Niecałe 2 miesiące

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
paulinaa3678
Posty: 16
Rejestracja: 30 lip 2015, o 11:52

Niecałe 2 miesiące

Post autor: paulinaa3678 »

Potrzebuje motywacji Sa tu jakies osoby ktorym udalo sie w takim czasie nauczyc do matury? Jestem na bio - chemie. Z biologii i chemii zawsze mialam 4 lub 5. Mialam sie uczyc w III klasie, jest marzec a ja zdazylam w tym czasie nauczyc sie kilku dzialow z biologii i chemii tylko. Matury robilam tylko w szkole. W domu tylko zadania z Witkowskiego. Mature z chemii napisalam ostatnia na 50% biologie pisze na okolo 80%. Potrzebuje solidnego kopa zeby sie ogarnac i wziac do roboty. Podobno jestem zdolna, zaczynam jednak tracic wiare w siebie i dlatego przydaloby mi sie zeby ktos mi powiedzial ze mu sie udalo nauczyc w tak krotkim czasie, ze to jest po prostu mozliwe jezeli jest taki podobny watek to mozecie wyslac mi linka

Medyk 300

Re: Niecałe 2 miesiące

Post autor: Medyk 300 »

Oczywiście, że jest możliwe. Zaszyj się w książkach, i nie wychodz. Siedź w ksiazkach. Nie patrz na to co przerobiłas, ale na to co Ci jeszcze zostało.

japecznikow
Posty: 59
Rejestracja: 8 lut 2016, o 00:31

Re: Niecałe 2 miesiące

Post autor: japecznikow »

Ja też poproszę trochę motywacji
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Niecałe 2 miesiące

Post autor: Mårran »

Medyk 300 pisze:Zaszyj się w książkach, i nie wychodz. Siedź w ksiazkach.
To rada do matury czy do pisania pracy magisterskiej z biologii?
Pani Buka
Medyk 300

Re: Niecałe 2 miesiące

Post autor: Medyk 300 »

M&#xE5rran pisze:
Medyk 300 pisze:Zaszyj się w książkach, i nie wychodz. Siedź w ksiazkach.
To rada do matury czy do pisania pracy magisterskiej z biologii?
To i to

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Niecałe 2 miesiące

Post autor: Mårran »

To kiepska rada.
Pani Buka
japecznikow
Posty: 59
Rejestracja: 8 lut 2016, o 00:31

Re: Niecałe 2 miesiące

Post autor: japecznikow »

M&#xE5rran pisze:To kiepska rada.
Teoretycznie najlepsza dla kogoś kto nie czuje się pewny swojej wiedzy i ma mało czasu.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Niecałe 2 miesiące

Post autor: Mårran »

Ślęczenie całymi dniami nad książkami? Do matury? Co? Ile do matury potrzeba suchej wiedzy? Patrząc na zadania i klucze z zeszłych lat?
Pani Buka
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Niecałe 2 miesiące

Post autor: Trzyszcz »

2 miesiace to za mało, szczególnie przy tak słabych wynikach jakie podajesz
japecznikow
Posty: 59
Rejestracja: 8 lut 2016, o 00:31

Re: Niecałe 2 miesiące

Post autor: japecznikow »

M&#xE5rran pisze:Ślęczenie całymi dniami nad książkami? Do matury? Co? Ile do matury potrzeba suchej wiedzy? Patrząc na zadania i klucze z zeszłych lat?
A ja nigdzie nie powiedziałem że potrzeba suchej wiedzy, bardziej znajomości schematów zadań maturalnych przy których mimo wszystko trzeba trochę posiedzieć aby je zrozumieć
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Niecałe 2 miesiące

Post autor: Argentum »

Najlepsze, co możesz zrobić, to matury. Rozbieraj każde zadanie na czynniki pierwsze, jeśli masz w zadaniu jakąś definicję, to szukaj w książkach (licealnych) najlepszego jej wyjaśnienia i sobie notuj na marginesie, aż nie załapiesz. Dobry do takich powtórzeń jest witowski (z biologii), pyta Cię 5 razy pod rząd o tkankę jakąś tam, a Ty w tym czasie sobie doskonale wyryjesz to w pamięci, a przy okazji będziesz o kilka zadań do przodu. Czytać nie ma co, teraz tylko zadania.

Ciśnij wszystkie zbiory, ale matury najważniejsze.
Yates
Posty: 75
Rejestracja: 25 gru 2013, o 10:49

Re: Niecałe 2 miesiące

Post autor: Yates »

Witowski z biologii według mnie tragedia. Pod mature pytań w ogole nie ma oprocz tych z poprzednich matur.

Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Niecałe 2 miesiące

Post autor: Argentum »

Dla mnie też tragiczny, ale jeśli ktoś ma duże braki wiedzowe, to on pomaga nadrobić.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości