Nauka do matury 2016

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Seeba »

kasie&#x144ka pisze:Seeba, ty też piszesz mature w 16 czy za rok ?
Ja za rok ale z zaciekawieniem śledzę wasz wątek.
Awatar użytkownika
Latimeria_
Posty: 155
Rejestracja: 11 sty 2014, o 21:46

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Latimeria_ »

Incendio pisze: A najlepsze, że np. mając przykładowo 6 lekcji, kończyłabym przed 13-tą, a 7 lekcji - wpół do 2 Więc w ogóle życie jak w raju, wydaje mi się, że miałabym czas na wszystko - i na naukę, i nawet na przyjemności, sport, spotkania ze znajomymi.
mieszkam 10 min od mojej szkoły i oprócz tego, że jestem tylko trochę bardziej wyspana od ludzi, którzy dojeżdżają godzinę, to wcale nie mam od nich dużo więcej czasu.
kończąc o wpół do 2 owszem, mam czas na sport (codziennie mam treningi), ale wtedy średnio z czasem na naukę - i tak siedzę i się uczę po nocach
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Seeba »

Podziwiam osoby które po szkole jeszcze coś trenują. Ja bym się chyba nie wyrobił.
Awatar użytkownika
Eleenaa
Posty: 115
Rejestracja: 11 sty 2013, o 16:30

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Eleenaa »

Seeba pisze:Też was tak straszą nową maturą, czy ten rocznik raczej mniej?
U mnie ogólnie straszą maturą. Co do tej nowej to chyba tylko ustnym polskim. No i nasza chemiczka kładzie straszny nacisk na doświadczenia ,bo mówiła,że na naszej maturze będzie ich bardzo dużo w porównaniu ze starą maturą.

Powiem szczerze ,że cieszę się ,że piszemy w 2016 a nie za rok. Wtedy wszystko się powinno już wyjaśnić i zobaczymy jak to mniej więcej będzie wyglądać

Incendio, W takim razie idź do tego twojego LO Nie chce cie rozczarować , ale u mnie nawet w zwykłym powiatowym LO nie mam czasu dla siebie Czasami się zdarza,ale to rzadko. Zazwyczaj kończe po 14 dojazd troszkę mi zajmuję przez korki na mieście i w domu jestem na 15. Potem obiad,chwilę odpocznę i nauka. Irytuje mnie bardzo ta monotonia,ale to zależy jakie jest to twoje LO.
Makebelieve pisze:Eleenaa- biologia 94% chemia 85%. Tzn z chemii to tylko z pierwszej części- nieorganicznej. W maju mamy zacząć organiczną i myślę, że przerobimy ją do listopada najpóźniej. A potem powtóreczki
1 kl i chemia to naprawdę jedno wielkie nieporozumienie, jakieś tematy o kosmetykach żywieniu itp, na które praktycznie nikt nie zwraca uwagi, ja pamiętam jak kułam reakcje, które były dla mnie czarną magią a teraz są banalne bo je rozumiem.
Łoo, gratuluję wyników! Spytam tak z ciekawości czy mając tak dużo godzin w tyg chemii da się tak z lekcji na lekcje wszystko ogarnąć? Wiadomo chemia wymaga zrozumienia,ale boję się ,że z takim szybkim tempem narobi mi się dużo zaległości. Tak jak to mówią u nas nauczyciele i wg nich już powinniśmy się uczyć,sami w domu Tylko nie wiem jak na to znaleźć czas jak w szkole taki zapierdziel
schoolboyq
Posty: 116
Rejestracja: 25 paź 2013, o 22:50

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: schoolboyq »

Nie da się
Awatar użytkownika
Incendio
Posty: 75
Rejestracja: 24 lut 2013, o 12:29

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Incendio »

Eleenaa pisze:Incendio, W takim razie idź do tego twojego LO Nie chce cie rozczarować , ale u mnie nawet w zwykłym powiatowym LO nie mam czasu dla siebie Czasami się zdarza,ale to rzadko. Zazwyczaj kończe po 14 dojazd troszkę mi zajmuję przez korki na mieście i w domu jestem na 15. Potem obiad,chwilę odpocznę i nauka. Irytuje mnie bardzo ta monotonia,ale to zależy jakie jest to twoje LO.
Myślę, że byłoby podobnie, ale jednak może by mi się udało znaleźć trochę czasu na dodatkowe rzeczy. Jakbym jeszcze zaczęła jakoś inteligentnie gospodarować czasem.
Latimeria chalumnae pisze:mieszkam 10 min od mojej szkoły i oprócz tego, że jestem tylko trochę bardziej wyspana od ludzi, którzy dojeżdżają godzinę, to wcale nie mam od nich dużo więcej czasu.
kończąc o wpół do 2 owszem, mam czas na sport (codziennie mam treningi), ale wtedy średnio z czasem na naukę - i tak siedzę i się uczę po nocach
Ja nie mam treningów, ale w sumie sporą część czasu przeznaczam na sport. Czasem tylko jakaś godzinka ćwiczeń, innym razem godzina-dwie biegania, a jak na rower się wybiorę to i z 5 godzin mogę jeździć. Ale z tym ostatnim to raczej jak serio nie mam co z czasem robić. Co będzie w liceum to zobaczę
Eleenaa pisze:Spytam tak z ciekawości czy mając tak dużo godzin w tyg chemii da się tak z lekcji na lekcje wszystko ogarnąć? Wiadomo chemia wymaga zrozumienia,ale boję się ,że z takim szybkim tempem narobi mi się dużo zaległości. Tak jak to mówią u nas nauczyciele i wg nich już powinniśmy się uczyć,sami w domu Tylko nie wiem jak na to znaleźć czas jak w szkole taki zapierdziel
Nie chcę się wypowiadać, bo w liceum jednak nie jestem, ale wydaje mi się, że jak się ktoś odpowiednio postara i inteligentnie rozplanuje czas, to jakoś się z tym wszystkim na pewno da uporać. Przecież to chyba nie jest jakiś wielki problem znaleźć pół godziny - 45min dodatkowo każdego dnia np. na tą chemię. Zamiast siedzieć na forum
Awatar użytkownika
Eleenaa
Posty: 115
Rejestracja: 11 sty 2013, o 16:30

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Eleenaa »

schoolboyq pisze:Nie da się
Sarkazm czy na prawdę tak jest?
Incendio pisze:Myślę, że byłoby podobnie, ale jednak może by mi się udało znaleźć trochę czasu na dodatkowe rzeczy. Jakbym jeszcze zaczęła jakoś inteligentnie gospodarować czasem.
Z tym w sumie racja. Przyznam,że ja nie uczę się systematycznie i skutkiem tego jest zarywanie nocy na rzecz np polskiego

Orientujecie się jak ma wyglądać nasz ustny polski? Wiem,tylko ,że mamy losować pytanie i mamy 15 min na przygotowanie. Od razu jak się o tym dowiedziałam,to wiedziałam,że nie zdam (Strasznie się stresuje na wypowiedziach ustnych)
Seeba
Posty: 1300
Rejestracja: 23 sie 2013, o 13:28

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Seeba »

Eleenaa, z polskim ma być tak jak mówisz. Do sierpnia mają opublikować kilka przykładowych pytań więc dowiemy się dokładniej jak to będzie wyglądać.
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: makebelieve »

Eleenaa pisze: Łoo, gratuluję wyników! Spytam tak z ciekawości czy mając tak dużo godzin w tyg chemii da się tak z lekcji na lekcje wszystko ogarnąć? Wiadomo chemia wymaga zrozumienia,ale boję się ,że z takim szybkim tempem narobi mi się dużo zaległości. Tak jak to mówią u nas nauczyciele i wg nich już powinniśmy się uczyć,sami w domu Tylko nie wiem jak na to znaleźć czas jak w szkole taki zapierdziel
Dziękuję Tak dużo? 5 to w sumie dosyć normalnie jak na rozszerzenie. Ja muszę ogarniać bo jak mamy nowy temat to na kolejnej lekcji z tego przepytuje, w zasadzie wystarczy dobrze uważać na lekcji i w domu przeczytać wszystko jeszcze raz i zrobić zadania Ale jest tego wada, bo nie wyobrażam sobie np nie być w szkole tydzień (w 1 kl nie było mnie 3 miesiące) i później to samemu ogarnąć. Ja teraz przed świętami nawet z gorączką przyjechałam na jedną lekcję- pierwszą chemię D
Chodzę na korki z chemii raz w tygodniu ale wyszło akurat tak, że przez 3 tygodnie nie miałam i kinetykę ogarnęłam sama, sprawdzian mi poszedł wydaje mi się, że dobrze ale zobaczę jak oceny
schoolboyq pisze:Nie da się
Nie wiem czy to ironia czy nie, ale jeśli to było na poważnie to zaskoczę- ale da się bez problemu.
Awatar użytkownika
Fify715
Posty: 156
Rejestracja: 31 mar 2013, o 21:29

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Fify715 »

Tak z ciekawości zapytam, co ile macie pracę klasową z całego działu w drugiej klasie?
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: makebelieve »

jowita715 pisze:Tak z ciekawości zapytam, co ile macie pracę klasową z całego działu w drugiej klasie?
Różnie Zależy w ile zrobimy dział i np w czwartek kończymy to we wtorek mamy sprawdzian Kinetykę zrobiliśmy w chyba 2 tygodnie czy 3.
Awatar użytkownika
Fify715
Posty: 156
Rejestracja: 31 mar 2013, o 21:29

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: Fify715 »

Makebelieve pisze:
jowita715 pisze:Tak z ciekawości zapytam, co ile macie pracę klasową z całego działu w drugiej klasie?
Różnie Zależy w ile zrobimy dział i np w czwartek kończymy to we wtorek mamy sprawdzian Kinetykę zrobiliśmy w chyba 2 tygodnie czy 3.
Kurcze, to faktycznie przerąbane, nie ma Cię dwa tygodnie i dupa - nie wiesz co się dzieje Dobrze, że rzadko choruję.
Awatar użytkownika
taida
Posty: 265
Rejestracja: 26 gru 2013, o 19:55

Re: Wspólna nauka do matury 2016 na forum.biolog.pl

Post autor: taida »

ktoś tam pisał, ze nie wie jak ktoś kto ma 4 godz chemii, bio bedzie mogl zdac maturę
otóz ja mam tak i wiecie co? tez nie wiem D nie zdazymy, na powtorki nie mam co liczyć. w wakację zamierzam zrobić 3 część z biologii samodzielnie, nadgonić chemię (tu jest lepiej, bo materialu jest mniej) czuje sie pokrzywdzona, ze mam najmniej godzin z Was i jeszcze biologiczka robi wszystko b dokladnie i ze szczególami, jakby nie mogl zadac do domu. wszystko samodzielnie zostanie mi na wakacje. za to mam wiecej godzin z polskiego i ang jakbym miala jak ktos 8 godz ( :O) to mozna przerobic wszystko z 5 razy.

na razie nie wybiegam z materiałem, uczę sie z lekcji na lekcję, jak jest dłuższe wolne to powtarzam
korki zamierzam brać z matmy, tu musze sie przyłozyc (celuję na Wrocław)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości