Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze sposoby

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
PrzebiegłyJeż
Posty: 336
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 19:53

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: PrzebiegłyJeż »

Oprócz tego co Erick, wymienił można sobie porobić zadania z serii Matura na 100% (testy i repetytorium) - Biologia, no i jak ktoś ma problem z doświadczeniami z chemii to Doświadczenia chemiczne w zadaniach jest ok. Nie są to jednak niezbedne zbiory.
PS: Zamiast witka lepiej kupić zbiór z OMEGI, Iwony Żelazny
kubut
Posty: 143
Rejestracja: 13 lip 2014, o 03:44

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: kubut »

Nitrogenium32 pisze:kubut, jeśli poprawiasz jakiś przedmiot, to jeszcze na starych zasadach. Jeśli dopiero pierwszy raz - piszesz na nowych zasadach.
No wlasnie na nowych zasadach, to moje pierwsze podejscie do takiej matury. Tylko jakie sa te nowe zasady Nigdzie nie widze takiej listy jak np. ta popisana jeszcze przez Hall-ową. Skad wiecie np ,ze wypadla elektrochemia, ogniwa czy co tam.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: Nitrogenium32 »

kubut, po pierwsze - ogniwa nie wypadły. Elektrochemia w podręczniku NE jest, jak kilka innych tematów, oznaczona jako treści ponadprogramowe", więc wypadła jako coś, co wszyscy bezwzględnie muszą przerobić, ale jest duża szansa, że się pojawi na maturze - w zadaniu z preambułą. I weź tu człowieku czytaj wszystko, co tam wypisali, a na dodatek wyrób się ze wszystkim w czasie.
kubut
Posty: 143
Rejestracja: 13 lip 2014, o 03:44

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: kubut »

Nitrogenium32 pisze:kubut, po pierwsze - ogniwa nie wypadły. Elektrochemia w podręczniku NE jest, jak kilka innych tematów, oznaczona jako treści ponadprogramowe", więc wypadła jako coś, co wszyscy bezwzględnie muszą przerobić, ale jest duża szansa, że się pojawi na maturze - w zadaniu z preambułą. I weź tu człowieku czytaj wszystko, co tam wypisali, a na dodatek wyrób się ze wszystkim w czasie.
Aa Czyli w sumie nadal wszystko trzeba umieć
Oh, well.
Judyta _
Posty: 85
Rejestracja: 29 lip 2014, o 15:39

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: Judyta _ »

kubut pisze:
Nitrogenium32 pisze:kubut, po pierwsze - ogniwa nie wypadły. Elektrochemia w podręczniku NE jest, jak kilka innych tematów, oznaczona jako treści ponadprogramowe", więc wypadła jako coś, co wszyscy bezwzględnie muszą przerobić, ale jest duża szansa, że się pojawi na maturze - w zadaniu z preambułą. I weź tu człowieku czytaj wszystko, co tam wypisali, a na dodatek wyrób się ze wszystkim w czasie.
Aa Czyli w sumie nadal wszystko trzeba umieć
Oh, well.
Tak plus trochę ciekawostek /
EFGH
Posty: 18
Rejestracja: 16 lip 2014, o 17:58

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: EFGH »

Wiem że temat trochę nie ten, ale nie chcę zakładać nowego w dziale do którego nikt nie zagląda. Orientuje się ktoś jak to wygląda z medycyną w Niemczech? Konkretnie chodzi mi o to jak to jest z tymi ocenami ze świadectw, na które ponoć zwracają uwagę. Moja średnia to ~2,5 przez wszystkie 3 lata w klasie humanistycznej i w przeciwieństwie do matury z biol i chemii nie mogę jej poprawić.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: Nitrogenium32 »

EFGH, z tego co wiem, to się liczy średnia tylko z wybranych przedmiotów (biologia, chemia, fizyka, matematyka, angielski, niemiecki).
EFGH
Posty: 18
Rejestracja: 16 lip 2014, o 17:58

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: EFGH »

Nitrogenium32 pisze:EFGH, z tego co wiem, to się liczy średnia tylko z wybranych przedmiotów (biologia, chemia, fizyka, matematyka, angielski, niemiecki).
Czyli rozumiem że nawet jeśli świetnie poprawię maturę i zdam wymagany egzamin z niemieckiego, to i tak nie mam na co liczyć na jakiekolwiek studia tam, bo z tych przedmiotów mam trójki i dwójkę z fizyki?
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: Nitrogenium32 »

EFGH, tam ich mało co obchodzi matura - ma być po prostu zdana. Mając takie wyniki z matury, że ledwo ci kilku punktów zabrakło na lekarski w Polsce, spokojnie się dostaniesz w Niemczech na medycynę (o ile przekroczysz ten próg numerus clausus). Z jednej strony właśnie dostać się na medycynę łatwiej jest w Niemczech niż w Polsce.

Ja od jakiegoś czasu też się zastanawiam nad medycyną w Niemczech i u mnie też byłby problem z ocenami. Głownie chodzi o biologię, z której mam: 2|2. Średnio: 2.0.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: Nitrogenium32 »

No i jest to jednocześnie przykład, że oceny na świadectwie mają czasami olbrzymie znaczenie.
Awatar użytkownika
Lady Marion
Posty: 138
Rejestracja: 4 lip 2014, o 18:43

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: Lady Marion »

EFGH pisze:Orientuje się ktoś jak to wygląda z medycyną w Niemczech?
Weźmy na przykład medycynę na uniwersytecie w Berlinie (mam tam koleżankę, więc trochę się orientuję). Oprócz ocen ze świadectwa z przedmiotów, o których wspominał Nitrogenium32, do rekrutacji brane są pod uwagę także punkty uzyskane z testu wiadomości (obejmuje pytania z zakresu biologii, chemii, fizyki i bodajże matematyki, słownictwo po niemiecku oczywiście) oraz testu językowego. Chociaż nie jestem pewna, czy moja znajoma mając odpowiedniej wagi certyfikat nie była czasami z niego zwolniona.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: Nitrogenium32 »

Lady Marion pisze:do rekrutacji brane są pod uwagę także punkty uzyskane z testu wiadomości (obejmuje pytania z zakresu biologii, chemii, fizyki i bodajże matematyki, słownictwo po niemiecku oczywiście)
Czyli tak jakby coś na wzór egzaminu wstępnego.
EFGH
Posty: 18
Rejestracja: 16 lip 2014, o 17:58

Re: Nauka do matury poprawkowej - jak rozplanować, wasze spo

Post autor: EFGH »

Nitrogenium32 pisze:Z jednej strony właśnie dostać się na medycynę łatwiej jest w Niemczech niż w Polsce.
/
Lady Marion pisze:do rekrutacji brane są pod uwagę także punkty uzyskane z testu wiadomości (obejmuje pytania z zakresu biologii, chemii, fizyki i bodajże matematyki, słownictwo po niemiecku oczywiście)
Heh, oceny ze świadectwa, test obejmujący oprócz biologii i chemii dodatkowo fizykę i matematykę o których pojęcie mam żadne.miałem nadzieję że wystarczy dobrze zdana matura z chemii i biologii + certyfikat ze znajomości języka. Wygląda na to że jednak łatwiej będzie się dostać na medycynę w Polsce i ewentualnie próbować Erazmusa.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości