niestacjonarny lekarski-kandydaci, progi itd..:)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: niestacjonarny lekarski-kandydaci, progi itd..:)

Post autor: SilentShout »

to biologii nawet się uczyć nie trzeba
Awatar użytkownika
neocortex
Posty: 255
Rejestracja: 9 kwie 2010, o 17:34

Re: niestacjonarny lekarski-kandydaci, progi itd..:)

Post autor: neocortex »

No wiem, że się nie strzela, taki zwrot tylko P
Z chemii rzeczywiście matura matura jest ok i albo sie umie albo nie. Albo nie umie się dodawać i leci się na tym 10%
Z biologii z drugiej strony.

Anyhow, lexpolonica, po prostu wykuj na blachę przynajmniej jeden maturalny przedmiot, przywal 95% i nie baw sie w żadne średnie.
Przynajmniej ja mam taki plan jak gdzieś na chodniku znajdę 20 kafli.
Awatar użytkownika
Shaq
Posty: 456
Rejestracja: 30 lip 2010, o 15:50

Re: niestacjonarny lekarski-kandydaci, progi itd..:)

Post autor: Shaq »

wykuj na blachę przynajmniej jeden maturalny przedmiot, przywal 95% i nie baw sie w żadne średnie.
neocortex, taki mam plan w tym roku
Chemia
A co do tematu:
Po mojemu już chyba lepiej roczek w domu zostać z niczym niż wydawać 20k i cisnąć średnią lub nie rozstawać się z Vademecum.

Gregory, powiem, że chyba tak samo bym zrobił. Trzeba mieć nerwy z tytanu, ale granice też są.

Białystok przybywaj!
Awatar użytkownika
neocortex
Posty: 255
Rejestracja: 9 kwie 2010, o 17:34

Re: niestacjonarny lekarski-kandydaci, progi itd..:)

Post autor: neocortex »

No chemia, chemia

W normalnych warunkach pewnie, że lepiej zostać w domu - ja już nie mam na to czasu, bo jedne studia własnie skończyłam (i nie jest to licencjat) i albo zacznę w tym roku albo w ogole.
RybaŻaba
Posty: 27
Rejestracja: 9 lip 2011, o 13:48

Re: niestacjonarny lekarski-kandydaci, progi itd..:)

Post autor: RybaŻaba »

A jakie studia skończyłaś jeśli można wiedzieć?gt
Awatar użytkownika
neocortex
Posty: 255
Rejestracja: 9 kwie 2010, o 17:34

Re: niestacjonarny lekarski-kandydaci, progi itd..:)

Post autor: neocortex »

Geografie biologie
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: niestacjonarny lekarski-kandydaci, progi itd..:)

Post autor: Agher »

co do niestacjonarnych my z kolei zauwazylismy ze duzo osób z niestacjonarnych uwaliło egzamin z biologii. Hitem jest sytuacja w której osoba X daje ściągnąć okolicznym osobom całą swoją pracę, po czym. te osoby zdają, osoba X już nie. Także coś jest na rzeczy .

Legendy krążyły też nt. studium psychologii i tego, że pan dr uwala niestacjonarnych. Plotki obalone. Fakt - ma osobną liste i kilka osob się zapytał, czemu nie są na dziennych, ale poza tym to innych problemów nie robił
Awatar użytkownika
lexpolonica
Posty: 76
Rejestracja: 5 maja 2011, o 09:15

Re: niestacjonarny lekarski-kandydaci, progi itd..:)

Post autor: lexpolonica »

mam pytanie do studentow niestacjonarnych, np w tym roku oplata za rok wynosi 20 tysiecy, czy jesli rozpoczne studia w tym roku to czy ta cena bedzie stala za kazdy kolejny rok czy moze ulec zmianie na wyzsza?
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: niestacjonarny lekarski-kandydaci, progi itd..:)

Post autor: Agher »

"Wysokość opłaty za I rok studiów niestacjonarnych w roku akademickim 2011/2012 wynosi (opłata nie podlega rozłożeniu na raty) 20.000,- PLN.
Wysokość opłaty za kolejne lata studiów jest ustalona rokrocznie zarządzeniem Rektora. Opłata za kolejne lata studiów podlega rozłożeniu na dwie raty.

Oznacza to, że może. Np. jakoś ostatnio stomatologia podrożała o 1000 zł. rok czy dwa lata temu.
Awatar użytkownika
Shaq
Posty: 456
Rejestracja: 30 lip 2010, o 15:50

Re: niestacjonarny lekarski-kandydaci, progi itd..:)

Post autor: Shaq »

Przy okazji zapytam się z ciekawości.
1. Jak wygląda sprawa stypendiów na nstacjo?
Przysługują?
2. By po roku przenieść się na stacjonarne trzeba brać udział w postępowaniu rekrutacyjnym tak, jak kandydat na studia? Dobrze rozumiem?
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: niestacjonarny lekarski-kandydaci, progi itd..:)

Post autor: Agher »

2 punkt dobrze rozumiesz. jeśli tylko osiągniesz kryteria rekrutacyjne, to potem przepisanie przedmiotów nie robi problemów.


co do pkt. 1. to jeśli chodzi o stypendia to z tego co się orientuje nie ma żadnych różnic. Pamiętajmy tylko o tym, że od tego roku zamiast stypendium naukowego pojawiło się stypendium rektora i trochę trudniej o kasę za ocenki
Awatar użytkownika
Shaq
Posty: 456
Rejestracja: 30 lip 2010, o 15:50

Re: niestacjonarny lekarski-kandydaci, progi itd..:)

Post autor: Shaq »

Chodziło mi bardziej o stypendia socjalne. Chodzi mi po głowie jeden przypadek.
Osoba X ma pieniądze z polisy po zmarłym rodzicu lub po sprzedaży spadku. Niezbyt dużo tych pieniędzy, więc na utrzymanie się i czesne by raczej nie dało rady. Jednak na nstacjo by starczyło.
Czy w takim wypadku stypendium socjalne się jej należy?
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: niestacjonarny lekarski-kandydaci, progi itd..:)

Post autor: Agher »

z tego co się orientuje to przy socjalkach ważne są nie prywatne oszczędności (tego nikt raczej nie sprawdza, bo i po co?), a przychód miesięczny w przeliczeniu na osobę w gospodarstwie domowym i to on musi być poniżej konkretnej ustalonej kwoty, żeby się łapać na socjalkę.

Ale w sumie dziwna to sytuacja socjalka na niestacjonarnym, wiec nic na pewno nie mogę powiedzieć. Na moje to powinno działać normalnie - przecież to normalne, ktoś mógł odłożyć kasę na niestacjonarne, ale juz nie ma na utrzymanie. Jak cos to zadzwon do Działu Spraw Studenta, na pewno Ci powiedzą co i jak.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości