Nie ratujcie życia śmiercią

Zagadnienia etyczne w biologii i medycynie: antykoncepcja, aborcja, klonowanie, inżynieria genetyczna, kriogenika, biopiractwo, eutanazja, wiwisekcja, etyka ekologiczna, sztuczna inteligencja...
Awatar użytkownika
kociara1993
Posty: 406
Rejestracja: 2 lip 2009, o 19:52

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: kociara1993 »

Tylko dlaczego WHO uznało dietę wegetariańską jako bezpieczną na każdym etapie życia, włączając w to okres ciąży i karmienia piersią"?
wiem, że różne są zdania na ten temat, ale jedno nie ulega wątpliwości - jest to dieta zdrowa przynajmniej dla dużej większości ludzi
poza tym, wegetarianie 3x rzadziej zapadają na nowotwory i żyją dłużej
ja nikogo nie chcę nawracać, ale chcę uświadomić ludzi, że wegetarianin nie oznacza anemik
Awatar użytkownika
szama
Posty: 193
Rejestracja: 24 lis 2010, o 22:56

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: szama »

Patrząc na moja koleżankę z gimnazjum która wegeterianizmem zniszczyła sobie zdrowie a miała naprawdę duzo zapału i chęci do zywienia się tymi wszystkimi kiełkami i soją powiedziałam sobie że nigdy w zyciu żadnego wegeterianizmu Do niedwana wegetarianizm nie istniał i o dziwo zapadalnośc na nowotwory była duzo niższa.
Awatar użytkownika
kociara1993
Posty: 406
Rejestracja: 2 lip 2009, o 19:52

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: kociara1993 »

szama pisze:Do niedwana wegetarianizm nie istniał i o dziwo zapadalnośc na nowotwory była duzo niższa.
I tu się mylisz. Pierwszą na świecie organizację wegetariańską (o ile można to tak nazwać) stanowili Pitagorejczycy, którzy żyli jeszcze przed naszą erą.
A ja jestem wege 4 lata i mam świetne wyniki, świetnie się czuję, latem biegam rano pół godziny i się nie męczę .
Awatar użytkownika
agath
Posty: 39
Rejestracja: 9 sie 2010, o 13:19

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: agath »

Dokładnie, zgadzam się z kociarą
Prawidłowo zbalansowana dieta wegetariańska jest jak najbardziej zdrowa i to jest fakt (testuję na sobie od kilku lat i jestem - odpukać - okazem zdrowia). Jak ktoś przyzna, że mu się nie chce albo ma to w nosie to spoko - mogę to uszanować, ale nie piszcie, że człowiek bez mięsa nie może żyć, bo to bzdura.

Co do licytacji głowy żubra, to uważam, że o ile w w samej kontroli populacji można się dopatrzeć logicznych argumentów, o tyle wystawianie głowy zabitego zwierzęcia jako źródła pieniędzy dla chorych dzieci, moim zdaniem jest nie na miejscu a wręcz się ze sobą gryzie. I tu już nawet nie chodzi o to skąd ten żubr był i dlaczego został odstrzelony, bo domyślam się, że w parku narodowym dla samego widzi mi się nie zabija się gatunków chronionych. Chodzi o to, że wystawiając takie trofeum, w pewnym sensie dajemy przyzwolenie a nawet pochwalamy polowania i wieszanie sobie na ścianach głów zabitych zwierząt. I to moim zdaniem kłóci się z całą ideą WOŚP, która propaguje przecież szlachetne idee współczucia i troski o innych.
Awatar użytkownika
Tomq
Posty: 738
Rejestracja: 11 maja 2010, o 17:50

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: Tomq »

Troski o ludzi. Jeśli martwe zwierzę albo jego głowa uratuje życie 2 dzieci to jak dla mnie niech wystawią jeszcze 100 takich głów = 200 uratowanych dzieciaków
Awatar użytkownika
agath
Posty: 39
Rejestracja: 9 sie 2010, o 13:19

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: agath »

Tomq pisze:Troski o ludzi.
Dlaczego wykluczasz, by tę troskę rozszerzyć na inne gatunki? Nawet jeśli w tym roku zbierają na ludzi to skąd wiesz, że kiedyś nie będą zbierać na zwierzęta? Albo nie poprą jakiejś akcji na rzecz zwierząt?
Poza tym nikt nie neguje chęci pomocy czy troski o dzieci. Nikt nie neguje także szlachetnych intencji BPN. Jednak przy tym wszystkim, ich pomysł był chybiony i trzeba to głośno powiedzieć.
Gdybyś stanął przed wyborem: życie dziecka lub życie żubra to wiadomo co byś wybrał i ja bym to całkowicie poparła. Ale to nie jest taka sytuacja, bo równie dobrze można wystawić inny przedmiot i to też pomoże. Więc czemu konieczne jest wystawianie akurat tego trofeum?
Uczenie dzieci szacunku do życia - nie tylko ludzkiego, ale w ogóle - i wrażliwości na cierpienie (którego zwierzęta też doświadczają) na pewno nie wyjdzie im na złe. Społeczeństwu także się to przysłuży, bo w końcu dzieci są naszą przyszłością i chyba lepiej, by umiały spojrzeć dalej niż na czubek własnego nosa.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: lith »

Traktujecie polowania jako coś złego/strasznego/chorego widocznie nie wszyscy tak sądzą. Ja mam na chacie całkiem sporo jakiegoś poroża, jakiś głów jeleni i jakoś nie widzę nic w tym złego. Uważasz, że to jakieś nieszlachetne/nieludzkie/nieetyczne? O.o
Awatar użytkownika
agath
Posty: 39
Rejestracja: 9 sie 2010, o 13:19

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: agath »

lith pisze:Uważasz, że to jakieś nieszlachetne/nieludzkie/nieetyczne? O.o
Jeśli pytanie było skierowane do mnie to owszem, tak uważam. Domyślam się, że oczekujesz uzasadnienia?
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: Jane Doe »

A co mieli z tym żubrzykiem zrobić? Skoro już z jakiś powodów (na pewno słusznych: albo był chory, stary no cokolwiek sensownego, bo jak sama powiedziałaś, nie zabija się w Parku Narodowym gatunków chronionych bez powodu) to lepiej wypchać łeb i niech powisi w domu jakiegoś bogatego kolesia, który swoimi pieniędzmi uratuje życie dzieci. No to po prostu pozytywny skutek uboczny tego, że żubr już nie żyje. Tak jak już napisałam, na pewno zabijając żubra nie myśleli: o, a jego łeb pójdzie na aukcje WOŚP", tak jak sportowcy nie myślą w chwili zwycięstwa o tym, że pewnego dnia oddadzą swoje medale na aukcje.
Awatar użytkownika
Gajek
Posty: 380
Rejestracja: 7 paź 2010, o 19:35

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: Gajek »

Nie sądzicie, że ta wasza debata jest przegadana? Każdy ma swój sposób na życie więc stop this shit.
Awatar użytkownika
agath
Posty: 39
Rejestracja: 9 sie 2010, o 13:19

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: agath »

JaneDoe pisze:A co mieli z tym żubrzykiem zrobić? Skoro już z jakiś powodów (na pewno słusznych: albo był chory, stary no cokolwiek sensownego, bo jak sama powiedziałaś, nie zabija się w Parku Narodowym gatunków chronionych bez powodu) to lepiej wypchać łeb i niech powisi w domu jakiegoś bogatego kolesia, który swoimi pieniędzmi uratuje życie dzieci. No to po prostu pozytywny skutek uboczny tego, że żubr już nie żyje. Tak jak już napisałam, na pewno zabijając żubra nie myśleli: o, a jego łeb pójdzie na aukcje WOŚP", tak jak sportowcy nie myślą w chwili zwycięstwa o tym, że pewnego dnia oddadzą swoje medale na aukcje.
Może go po prostu skremować/zakopać/oddać do badań naukowych? Cokolwiek.
Rozumiem Twój punkt widzenia i szanuję go, ale mimo wszystko przyzwalanie na polowania kłóci się z moimi zasadami moralnymi i nie mogę przejść obok tego obojętnie. A przyznasz chyba, że takie wieszanie sobie łbów zwierząt jest siłą rzeczy propagowaniem polowań, jako czegoś godnego szacunku/podziwu czy no po prostu czymś czym warto się pochwalić?
Gajek pisze:Nie sądzicie, że ta wasza debata jest przegadana? Każdy ma swój sposób na życie więc stop this shit.
Nie, nie sądzimy. A skoro ludzie chcą dyskutować to chyba po to jest forum, so let it be
Awatar użytkownika
Gajek
Posty: 380
Rejestracja: 7 paź 2010, o 19:35

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: Gajek »

I tak oto powstanie 20 kolejny stron w których każdy będzie prawił swoje morały a nikt ich nie będzie czytał.
Wątpie by ktoś pomyślał sobie nagle o jezu on/ona ma racje, zostaje wegiem/wszystko żernym, przekonała mnie do tego osoba z forum której nie znam". Bless *
Awatar użytkownika
agath
Posty: 39
Rejestracja: 9 sie 2010, o 13:19

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: agath »

Gajek pisze:I tak oto powstanie 20 kolejny stron w których każdy będzie prawił swoje morały a nikt ich nie będzie czytał.
Wątpie by ktoś pomyślał sobie nagle o jezu on/ona ma racje, zostaje wegiem/wszystko żernym, przekonała mnie do tego osoba z forum której nie znam". Bless *
Jeśli dyskusja jest prowadzona na odpowiednim poziomie a jej uczestnicy wysuwają logiczne argumenty to czemu nie? Ja tam lubię czytać opinie innych ludzi i często dają mi one do myślenia
Więc widzisz ile ludzi, tyle opinii. Najważniejsze, że żyjemy w demokratycznym państwie, gdzie każdy może robić co chce i jak ja np. nie lubie Rozmów w toku to ich nie oglądam a moja mama lubi i sobie ogląda na innym telewizorze I to jest piękne
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości