neurobiologia-gdzie studiowac?

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii

czy wiem czym zajmuje sie neurobiologia?

tak.
76
61%
obiło mi sie o uszy.
23
19%
nie.
25
20%
 
Liczba głosów: 124

Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: a_niap »

Co można robić po skończeniu neurobiologii na UJ? Tak dokładniej, bo to że to samo co po biologii i biotechnologii to już gdzieś o tym było, tylko nadal to mi nic nie mówi
Grinderman
Posty: 19
Rejestracja: 29 mar 2008, o 12:46

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: Grinderman »

Mógłby ktoś napisać, jaki był próg punktowy na neurobiologię w tym roku na UJ?
grande860402
Posty: 1
Rejestracja: 17 sty 2009, o 12:11

zapraszam na UWr. we Wrocławiu ;-)

Post autor: grande860402 »

angel_oscuro pisze:słyszalam ze na UJ ciężko jest sie dostac.
tylko tam mozna studiowac neurobiologie?
Również można studiować od 4 roku neurobiologię na UWr. we Wrocławiu na kierunku biologia obierajac tę specjalizację, polecam ja jestem w zakładzie fizjilogii molekularnej zwierząt i uczęszczam na ten przedmiot, fajny jest!
Ostatnio zmieniony 17 sty 2009, o 13:33 przez grande860402, łącznie zmieniany 1 raz.
Agniś
Posty: 11
Rejestracja: 19 lut 2009, o 12:31

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: Agniś »

Myślicie, że są szanse dostać się w tym roku na neurobiologie na UJ zdając tylko biologie i chemie? (Zakładając że zda się je wysoko )
Awatar użytkownika
Liliaferr
Posty: 283
Rejestracja: 4 lis 2008, o 11:00

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: Liliaferr »

Na UG także jest:)
Migotka90
Posty: 1
Rejestracja: 12 mar 2009, o 20:43

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: Migotka90 »

Oczywiście, że są szanse! Chemia i biologia są najwyżej punktowane. Fizyka i matematyka mniej. Może się tam spotkamy? Ale wciąż nie dowiedzieliśmy się co można po takich studiach robić
Grace
Posty: 255
Rejestracja: 23 lip 2007, o 23:21

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: Grace »

Generalnie - prowadzić badania. Jest bardzo duże zapotrzebowanie na neurobiologów w branży medycznej - chodzi o wynajdywanie przyczyn i metod leczenia chorób o podłożu neurologicznym, tj. Parkinson, Alzheimer itp. Polscy specjaliści mogą podobno przebierać w ofertach pracy i studiów doktoranckich na zachodnich uczelniach (tak pisali ostatnio w WUJu). No i zawsze zostaje jeszcze praca eksperymentalna na temat wciąż jeszcze niepoznanych możliwości ludzkiego mózgu.


Ale żeby iść na neuro nie można wykazywać zbyt dużej wrażliwości, szczególnie w sferze eksperymentów na zwierzętach.
Kmioti
Posty: 2
Rejestracja: 22 mar 2009, o 14:56

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: Kmioti »

Witam wszystkich ^^
Mam niezwykłą przyjemność być jedną z 30 osób które studiują na nowo otwartym kierunku neurobiologia na UJ i chętnie odpowiem na wasze pytania ^^

Jako, że najczęściej zadawanym, jest to, CO można po takich studiach robić pozwolę sobie zamieścić cytat-tak w formie odpowiedzi.

"Student jest odpowiednio przygotowany do podjęcia studiów doktoranckich na różnych kierunkach. Posiadana wiedza i nabyte umiejętności umożliwiają mu również podjęcie pracy naukowo-badawczej lub dydaktycznej w zakresie neurobiologii w instytucjach akademickich i naukowych placówkach badawczych oraz laboratoriach medycznych. Opanowanie specjalistycznego warsztatu badawczego może stanowić podstawę do ścisłej współpracy absolwenta z lekarzem w zaawansowanych procedurach diagnozowania schorzeń neurologicznych."

wszystko zależy od tego czym chce się człowiek w życiu zająć- neurobiologia to studia interdyscyplinarne-nie ograniczają się tylko do ścisłej nauki ale poruszają zagadnienia z pogranicza nauk przyrodniczych, medycznych i humanistycznych ^^

Jeśli ktoś by miał jakieś pytania odnośnie tego jak wyglądają studia od kuchni zachęcam ^^ postaram się odpowiedzieć ^^

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Litawor
Posty: 340
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 12:05

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: Litawor »

Hmm. chciałbym się jak najwięcej dowiedzieć o tym kierunku, a właściwie nie wiem, jakie pytanie zadać. Zresztą udzielałem się już trochę na forum dla kandydatów. i dla studentów

Może mogłabyś tak ogólnie opowiedzieć, co sądzisz o tych studiach po tych kilku miesiącach. Pewnie masz już znacznie lepsze pojęcie, jak będą wyglądały następne lata nauki, niż ja po zapoznaniu się z listą przedmiotów. Neurobiologia to przecież mało ścisłe pojęcie i osoba, która chce się zajmować tą dziedziną, powinna mieć wszechstronne przygotowanie, więc zastanawiam się, na jakim poziomie są inne przedmioty biologiczne, jak np. genetyka, a najbardziej ciekawi mnie, jak wygląda chemia. Jesteś już w stanie wypowiedzieć się na ten temat?

I jeszcze jedno - pamiętasz może, jak przebiegała rekrutacja w zeszłym roku? Za co były liczone punkty i jaki był próg?
Kmioti
Posty: 2
Rejestracja: 22 mar 2009, o 14:56

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: Kmioti »

Tak kojarzę :3

O chemii mogę powiedzieć dużo bo mamy już ją na 1 roku. W zeszłym semestrze mieliśmy wykłady zarówno z organicznej jak i nieorganicznej i ogólnej. Poziom wykładów z organicznej był wysoki-obowiązuje nas taki sam materiał jak studentów biotechnologii z wyłączeniem badań spektrometrycznych- zakres materiału znacznie przewyższał to czego uczy się człowiek w liceum, były też konwersatoria z organicznej (czyli omawianie praktyczne materiału teoretycznego z wykładów (na każdych zajęciach niestety kolokwium))-egzamin będzie dopiero w tym semestrze kiedy już skończymy zajęcia laboratoryjne (4 x po 3 godziny). Chemia ogólna i nieorganiczna tak naprawdę powinna się nazywać chemia fizyczna z el. chemii nieorganicznej i ogólnej- co bardzo przyda się w przyszłości na zajęciach z neurofizjologii (potencjały komórkowe etc.). Materiał realizowany na poziomie wysokim-wykłady w zeszłym semestrze z super profesorka-czysto jasno i przejrzyście-forma egzaminu do wyboru-my zdajemy ustny za 2 tygodnie (sama zaproponowała wcześniejszy termin póki coś człowiek jeszcze pamięta). Zajęcia laboratoryjne póki co nie są jakoś strasznie skomplikowane- jedynym minusem jest pisanie sprawozdań no ale to jak po każdych laborkach.

Inne przedmioty biologiczne stoją na bardzo wysokim poziomie- biologia komórki którą my mieliśmy w 1 semestrze a kolejne roczniki na swoje szczęście będą miały na roku 2 to przedmiot prawdziwie koszący (w pierwszym terminie oblewa ok 60% studentów- trzeba liczyć ze z 4 kierunków-od nas oblała tylko jedna dziewczyna). Materiał trudny acz do opanowania- ćwiczenia bardzo pomagają zrozumieć treść wykładów. Jak z genetyką będzie to nie wiem ale myślę, że podobnie. Póki co z przedmiotów biologicznych nie nieneurobiologicznych mieliśmy zoologie bezkręgowce- luz (jak się ktoś systematycznie uczy) a teraz mamy zoologię kręgowców-masakra (póki co powinni zmienić nazwę na anatomia ryb.). Z anatomii materiał jest zaawansowany- co nas różni od medycyny to to że nie trzeba znać nazw po łacinie W zeszłym semestrze były jeszcze techniki informacyjne i statystyka- podstawy podstaw więc do przejścia. Teraz jest znacznie ciekawiej- fantastyczne wykłady z wprowadzenia do neurobiologii(obecnie rozwój mózgu) i wprowadzenia do psychologii (gość świetnie opowiada). Ćwiczenia z neuro pokazujące pracę neurobiologa od kuchnie dopiero się zaczęły ale początek efektywny :3 Ćwiczenia z psycho powoli się rozkręcają-póki co bez rewelacji. Mózgowe mechanizmy-świetne o ile kogoś mózg naprawdę interesuje. Największą zaletą jest to że ćwiczeniowcy w większości są sympatycznymi młodymi ludźmi i da się z nimi wszystko ustalić co i jak i gdzie ^^

A przyszłe semesrty-ciężko stwierdzić co się będzie działo- wiadomo już, że tak jak pisałam neurofizjologia komórkowa będzie się opierała na chemii fizycznej- jak dowiem się czegoś więcej dam znać.

Próg z zeszłego roku nijak ma się do obecnego bo zmieniły się zasady rekrutacji W zeszłym roku liczył się każdy zdawany na poziomie rozszerzonym przedmiot plus polski i angielski Teraz wygląda to nieco inaczej. Ja mogę powiedzieć że mając zdaną maturę rozszerzoną z fizyki nagt60%,z chemii nagt75% i z biologii nagt85% oraz podstawowy polski i angielskigt65% i 100% dostałam się bez problemu- było 13 osób na miejsce- jak w tym roku będzie to wyglądać ciężko mi powiedzieć

Taki troszkę esej mi wyszedł Mam nadzieję że zaspokoiłam przynajmniej częściowo twój głód wiedzy. Jak by jeszcze jakieś pytania były to chętnie odpowiem.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Litawor
Posty: 340
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 12:05

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: Litawor »

Dzięki za tak wyczerpujący opis
pannaX
Posty: 1
Rejestracja: 7 maja 2009, o 15:06

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: pannaX »

Witam

mam nadzieję że za 2 lata też będę mogla się pochwalić tym ze jestem jedna ze studentek neurobiologi

Jak wyglądają na tym kierunku badania na zwierzętach?
Agniś
Posty: 11
Rejestracja: 19 lut 2009, o 12:31

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: Agniś »

Kto się dostał w tym roku na neuro? Piszcie :D
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości