Neurobiologia UJ

Czy warto studiować neurobiologię, czy po ukończeniu studiów znajdę dobrze płatną pracę, które uczelnie pozwalają na studiowanie neurobiologii? Więcej pytań, odpowiedzi i dyskusji na forum.
Awatar użytkownika
Espera
Posty: 10
Rejestracja: 2 maja 2011, o 21:41

Re: Neurobiologia UJ

Post autor: Espera »

wiem, przecież mi nie zabroni na pewno pójdę tam, gdzie będę chciała. Tylko nie chciałabym żeby potem wyszło na jej".
Awatar użytkownika
Litawor
Posty: 340
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 12:05

Re: Neurobiologia UJ

Post autor: Litawor »

[at]Espera
Nie ma żadnych konkretnych perspektyw po neurobiologii. Za granicą jest pod tym względem zdecydowanie lepiej. W Polsce możesz starać się o pracę naukową w kilku ośrodkach poza uczelniami są to placówki Polskiej Akademii Nauk, np. Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN w Warszawie czy Instytut Farmakologii PAN w Krakowie. To takie najbardziej oczywiste, ale badania zahaczające o neurobiologię prowadzone są też w innych. Tyle że wcale nie musisz skończyć neurobiologii, żeby podjąć w nich pracę. Moim zdaniem powinnaś poważnie rozważyć to, co mówi Twoja mama, bo np. po medycynie nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś zajęła się jakimiś aspektami neurobiologii. Jeśli dostaniesz się na nią na UJ, to możesz dobrać sobie dodatkowe kursy z neurobiologii. Nie musi to zresztą być medycyna, mówię o niej, bo to najbardziej popularna opcja. Nad jakimi innymi kierunkami się zastanawiasz?

Być może kierunek neurobiologia na UJ będzie w przyszłości stanowił poważną alternatywę dla tradycyjnych kierunków studiów, ale w tej chwili jest bardzo niedopracowany i ja odradzam jego wybór. Sam jestem studentem drugiego roku.
Awatar użytkownika
Espera
Posty: 10
Rejestracja: 2 maja 2011, o 21:41

Re: Neurobiologia UJ

Post autor: Espera »

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Inne kierunki, które rozważam to farmacja, biotechnologia, analityka medyczna, dietetyka, ewentualnie medycyna (ale tu mam duże wątpliwości, bo nie wiem czy się dostanę - jutro matura z biologii , i troche zniechęca mnie duzy czas studiów). W sumie najbardziej powaznie myśle o neurobiologii i farmacji.

Litawor, żałujesz że wybrałeś neurbiologię? dlaczego uważasz, że ten kierunek jest niedopracowany?
Awatar użytkownika
Black Widow
Posty: 267
Rejestracja: 24 cze 2009, o 12:36

Re: Neurobiologia UJ

Post autor: Black Widow »

mógłby ktoś napisać ostateczny próg na neurobiologię na UJ? na 100 pkt max.
Albo jakie ktoś miał wyniki, z którymi się dostał? proszę:)
olde

Re: Neurobiologia UJ

Post autor: olde »

Black Widow pisze:mógłby ktoś napisać ostateczny próg na neurobiologię na UJ? na 100 pkt max.
Albo jakie ktoś miał wyniki, z którymi się dostał? proszę:)
ponawiam prośbę
majours
Posty: 25
Rejestracja: 18 cze 2011, o 21:13

Re: Neurobiologia UJ

Post autor: majours »

Tego niestety nie wiem.
Ale ogólnie jestem zainteresowana tym kierunkiem. Myślę, że wszystko z przedrostkiem neuro jest przyszłościowe.
madzka149
Posty: 11
Rejestracja: 21 lip 2009, o 00:19

Re: Neurobiologia UJ

Post autor: madzka149 »

A czy oni jakoś specjalnie liczą wyniki rozszerzone czy w tym przypadku nieważne jaki się poziom pisało?
Awatar użytkownika
Dober
Posty: 122
Rejestracja: 26 lis 2006, o 11:25

Re: Neurobiologia UJ

Post autor: Dober »

Oj ludzie, ludzie, wszystkie informacje są na internecie, wystarcz poszukać. No ale mogę pomóc. A nawet zacytuję kolegę:

"Osoba z najniższym wynikiem, jaką znalazłem wśród studentów 1. roku, uzyskała w tegorocznej rekrutacji 67,04 pkt (95. miejsce). Jak to było rok temu, nie pamiętam."

Rozszerzone wyniki mnożymy x1, podstawowe x0.5 (no i odpowiednio iloczyny te mnożymy razy wagę przedmiotu i wyliczamy średnią ważoną). Prosta sprawa.

Nie jest więc chyba bardzo trudno się dostać. Ale łatwo również nie jest.
olde

Re: Neurobiologia UJ

Post autor: olde »

to kto na neurobiologię się pisze?
wspierajmy się w tym ciężkim okresie
Awatar użytkownika
Espera
Posty: 10
Rejestracja: 2 maja 2011, o 21:41

Re: Neurobiologia UJ

Post autor: Espera »

mi wyszło 68,62 punkty więc nie wiem co z tego będzie
olde

Re: Neurobiologia UJ

Post autor: olde »

a własnie. jak to liczysz?
biox2x1 +chemx2x1
angx1,5x0,5 (ja psiałam podst)
polx1x0,5 i wszytsko podzielone przez 6,5
?
Awatar użytkownika
Espera
Posty: 10
Rejestracja: 2 maja 2011, o 21:41

Re: Neurobiologia UJ

Post autor: Espera »

nieee, wyszło mi 70,69 pkt bo przedtem źle policzyłam tak, teraz liczyłam tak jak piszesz Olde i jak pisał Dober. Czyli jakieś szanse są przed wynikami więcej myślałam o farmacji, ale tam mam chyba dużo mniejsze szanse (razem z biol i chem 141)
Blaszak
Posty: 2
Rejestracja: 7 lip 2011, o 21:37

Re: Neurobiologia UJ

Post autor: Blaszak »

Hej,

ważna wiadomość dla wszystkich, którzy chcą na poważnie zająć się neurobiologią:
trwa rekrutacja na II stopień studiów na Kierunku NEUROBIOLOGIA na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Jest to pierwszy nabór na studia magisterskie na Neurobiologii.
Ze względu na małe rozpowszechnienie informacji o tych studiach
w tym roku dostanie się na ten fascynujący kierunek może być
relatywnie łatwe (w kolejnych latach może być podobnie jak
z I stopniem - liczba kandydatów nigdy nie spadła poniżej 10 na 1 miejsce ).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość