Nie ratujcie życia śmiercią

Zagadnienia etyczne w biologii i medycynie: antykoncepcja, aborcja, klonowanie, inżynieria genetyczna, kriogenika, biopiractwo, eutanazja, wiwisekcja, etyka ekologiczna, sztuczna inteligencja...
Awatar użytkownika
Gajek
Posty: 380
Rejestracja: 7 paź 2010, o 19:35

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: Gajek »

"Najważniejsze, że żyjemy w demokratycznym państwie, gdzie każdy może robić co chcelt- LOL

Uprawiajcie tą swoją sztukę dla sztuki. Jedna racja - opnie są jak dupy, każdy ma swoją i powinien zostawić innych w spokoju.

Czy cytując Daj żyć, pozwól umrzeć albo spierdalaj".
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: Jane Doe »

Gajek, to jest właśnie dział do dyskusji. Szczególnie, że tyczy się etyki. Poza tym do tego służy też forum.

PS no to wybierz jedną z tych trzech opcji.

sophie,
Pewnie resztę ciała przeznaczyli do badań, czemu nie? Tego nie wiemy, a po co mieliby skremować, jak może to przynieść inną korzyść?
A ja nie poruszam tu kwestii polowania.
Awatar użytkownika
agath
Posty: 39
Rejestracja: 9 sie 2010, o 13:19

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: agath »

Gajek pisze:"Najważniejsze, że żyjemy w demokratycznym państwie, gdzie każdy może robić co chcelt- LOL
Dobra, może nie jest idealnie, ale jeśli Ci źle to się przeprowadź np. do Korei Płn. Wtedy zobaczymy
Zresztą mniejsza, bo się zrobi off top
JaneDoe pisze:Pewnie resztę ciała przeznaczyli do badań, czemu nie? Tego nie wiemy, a po co mieliby skremować, jak może to przynieść inną korzyść?
A ja nie poruszam tu kwestii polowania.
W samym wypychaniu w sumie nie widzę nic zdrożnego, ale Niestety wypchane zwierzęta kojarzą się jednoznacznie z polowaniem i kiedy używa się, można powiedzieć, takiego transparentu czy symbolu polowań przy tak głośnej i jakby nie patrzeć szlachetnej akcji jaką jest zbieranie pieniędzy dla dzieciaków przez WOŚP no to po prostu, chcąc nie chcąc niesie to ze sobą pewne przesłanie.
I myślę, że właśnie o to przede wszystkim chodzi działaczom z Empatii". Bo tak naprawdę niewielu ludzi się zainteresuje tym, z jakiego powodu ten żubr zginął i w jakich okolicznościach. Popiersie to popiersie. Ktoś upolował, wypchał i jest.
Awatar użytkownika
Gajek
Posty: 380
Rejestracja: 7 paź 2010, o 19:35

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: Gajek »

No, jak chcesz pogadać na temat wad systemu demokratycznego to zapraszam na gadu

Popatrz na to w inny sposób, ta krowa i tak by została zabita, więc po co miała się zmarnować skoro mogła pomóc w zbiórce pieniędzy?
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: lith »

sophie pisze:Rozumiem Twój punkt widzenia i szanuję go, ale mimo wszystko przyzwalanie na polowania kłóci się z moimi zasadami moralnymi i nie mogę przejść obok tego obojętnie. A przyznasz chyba, że takie wieszanie sobie łbów zwierząt jest siłą rzeczy propagowaniem polowań, jako czegoś godnego szacunku/podziwu czy no po prostu czymś czym warto się pochwalić?
o wątpię, żeby nagle taka aukcja jakoś specjalnie rozpromowała łowiectwo, czy polowania. Raczej ona jest skierowana już do ludzi tym zainteresowanych. Więc jak dla mnie raczej takie oprotestowanie ma jedynie na celu zyskanie nieco popularności korzystając z okazji, że o WOŚPie jest głośno.

Polowania sprzeczne z Twoimi zasadami moralnymi? spoko. tylko domyślam się, że rozumiesz, że odbiegają one nieco ot przeciętnych i że dla większości jednak w polowaniach, łowieniu ryb, szamaniu mięcha, tępieniu szkodników, zabijaniu komarów, przerabianiu zwierzów na parówki nie ma nic niewłaściwego, czy niemoralnego.
Awatar użytkownika
Jane Doe
Posty: 967
Rejestracja: 5 gru 2010, o 17:22

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: Jane Doe »

Popieram lith i się wycofuję z dyskusji
Awatar użytkownika
Tomq
Posty: 738
Rejestracja: 11 maja 2010, o 17:50

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: Tomq »

JaneDoe pisze:A ja nie poruszam tu kwestii polowania.

Przeczytałem powołania za pierwszym razem
Awatar użytkownika
agath
Posty: 39
Rejestracja: 9 sie 2010, o 13:19

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: agath »

Gajek pisze:No, jak chcesz pogadać na temat wad systemu demokratycznego to zapraszam na gadu
Ok p
Gajek pisze:Popatrz na to w inny sposób, ta krowa i tak by została zabita, więc po co miała się zmarnować skoro mogła pomóc w zbiórce pieniędzy?
No i to jest właściwie jedyny, w moim odczuciu, silny argument, który ciężko podważyć.
lith pisze:o wątpię, żeby nagle taka aukcja jakoś specjalnie rozpromowała łowiectwo, czy polowania. Raczej ona jest skierowana już do ludzi tym zainteresowanych. Więc jak dla mnie raczej takie oprotestowanie ma jedynie na celu zyskanie nieco popularności korzystając z okazji, że o WOŚPie jest głośno.

Zdziwiłbyś się.
Poza tym nawet jeśli pewne akcje są trochę na wyrost to jednak coś ludziom w głowach zostaje i nie widzę w tym nic złego. Zawsze możesz po prostu przejść obok tego obojętnie, ale są osoby, które dzięki takim akcjom zmieniają swoje postępowanie i dopóki tak się dzieje to ma to sens )
lith pisze:Polowania sprzeczne z Twoimi zasadami moralnymi? spoko. tylko domyślam się, że rozumiesz, że odbiegają one nieco ot przeciętnych i że dla większości jednak w polowaniach, łowieniu ryb, szamaniu mięcha, tępieniu szkodników, zabijaniu komarów, przerabianiu zwierzów na parówki nie ma nic niewłaściwego, czy niemoralnego.
Tak jak mówiłam, społeczeństwo się rozwija, mamy coraz lepsze metody badawcze i coraz ciekawsze odkrycia naukowe, obok których ciężko przejść obojętnie więc to przeciętne postrzeganie też powoli ulega zmianie.
Pomyśl sobie, że kiedyś nie widziano nic złego w tym, że np. kobiety nie mogą głosować. Gdyby nikt przeciwko temu nie protestował to nadal by tak było. A chyba o to chodzi, żeby świat się rozwijał a nie stał w miejscu i upierał się przy starych metodach, tylko dlatego że się do nich przyzwyczaił.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: lith »

[at]sophie
Mam przez to rozumieć, że jak równouprawnienie kobiet przeszło to i zwierząt przejdzie? ]
Awatar użytkownika
agath
Posty: 39
Rejestracja: 9 sie 2010, o 13:19

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: agath »

lith pisze:[at]sophie
Mam przez to rozumieć, że jak równouprawnienie kobiet przeszło to i zwierząt przejdzie? ]
Przeszło? Nie bardzo rozumiem co masz na myśli
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: Mårran »

przejść - czasownik nieprzechodni perfektywny
1. minąć kogoś lub coś idąc Przede mną przeszły dwie kobiety.
2. przebyć drogę idąc przejść 10 km przejść Polskę
3. przedostać się przez coś idąc przejść przez ulicę Przejdźmy do kuchni.
4. przedostać się na wylot
5. zacząć robić coś innego przejść na emeryturę Przejdźmy do głosowania.
6. przeżyć, doznać Przeszliśmy trudne chwile. Przeszedł ciężką operację.
7. minąć, upłynąć Ból przeszedł.
8. być przekazanym Gospodarstwo przeszło na syna.
9. awansować, zostać przyjętym Przeszedł do następnej klasy. Ustawa nie przeszła.
patrz punkt 9 ]

A to taki żart był
Pani Buka
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: lith »

No, że się przyjęło/ zostało uznane za normę przez społeczeństwo. Ja jednak dostrzegam pewną róznicę między dziewczynami a żubrami (no wiadomo, że od każdej reguły są wyjątki )

Nie wiem, jak dla mnie traktowanie zwierzaków na równi z ludźmi to jednak średni pomysł.

Nie uważam, że zwierzęta nie czują/ nie myślą itd. ale sorry, lajf is brutal. Jeżeli natura od zawsze się opierała na tym to nie wiem czemu mamy w nią ingerować specjalnie.



edit: przypomniało mi się
bash.org.pl pisze:<Czarodziejka zigza: a słyszałas czemu mówi się okres, a nie inaczej?
<zigza no nie wiem
<Czarodziejka zigza: bo nazwa choroba szalonych krów juz zajęta
Awatar użytkownika
agath
Posty: 39
Rejestracja: 9 sie 2010, o 13:19

Re: Nie ratujcie życia śmiercią

Post autor: agath »

Kardiolog pisze: punkt 9 ]

A to taki żart był
O, ta interpretacja bardzo mi się podoba
lith pisze:Nie wiem, jak dla mnie traktowanie zwierzaków na równi z ludźmi to jednak średni pomysł.
Myślę, że tu nawet nie chodzi o to, by je traktować na równi, bo obiektywnie rzecz biorąc jednak życie dorosłego, zdrowego człowieka jest więcej warte niż np. życie dorosłego, zdrowego kurczaka.
Chodzi po prostu o to, by zaoszczędzić im niepotrzebnych cierpień i żeby ludzie zaczęli je bardziej szanować, bo chyba musisz przyznać, że to co obecnie wyprawiamy ze zwierzętami jest często karygodne
lith pisze:Jeżeli natura od zawsze się opierała na tym to nie wiem czemu mamy w nią ingerować specjalnie.
Ale my właśnie nic innego poza ingerowaniem w nią nie robimy tak naprawdę Poza tym skoro znanych nam jest tyle przypadków złego ingerowania to czemu by czasem nie pójść w dobrą stronę?

Bardzo ciekawie się z Tobą dyskutuje, ale tymczasem pozwolisz, że udam się na spoczynek Dobranoc!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości