nietsacjonarne lekarski

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
likwidacja konta

Re: nietsacjonarne lekarski

Post autor: likwidacja konta »

ta srednia 4,5 trzeba miec po dwoch latach na WUM-ie, a wtedy przenoszą bez niczego- znaczy bez ponownego startowania w rekrutacji,
likwidacja konta

Re: nietsacjonarne lekarski

Post autor: likwidacja konta »

nedia pisze:pierwszy próg na niest. był 156

żeby się przenieść wystarczy poprawic maturę i startować jeszcze raz w rekrutacji, jak się dostaniesz na dzienne, to podpisujesz porozumienie z rektorem, że przechodzisz na drugi rok na dzienne, średnia ocen nie ma znaczenia, musisz się dostać na dzienne w normalnej rekrutacji

a tu chyba jest wszystko, bo zdaje się, kolezanka nedia jest calkiem zorientowanadziex

to w lublinie z kolei trzeba i dostac sie w ponownej rekrutacji i miec srednia 4,75, bo inaczej, albo sie zostaje na 2 roku na platnych, albo trzeba od poczatku z pierwszym rokiem jechac-co jest troszke dziwne moim zdaniem, jak za te 18000 PLN ktore kosztowal ten pierwszy rok-i dlatego ja wybieram GUMedbo jest najtaniej ( jesli mozna to tak okreslic ) i zadnych problemow nie robia
Awatar użytkownika
mmmm
Posty: 26
Rejestracja: 24 maja 2010, o 08:30

Re: nietsacjonarne lekarski

Post autor: mmmm »

a czy ktoś może mnie oświecić skąd ja wygrzebałam takie informacje, że rok temu limit przyjęć na studia w Gdańsku na lek. wynosił 15 osób, a w tym 66, skoro tutaj ktoś napisał, że rok temu był taki sam czyli 66 ?

Bo jak mam takie informacje:
(najpierw liczba z 2009, a potem z 2010)

Biały 48 30
Bydg 30 30
Gda 15 66
Kat 80 130
Lub 70 70
Pozn 40 40
Awatar użytkownika
Sephora
Posty: 403
Rejestracja: 13 lut 2009, o 17:26

Re: nietsacjonarne lekarski

Post autor: Sephora »

może to były miejsca na lekarsko-dentystyczny, skoro ich tak małobo w zeszłym roku na pewno było więcej, wydaje mi się że ok. 60
Awatar użytkownika
mmmm
Posty: 26
Rejestracja: 24 maja 2010, o 08:30

Re: nietsacjonarne lekarski

Post autor: mmmm »

no możliwe, czyli pewnie rok temu było też 66 tak jak ktoś już napisał.
Awatar użytkownika
Zahara
Posty: 211
Rejestracja: 26 lut 2010, o 11:31

Re: nietsacjonarne lekarski

Post autor: Zahara »

April-Ethereal pisze:Kirsten, jeżeli chcesz się przenieść na II rok to średnia 4.5 przez 2 lata raczej Cię nie dotyczy, zresztą realne szanse na wyciągnięcie takiej średniej są raczej niewielkie. Być może jest to jedna z opcji (?), ale poprawa matury wydaje się być bardziej bezpiecznym rozwiązaniem. Moja znajoma po zaliczeniu roku niestacjonarnych na GUMedzie, chcąc przenieść się na dzienne, brała po prostu jeszcze raz udział w zwykłej rekrutacji tak jak osoby startujące na I rok.
A czy Twoja znajoma ma jakis magiczny przepis na udane poprawianie matury,tak aby dalo rade w jej wyniku sie przeniesc?:D ja mysle ze ten pierwszy prog bedzie ok 160. i druga lista w Gdansku zbiega sie mniej wiecej z pierwsza w Bydzi chyba? a wy skladacie tez do Bdg czy gdzies indziej?
likwidacja konta

Re: nietsacjonarne lekarski

Post autor: likwidacja konta »

ja tylko na GUM
Awatar użytkownika
Zahara
Posty: 211
Rejestracja: 26 lut 2010, o 11:31

Re: nietsacjonarne lekarski

Post autor: Zahara »

ja narazie tez na GUM ale zwariuje jak bede musiala czekac do 3/4 listy bo wydaje mi sie ze na pierwszej bedzie prog kolo 160 jak nie lepiej. a tak szczerze, kazdy z nas marzy zeby sie dostac a potem nie boicie sie tego ogromu nauki? ze sobie nie poradzicie i 20 tys. w plecy? ja mam obawy ale musze poczekac zeby moc sie martwic
Awatar użytkownika
Tomo128
Posty: 36
Rejestracja: 8 wrz 2007, o 15:05

Re: nietsacjonarne lekarski

Post autor: Tomo128 »

Poczekamy, zobaczymy
medycyna90
Posty: 19
Rejestracja: 22 lip 2010, o 13:48

Re: nietsacjonarne lekarski

Post autor: medycyna90 »

skoro stacjonarny zlecial o 4 punkty to moze i niestac. zleci. rok temu byl próg 152, moze w ty roku bedzie ok 150 D


wy wszyscy jestescie rocznik 91 ?
likwidacja konta

Re: nietsacjonarne lekarski

Post autor: likwidacja konta »

mnie się dzisiaj sniło, że pierwszy był 161 !


ja jestem 89
sloneczko+
Posty: 143
Rejestracja: 2 lip 2010, o 20:20

Re: nietsacjonarne lekarski

Post autor: sloneczko+ »

karolina6789 a Ty poprawiasz maturę cały czas czy byłaś na innych studiach? czy wg CIebie lepiej iść od razu na medycynę niestacjo czy czekać aż uda się poprawić?
likwidacja konta

Re: nietsacjonarne lekarski

Post autor: likwidacja konta »

nie poprawiałam matury ani razu, mam 162, wiec w sumie niewiele mi brakuje do stacjo. , zdawalam w 2007,
byłam na innych studiach( filologia ang) i po prostu się wreszcie namyśliłam
zależy- właściwie jak się ma już sporo latek (jak jaskończyłam właśnie 21 )i ma się plany hm matrymonialno-macierzyńskie po studiach a nie w trakcie i na ten jeden rok starczy pieniążków, to chyba lepiej iść na nst,ale jak się jest świeżo po maturce to absolutnie szkoda kasy!tym bardziej ze przez rok można tez postudiowac cos fajnego, w jakims fajnym miescie i poszerzyć znajomości ja tych moich trzech lat nie żałuje absolutnie- wrecz przeciwnie -zreszta miałam wcześniej rok do przodu, bo jestem 89 i powinnam zdawac mature dopiero w 2008- powaga, jak bym miała komuś doradzać, kto jest zaraz po maturze, a chce isc na leki juz to wie( nie tak jak ja kiedys) to niech na rok idzie na farme tudziez nawet na sama biologie, czy chemie ( zalezy co musi poprawic na maturce), a po roku spokojnie niech na dzienne sie dostanie, bo 18.000 piechota nie chodzi mimo wszystko, no i te znajomości BEZCENNE
moja kuzynka( normalnie ma obywatelstwo pol.-szwe.) nawet celowo po maturce najpierw przez rok prawcowala w USA, potem rok w GB, potem pojechala na wakacje do Australii, wrociła do Londynu, zaczela studianauki medyczne czy cos takiegow przyszlym roku jes skonczyznaczy tylko te pierwszego stopnia ( 3 letnie) i za rok przyjezdza do polski studiowac na leku i to jest chyba mistrzostwo świata!-ten wywód to w ramach rozrywki

myśle ze w rozwazaniu czy isc na nst, czy czekac, trzeba niestety podejsc indywidualniehm niestety
ale mysle ze najwzniejsze jest wiedziec co sie chce w zyciu osiagnac,i konsekwentnie za tym podazac- realizacja jet wtedy tylko kwestia czasu

i nigdy nie nalezy porownywac sie z innyminiigdy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości