Netter czy Sobotta

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: doktorka »

serine pisze:Czy studentce I roku na cos sie przyda czytanie MP, lub chociazby sama prenumerata zeby ewentualnie potem korzystac z informacji zawartych w tym czasopismie ?
Nie.]


chociaz ja na 1 roku troche czytalam, ale to glownie dlatego, ze dostawalismy za friko z Kola Naukowego wbrew pozorom w MP jest troche publikacji z med ogolnej, ktore moga sie przydac nawet mlodemu adeptowi, ale rzadko sie takie artykuly tam pojawiaja. Jak juz koniecznie chcesz, to na pewno biblioteka wydzialowa bedzie miala numery MP


A atlas zdecydowanie Sobotty, trzeba umiec generalnie odroznic atlas dobry do zdania anatomii i atlas dobry dla np chirurga.

[ Dodano: Wto Sie 19, 2008 22:39 ]
majkelu pisze:Potraficie nieźle człowiekowi namieszać w głowie. Proste pytanie, szybka odpowiedź: czy jak będę miał jakiegoś tam pożyczonego od kumpla Sobotte to wystarczy mi do zaliczenia Kurde, nie żebym podchodził minimalistycznie do sprawy, ale i tak wiem że nie będę się uczył z 10 książek i 5 atlasów jednocześnie, więc szkoda mi zwyczajnie kasy.

nie, atlas trza miec swoj. to sa chyba jedyne ksiazki na 1 roku, ktore naprawde trzeba miec tzn podrecznik jakis do anaty+ atlasy. a reszte ksiazek mozna puscic kantem i pozyczac]

[ Dodano: Wto Sie 19, 2008 22:41 ]
a jeszcze dodam, ze to zalezy od uczelni, bo u mnie np w Poznaniu preparaty sa w tak oplakanym stanie, ze praktyczny egzamin mozna zdac tylko i wylacznie przy pomocy atlasu, poniewaz preparatow nomowiac w skrocie po prostu nie ma]


w ogole to bym nie przesadzala z ta anatomia, 500000 atlasow i bochenkow, na co to komu

[ Dodano: Wto Sie 19, 2008 22:44 ]
serine pisze:Aj a ja kupiłam Sobotte. to radzicie zebym sciagnela sobie Nettera ?
sobotta to jest bdb atlas na zaliczenie anatomii, naprawde. przynajmniej w poznaniu. a sciagnac mozna sobie duzo rzeczy, polecam Yokoschi
Solituda
Posty: 94
Rejestracja: 12 lip 2008, o 08:38

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: Solituda »

Używał ktoś kiedyś atlasu do anatomii Janosa Vajdy ? Mam okazję go kupić za niespełna 50 zł i się zastanawiam czy warto się pokusić.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: Medycyna Lwów »

ja widziałem, nie najgorszy, za taką kasę można sobie pozwolić
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: scarlett89 »

Moja kol miala Kopf Meiera i zaliczyla u Aleksandrowicza (czy jakos tak:P) - fakt, korzystala z bibliotecznych zapasow, ale jak widac nauczyc sie mozna na kazdym atlasie:P
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: Medycyna Lwów »

scarlett89 pisze:zaliczyła u Aleksandrowicza (czy jakos tak:P)
u profesora Aleksandrowicza jak już i mogła zaliczyć u niego jedynie egzamin ustny, bo ćwiczeń profesor będący już na emeryturze nie prowadzi (jedynie serię wykładów z jamy brzusznej)
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: scarlett89 »

Fakt, przepraszam za faux pas - nie skojarzylam ze to moglo o TEGO prof Aleksandrowicza chodzic:)
harnaś!
Posty: 5
Rejestracja: 14 sie 2008, o 11:09

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: harnaś! »

A nie da się korzystać tylko z atlasu fotograficznego Te atlasy typu Netter czy Sobotta to dziwne dla mnie sątam nawet nie ma na polski przetłumaczonych nazw łacińskich a w McMinnie są jak to jest po co tezwyklaki Nie łatwiej uczyć się z fotograficznego
P4v3u
Posty: 69
Rejestracja: 11 lip 2008, o 13:59

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: P4v3u »

A widział ktoś Aclands anatomy? i jak oceniacie? urywki można zobaczyć w video google tyle że w słabej jakości.
lung
Posty: 606
Rejestracja: 26 sie 2007, o 14:05

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: lung »

A nie da się korzystać tylko z atlasu fotograficznego Te atlasy typu Netter czy Sobotta to dziwne dla mnie sątam nawet nie ma na polski przetłumaczonych nazw łacińskich a w McMinnie są jak to jest po co tezwyklaki Nie łatwiej uczyć się z fotograficznego
Fotograficzny towersja demo anatomii. azwykly jak to mowisz - starczy do egzaminu ]
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: Padre Morf »

dzieci drogie jakbyście miały anatomię z goliatem to tam żaden atlas nie pomoże Nota bene goliat uwalił obecnego szefa warszawskiej anatomii między innymi na głowie i szyi (z której prof. Ciszek napisał książkę) oraz OUNie (prof. Ciszek jest neurochirurgiem).

Także się nie przejmujcie i uczcie anatomii Może też wyrośniecie na profesorów

[ Dodano: Nie Wrz 07, 2008 04:39 ]
Aha no i nie szalejcie z zakupami. Medycyna to sześcioletni maraton a nie roczny sprint - miejsce na półkach prędzej czy później sie skonczy.
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: scarlett89 »

Morfeusz pisze:Dodano: Nie Wrz 07, 2008 04:39 ]
Aha no i nie szalejcie z zakupami
Chyba same kupno Bochenka i zwyklego atlasu jest w porzadku? Czy jeszcze sie wstrzymywac?:P

[ Dodano: Nie Wrz 07, 2008 08:59 ]
a kto jest szefem warszawskiej anatomii?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: Medycyna Lwów »

a kto jest szefem warszawskiej anatomii?
profesor Bogdan Ciszek, prowadzi b.fajne wykłady.
scarlett89 pisze:Chyba same kupno Bochenka i zwyklego atlasu jest w porzadku? Czy jeszcze sie wstrzymywac?:P
jak dla mnie sam atlas na własność wystarczy, ale jak ktoś chce to niech kupi i Bochenka, mimo że dla każdego starczy, bo jest mnóstwo tego w bibliotece.
Morfeusz pisze:dzieci drogie jakbyście miały anatomię z goliatem to tam żaden atlas nie pomoże Nota bene goliat uwalił obecnego szefa warszawskiej anatomii między innymi na głowie i szyi (z której prof. Ciszek napisał książkę) oraz OUNie (prof. Ciszek jest neurochirurgiem).

Także się nie przejmujcie i uczcie anatomii Może też wyrośniecie na profesorów
hehe, w tym roku w swojej grupie uwalił wszystkich na głowie i szyi (15 komisów dał), zresztą z pozostałych preparatów było podobnie, nikt do egzaminu nie miał praktycznie konta bez komisa .
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: Netter czy Sobotta???

Post autor: MatiGl »

goliat to przezwisko czy nazwisko jak go rozpozanć, żebym wiedział na początku, czy już mam się bać jak go dostane, czy mogę z ulgą odetchnać:)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 63 gości