Lamblia »

chemonk06 pisze:Jeśli ktoś ma problem ze zdaniem od początku II klasy, a chce składać na lek, to ja tego jakoś nie widzę.
Bo masz 17 (?) lat i nie masz zielonego pojęcia o studiach i pisaniu matury. Jedynie z opowieści. Zapewne mocno wykręconych palcem wyobraźni.
chemonk06 pisze:Czyli mówisz, że może ledwo zdać, ale maturę napisze na 100%?
Musiałabyś zobaczyć moje oceny na pierwsze półrocze w 3 LO . Na drugie nie lepiej, no ale wtedy już dali spokój.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości