Nauka do matury - dla nowych maturzystów

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
Kasia989
Posty: 65
Rejestracja: 31 lip 2007, o 18:48

Nauka do matury - dla nowych maturzystów

Post autor: Kasia989 »

Witam wszystkich Jestem tu nowa. Chodzę do LO na profil biol-chem. We wrześniu rozpocznę klasę maturalną.
Zdałam sobie sprawę, że zdawanie chemii i biologii w rozszerzeniu może nie być takie proste jak myślałam, bo niewiele pamiętam z tych dwóch poprzednich lat. Jeśli chodzi np. o biologie to nie tylko mało pamiętam, ale juz mnie nawet nudzi czytanie tych samych tekstów z podręcznika Operonu, który moim zdaniem robi jedynie chaos w głowie
Brakuje mi motywacji, cały czas w głowie powtarzam, że jużod jutra zacznę się przygotowywać do matury, a to jutro odkładam po raz setny Czemy jak ludzie mają dużo wolnego czasu, to nic im sie nie chce Jak mam zmusić się do systematycznej nauki Macie jakies sposoby
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 7 lis 2008, o 10:31 przez Kasia989, łącznie zmieniany 1 raz.
stokrotka7
Posty: 24
Rejestracja: 31 lip 2007, o 09:49

Re: Nauka do matury - dla nowych maturzystów

Post autor: stokrotka7 »

jak sie zmusić. hmm jestem tegoroczną maturzystką:P zdawałam biole i chemię rozszerzoną:) i szczerze Ci powiem, że miałam podobny problem

pomyśl sobie o studiach na jakie chcesz iść musisz tego BARDZO pragnąć to najlepsza motywacja [gorzej jak nie wiesz co chcesz w życiu robić ]
jeżeli wybrałaś taki kierunek na którym biologia i chemia będą głównymidrogami kształcenia nauka teraz zaprocentuje na studiach i nie będziesz musiała aż tyle nadrabiać na wykłady i kolokwia:)
no i jak będziesz więcej umieć do matury ogarnie Cię mniejsza panika:) [wszystkich ogarnia:)]
powodzenia
Kasia989
Posty: 65
Rejestracja: 31 lip 2007, o 18:48

Re: Nauka do matury - dla nowych maturzystów

Post autor: Kasia989 »

No to sie zmotywowałam i sie nad zoologią męczę
Regis
Posty: 64
Rejestracja: 12 mar 2007, o 20:31

Re: Nauka do matury - dla nowych maturzystów

Post autor: Regis »

Ale po co się uczysz w wakacje?
Jak dla mnie to bez sensu jest - jak jest wolne to jest wolne, a jak trzeba robić to trzeba
Uczenie się dniami i nocami przez 10 miesięcy nie da ci tyle na ile to się wydaje
Na maturze musisz mieć wiedzę ogólną - ja się zacząłem tak konkretniej uczyć niecały miesiąc przed i poszło mi dobrze (fakt że uczyłem się do dość hardkorowej nauczycielki na lekcje, ale serio moim zdaniem nauka w wakacje to gruba przesada)
Kasia989
Posty: 65
Rejestracja: 31 lip 2007, o 18:48

Re: Nauka do matury - dla nowych maturzystów

Post autor: Kasia989 »

Po prostu nie mam pracy na wakacje, a skoro mam dużo wolnego czasu, to wolę porobić ćwiczenia. I tak na seminariach przygotowujących do matury będę musiała powtarzać biologie i chemie już od września, więc wolę teraz coś tam nadrobić Choć w wakacje nie ma motywacji niestety Poza tym biologia mnie interesuje
eni_89
Posty: 63
Rejestracja: 5 sie 2007, o 11:21

Re: Nauka do matury - dla nowych maturzystów

Post autor: eni_89 »

mnie motywuje jak czytam takie wypowiedzi) wszyscy sie ucza a ja nie, wiec ide i sie ucze:D oczywiscieod jutra
Regis
Posty: 64
Rejestracja: 12 mar 2007, o 20:31

Re: Nauka do matury - dla nowych maturzystów

Post autor: Regis »

No z tymod jutra to jest problem - mi się tak przedłużało do kwietnia i cały czas stres że się nie uczę, ale jakoś poszło
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Nauka do matury - dla nowych maturzystów

Post autor: Andzia »

Ja to myślę, że będę po prostu przewalała od nowa cały materiał z biologii. I tyle. Co do chemii - małe powtórzenia, bo z nią mam najmniejszy problem. Ale fizyka. no to tu wszystkie swe poty wyleję nad zapamiętaniem wzorów i robieniem jakichś przykładowych zadań, bo z tym może być gorzej.
Awatar użytkownika
sosen
Posty: 186
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 12:09

Re: Nauka do matury - dla nowych maturzystów

Post autor: sosen »

Z tą motywacją to każdy tak ma niestety:-)))) Z chemii to proponuję porobienie sobie jak najwięcej zadanek takch typowych maturalnych jełśi już zapoznasz się z teorią.

A co do biologii to fajny taki do poczytania i poszerzenia wiedzy (tak dla siebie samego) jest Lewiński ale takie podręczniki dawne przygotowujące do egzaminów na uniwesytety i AM. W nich możemy sobie pewne działy poszerzyć i łatwiej zrozumieć.

A co do nauki to warto i w wakacje trochę poczytać dzięki temu oswoisz sie z terminologią biologiczną i zawsze costam zostanie nawet gdy ci się wydaje inaczej. I to wszystko pomaga na maturze. Niestewty taka jest teraz rzeczywistość że nie wystarczy napisać matury dobrze tylko bardzo dobrze lub przynajmniej do tego dążyć. Tak więc zmuszaj się trochę to tej nauki a napewno maturka będzie bardzo dobra i skup się głównie na tych przedmiotach które będą ci potrzebne przy rekrutacji na dany kierunek.
Belleteyn
Posty: 114
Rejestracja: 19 kwie 2007, o 15:34

Re: Nauka do matury - dla nowych maturzystów

Post autor: Belleteyn »

Na mnie motywująco działają Kalendarze powtórkowe Operonu (do ściągnięcia na ich stronie internetowej). Są tam takie budki do odhaczania powtórzonego materiału, więc po prostu glupio jest coś opuścić i zostawić pustą budkę.

Ale mimo to i tak mam wrażenie, że jakoś za mało tego czau do matury nam zostalo.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości