neurobiologia-gdzie studiowac?

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii

czy wiem czym zajmuje sie neurobiologia?

tak.
76
61%
obiło mi sie o uszy.
23
19%
nie.
25
20%
 
Liczba głosów: 124

Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: Biochejter »

sasanka55 pisze:chociaż życie wiecznego studenta = więcej zniżek P
Fajnie by było, ale one kończą się wraz z ukończeniem 26. roku życia - nawet jak jesteś na I roku studiów wtedy, to np. zniżek komunikacyjnych już niet ]
Awatar użytkownika
Litawor
Posty: 340
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 12:05

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: Litawor »

Gdyby miał przejść pomysł PO (chociaż to raczej mało prawdopowdopodobne), to zniżek by w ogóle nie było:

Kod: Zaznacz cały

wyborcza.pl/1,76842,6861793,Pociag_do_oszczednosci.html
Awatar użytkownika
sasanka55
Posty: 290
Rejestracja: 8 mar 2009, o 10:22

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: sasanka55 »

Biochemister pisze:kończą się wraz z ukończeniem 26. roku życia - nawet jak jesteś na I roku studiów wtedy, to np. zniżek komunikacyjnych już niet
oj buu, to już się nie opłaca rzeczywiście ciągnąć P

a ten pomysł PO to już w ogóle rozwalający
"Mordasewicz uważa, że studenci powinni się wreszcie nauczyć, że na studiach też się pracuje i zarabia na utrzymanie. W tym - na przejazdy. - Polska ma najniższy w Europie wskaźnik zatrudnienia młodzieży w wieku 20-24 lata. Za granicą studenci pracują. U nas nie."
Jaasne za granicą rodzice studentów mają tyle kasy, że nie problem utrzymać na dobrym poziomie na ciężkich studiach (np. medycyna). Na lżejszych, gdzie studenci cieszą się że nie muszą robić nic przez cały rok, dopiero uczą się dzień przed egzaminem - mogą za coś konstruktywnego się zabrać P - ale właśnie zwykle wtedy pracują. Więc niech jaśnie-inteligentni politycy nam tu nie wciskają głupot. To jest straszne, jak oni życia nie znają (
Przepraszam za offtop
Awatar użytkownika
Florencja
Posty: 39
Rejestracja: 27 lip 2009, o 11:55

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: Florencja »

Czy wynik kwalifikacji na biologię UJ jest równy wynikowi kwalifikacji na neurobiologię, przy założeniu zdawania języka obcego na poziomie podstawowym? Pozostałe przeliczniki są identyczne, różnica jest tylko taka, że na neurobiologii język obcy ma wagę 1,5, a biologii 1.

Nie wiem, czy w tym temacie mogę zadać to pytanie, jeśli robię bałagan, to przepraszam.
Awatar użytkownika
Litawor
Posty: 340
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 12:05

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: Litawor »

Oficjalnie wyniki te z pewnością nie mogą być traktowane zamiennie. Może jest jakaś szansa, że zostałabyś przyjęta poza rekrutacją, ale z takim pytaniem powinnaś raczej zwrócić się na forum kierunku neurobiologia albo bezpośrednio (mailowo) do Grzegorza Hessa, kierownika kierunku.
Awatar użytkownika
Florencja
Posty: 39
Rejestracja: 27 lip 2009, o 11:55

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: Florencja »

Pozostaję na biologii. Na neurobiologię nawet się nie rejestrowałam, gdyż uznałam, że nie mam szans się dostać i teraz zastanawiam się nad słusznością mojego założenia, na której pozycji na liście rezerwowej bym się znalazła, ile punktów by mi zabrakło, itp. Czyste gdybanie.
Biologia pr.-77, chemia pr.87, polski pp.-73, angielski pp.-91. Oto moje wyniki.
Po zastosowaniu wzoru na średnią ważoną otrzymałam wynik 75,69. Wstyd się przyznać, ale nie wiem, czy dobrze liczę
Awatar użytkownika
Litawor
Posty: 340
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 12:05

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: Litawor »

[2*77 + 2*87 + 1*(73/2) + 1,5*(91/2)] / [2 + 2 + 1 + 1,5] =
= 432,75 / 6,5 = 66,58

W nawiasach kwadratowych zamknąłem licznik i mianownik (dla większej czytelności). Oczywiście mogłem się pomylić.
Awatar użytkownika
Florencja
Posty: 39
Rejestracja: 27 lip 2009, o 11:55

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: Florencja »

Dziękuję Nie wyszedł mi dobry wynik, bo nie podzieliłam języków przez 2.
maada
Posty: 3
Rejestracja: 18 sie 2009, o 17:53

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: maada »

a mam takie pytanie czy idąc na bilogie nadal można wybrać specjalność nerobiologia?
Z góry dziękuje za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Litawor
Posty: 340
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 12:05

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: Litawor »

Tak, z tym że teraz będzie się to nazywać neurofizjologia.
maada
Posty: 3
Rejestracja: 18 sie 2009, o 17:53

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: maada »

to programem studiów będzie sie czymś różnić zapewne? a wiesz może jakie są procedury przy wyborze specjalności? bo słyszałam że gdzieś był test kto najlepiej napisał ten miał jakby pierwszeństwo przy wyborze specjalności
Awatar użytkownika
Litawor
Posty: 340
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 12:05

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: Litawor »

Nie wiem, czy ta specjalizacja będzie się czymś różniła od poprzedniej. Jeśli tak, to raczej nieznacznie, chodzi pewnie o odróżnienie jej od kierunku neurobiologia. Na specjalizacje studenci przyjmowani są na podstawie ocen z poszczególnych przedmiotów w poprzednich latach studiów, dla każdej specjalizacji te przedmioty są inne.
maada
Posty: 3
Rejestracja: 18 sie 2009, o 17:53

Re: neurobiologia-gdzie studiowac?

Post autor: maada »

dziękuje za informacje:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość