Netter czy Sobotta

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: Medycyna Lwów »

nie jest zły, skoro jest nadal najpopularniejszy i nie tylko w Polsce. Błędów w najnowszych wydaniu nie ma, ale za to jest trochę zdjęć radiologicznych (na wielu AMach ich się na anatomii nie robi), trochę schematów i tabel. Dobrze są zrobione na pewno kończyny, wg mnie słabo czaszka - wielu szczegółów anatomicznych nie zaznaczyli lub zaznaczyli tylko na jednej rycinie.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: Padre Morf »

majkelu pisze:Proste pytanie, szybka odpowiedź: czy jak będę miał jakiegoś tam pożyczonego od kumpla Sobotte to wystarczy mi do zaliczenia
Wystarczy. Tak samo jak wystarczy Netter czy Sinielnikov.
serine
Posty: 271
Rejestracja: 25 maja 2008, o 13:23

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: serine »

Dzieki Kamilu i Morfeuszu za wypowiedz mysle ze jak bede miała problem z Sobotta to w kazdej chwili przeciez moge pozyczyc lub kupic Nettera badz jakakolwiek inna ksiazke z anatomii .

Wróce jeszcze do atlasów fotograficznych bo przeszukałam forum i znalazłam wypowiedz Morfeusza popierajacego atlas Yokochiego a Kamila i jeszcze jedna osobe popierajacych McMinna. to który w koncu ? Bierzcie pod uwage ze dopiero zaczynam studia
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: Medycyna Lwów »

1 atlas na własność wystarczy, do innych pewnie będziesz sobie mogła zajrzeć w czytelni (u nas było multum różnych atlasów - i zawsze wypożyczyłem Yokochiego, macMinna i radiologiczny Daniela) McMinn to atlas stosunkowo nowy, więc starsi go mogą nie znać, ale jest bardzo fajny - wg mnie lepszy o polskiego yokochiego. Anatomia nie jest najważniejszym przedmiotem na studiach wiec nie ma co inwestować w niewiadomo ile książek.
Luna
Posty: 20
Rejestracja: 19 lip 2008, o 09:29

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: Luna »

osobiście polecam Nettera , dla mnie jest bardziejludzki i przejrzysty
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: Padre Morf »

Kaamil pisze:McMinn to atlas stosunkowo nowy, więc starsi go mogą nie znać, ale jest bardzo fajny
Stosunkowo - pierwsze polskie wydanie to zdaje sie 1994 rok . Bardzo fajny atlas Do wydań w języku angielskim dołączają CD-ROM lub DVD (zależnie od wydania) z animacjami. Bardzo fajna jest ta pokazująca głowę i szyję.
Kaamil pisze:Anatomia nie jest najważniejszym przedmiotem na studiach wiec nie ma co inwestować w niewiadomo ile książek.
Lepiej zainwestować w interne Komplet Szczeklika (2 tomy + krążek multimedialny) to jakieś 400zl.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: Medycyna Lwów »

Morfeusz pisze:Lepiej zainwestować w interne Komplet Szczeklika (2 tomy + krążek multimedialny) to jakieś 400zl.
ja słyszałem że w internę i farmakologię.
Morfeusz pisze: Stosunkowo - pierwsze polskie wydanie to zdaje sie 1994 rok . Bardzo fajny atlas Do wydań w języku angielskim dołączają CD-ROM lub DVD (zależnie od wydania) z animacjami. Bardzo fajna jest ta pokazująca głowę i szyję.
na [pewno nowszy o yokochiego i znacznie fajniejsza szata graficzna
bechemot
Posty: 55
Rejestracja: 6 mar 2008, o 08:35

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: bechemot »

Szczeklik Kamilu to wlasnie interna.Jak zaprenumerujesz MP to dostaniesz ja gratis.przynajmniej w zeszlym roku tak bylo,teraz niestety nie wiem,czy ta promocja jeszcze obowiazuje.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: Medycyna Lwów »

bechemot pisze:Szczeklik Kamilu to wlasnie interna.J
wiem, tylko potwierdziłem słowa przedmówcy.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: Padre Morf »

bechemot pisze:Jak zaprenumerujesz MP to dostaniesz ja gratis.przynajmniej w zeszlym roku tak bylo,teraz niestety nie wiem,czy ta promocja jeszcze obowiazuje.
Jest opcja dwuletniej prenumeraty - dla studentów to niecałe 18zł miesięcznie.
serine
Posty: 271
Rejestracja: 25 maja 2008, o 13:23

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: serine »

Czy studentce I roku na cos sie przyda czytanie MP, lub chociazby sama prenumerata zeby ewentualnie potem korzystac z informacji zawartych w tym czasopismie ?

A co do McMinna własnie pozyczyłam od znajomego płytke od amerykanskiego wydania i jestem pod wrazeniem :] naprawde fajnie to wszystko wyglada, moze warto jednak zainwestowac w ten atlas.
cahala

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: cahala »

portaldentystyczny.pl
atlasy w sieci, moŻe komuś się przydadzą
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: Padre Morf »

serine pisze:Czy studentce I roku na cos sie przyda czytanie MP, lub chociazby sama prenumerata zeby ewentualnie potem korzystac z informacji zawartych w tym czasopismie ?
Nie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości