niezbędne książki

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
mentos
Posty: 504
Rejestracja: 18 maja 2010, o 06:27

Re: niezbędne książki

Post autor: mentos »

legitymacje dostaniecie w połowie wrzesnia czy jakos tak, a biblioteka jest zamknieta do 1 pazdziernika, toche trzeba poczekac:)
chyba ze ktos chce jzu wypozyczyc ksiazki od razu to moze isc na poniatowskiego do biblioteki tam jest otwarta
Awatar użytkownika
mentos
Posty: 504
Rejestracja: 18 maja 2010, o 06:27

Re: niezbędne książki

Post autor: mentos »

a co do Anatomii klinicznej głowy i szyi Ciszka, to jak bedziesz miec anatomie ze slynnym P. to sie moze przydac on lubi z tego pytania zadawac.
Kaama14
Posty: 5
Rejestracja: 6 wrz 2011, o 11:27

Re: niezbędne książki

Post autor: Kaama14 »

Sprzedam Bochenka wszyskie tomy, stan bardzo dobry, użwany był tyko tom I, pozostałe są jak nowe. Dodatkowo sprzedam również pytania testowe z anatomii oraz pytania na kolokwia z biologii.
Mam również skrypt z biofizyki Grzesika.
Kontakt: [at].pl lub gg 10813942
Awatar użytkownika
Lady-Freakish
Posty: 145
Rejestracja: 31 maja 2010, o 15:55

Re: niezbędne książki

Post autor: Lady-Freakish »

dla P. przyda się Fix/Narkiewicz na OUN i nerwy. No i Bochenek przede wszystkim. Cóz na II semestr to inny człowiek, znudzi mu się pytanie studentów. Na I sporo asystentów ciśnie dr S i K.
zwykły
Posty: 48
Rejestracja: 11 lip 2011, o 23:57

Re: niezbędne książki

Post autor: zwykły »

Mam pytanko- Czy w Zabrzu przydadzą się takie pozycje jak:
Repetytorium z neuroanatomi dla neurochirurgów
Anatomiczne neuroanatomii postępowania lekarskiego

Chciałbym dowiedzieć sie także czy książka Kadłubowskiego do parazytologi musi byc nowego wydania? Czy wydanie z 1979 nie jest za stare?

Będę wdzięczny za wszelkiego rodzaju opinie :p
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: niezbędne książki

Post autor: Arnold »

Używałem:
1.jpg
2.jpg
Też miałem starszego Kadłubka, ale z którego roku to już nie pamiętam. Chyba nie było jednego robala, ale nie bądźmy już tak drobiazgowi
subarun12
Posty: 29
Rejestracja: 12 sty 2011, o 18:03

Re: niezbędne książki

Post autor: subarun12 »

Mam pytanie co do starszych wydan. Czy atlas Sobotty z 2001r różni sięod tego z 2010?
Awatar użytkownika
Gehenna
Posty: 204
Rejestracja: 2 lut 2009, o 17:59

Re: niezbędne książki

Post autor: Gehenna »

Arnold pisze: Też miałem starszego Kadłubka, ale z którego roku to już nie pamiętam. Chyba nie było jednego robala, ale nie bądźmy już tak drobiazgowi
No ja miałam chyba z 80coś i brakowało sporo robali, bo chyba dołożyli nam kilka dodatkowych, ale dobre dusze skanowały z nowych wydań, więc można było uzupełnić )
Lilen
Posty: 8
Rejestracja: 21 lip 2011, o 14:00

Re: niezbędne książki

Post autor: Lilen »

Może to głupie, ale jak odbiera się legitki W połowie września? Idzie się do dziekanatu i pyta czy juz jest legitka? Czy jak?[

I czy opłaca się kupować nowe atlasy np. Sobotty z cwiczeniami i jakimis tam gratisowymi tabelami? Moze ktos cos takiego mial?
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: niezbędne książki

Post autor: york »

ja miałam do sobotty gratis cwiczenia i tabele, zestaw wyszedł mnie taniej niz bym kupowała tylko samego sobotte
Awatar użytkownika
Adrianisty
Posty: 83
Rejestracja: 23 cze 2009, o 09:00

Re: niezbędne książki

Post autor: Adrianisty »

Orientuje się ktoś czy atlas do anatomii McMinn jest coś wart? Podoba mi sie w nim, że nazwy są od razu po polsku i po łacinie, a zamiast rysunków są zdjęcia preparatów. Po za tym jest znacznie tańszy od innych, ale czy daje on radę?
Awatar użytkownika
henryka
Posty: 177
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 22:18

Re: niezbędne książki

Post autor: henryka »

Masa osób korzysta z McMinna. Ja osobiście lubiłam uczyć się z Sobotty, bo rysunki są schematyczne, a później przeglądać coś w fotograficznym atlasie (czyli McMinn albo Yokochi), bo później łatwiej na szpilki. Sam McMinn to średnio moim zdaniem.
Awatar użytkownika
billie j.
Posty: 136
Rejestracja: 8 sie 2009, o 13:49

Re: niezbędne książki

Post autor: billie j. »

Tylko McMinn to zdecydowanie za mało. Ja kupiłam ten atlas dodatkowo (głównie korzystałam z Sobotty), ale sprawdził się on tylko na kościach. Do szpilek z osteo - świetny. Ale do późniejszych kolokwiów mi się nie przydał.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości