Niezbędnik studenta I roku

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: Piotrr »

łe tam z notatkami P ja w ciągu roku dokonałem może z 3 nieudolnych prób robienia notatek, które kończyły się ostatecznie jakimiś dziwacznym malunkami przypominającymi pokemony no jedyne co to chyba to te parazyty bo malować trzeba, ale notatek tam tez nie miałem. Nie wiem jak na lekarskim ale na stomie większość prezentacji i seminariów była udostepniana przez asystentow. Aczkolwiek mysle ze na leku tez spokojnie da rade przezyc bez zbędnego bazgrania po zeszycie po i te egzaminy z leka pozdawalem bez notatek. Jak dla mnie szkoda czasu ale jak kto woli. Fartuch to jasne ze może być używany. Ja w ogole miałem taki szmaciany z liceum-model menelski bardziej P A czepek to pewnie jest obowiązkowy ale ja nie miałem go na łbie ani razu na anatomii
W końcu lekarz
BlueVelvet
Posty: 323
Rejestracja: 4 paź 2013, o 11:41

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: BlueVelvet »

Dziękuję za odpowiedź Sofia. Teraz mam jeszcze głupsze pytanie: czy ktokolwiek przychodzi z laptopem i na nim robi notatki? O ile na większości kierunków jest to chyba popularne, tak na medycynie nie jestem pewna, dlatego się pytam.
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: Sofia »

Na ćwiczeniach bywało, ale rzadko. Na wykładach często, ale zwykle nie po to żeby robić notatki, ale sobie pograć/przeglądać fejsa
BlueVelvet
Posty: 323
Rejestracja: 4 paź 2013, o 11:41

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: BlueVelvet »

No więc muszę się zaopatrzyć w nowego
Awatar użytkownika
nika0645
Posty: 410
Rejestracja: 13 lut 2014, o 19:28

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: nika0645 »

ooo, można z laptopami? wygrałam życie albo i nie
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: Sofia »

U mnie na laptopach albo tabletach niektórzy mieli np. skany kserówek do angielskiego. Ja wolałam wydrukować. Ale przy okazji też wchodzili na fejsa

Generalnie na ćwiczeniach gdzie trzeba było uważać, albo laptop się nie przydałby (jak w prosektorium ) to ludzie nie mieli. Na wykłady sporo osób chodziło i robiło tabletami/telefonami zdjęcia, pisali na nich notatki. Ale na wykładzie główny cel posiadania tableta dla wielu to było zabicie nudy
BlueVelvet
Posty: 323
Rejestracja: 4 paź 2013, o 11:41

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: BlueVelvet »

A właśnie. Prosektoria. Od kiedy się zaczynają? I jak wyglądają ćwiczenia?
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: Piotrr »

od zajęć z anatomii wchodzisz, siadasz na krzesełku, słuchasz prelekcji i podchodzisz sobie potem do preparatu, który omawia asystent. przynajmniej u mojego asystenta tak to wyglądało zazwyczaj
W końcu lekarz
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: Sofia »

Byłam, widziałam, potwierdzam

Najpierw kości, potem kończyny, następnie cały trup. Zaczynają się od razu.
BlueVelvet
Posty: 323
Rejestracja: 4 paź 2013, o 11:41

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: BlueVelvet »

Tak myślałam, że będziecie się śmiać ze mnie. No ale już takie legendy krążą o tych prosektoriach, że musiałam się zapytać. Nie jestem nadwrażliwa, raczej potrafię zachować zimną krew, ale mimo wszystko nigdy nie miałam takiego widoku, czy zapachu więc ciężko mi ocenić jak zareaguję.
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: Piotrr »

z widokami i zapachami nie jest aż tak źle, ale od dłuższego siedzenia w tym smrodku bolała mnie głowa, łzawiły oczy i robiłem się głodny P
W końcu lekarz
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: Sofia »

Ooo. u mnie to też często było. za każdym praktycznie razem jak stałam na ćwiczeniach i patrzyłam na preparaty to bardziej myślałam nad tym co sobie mam ochotę ugotować na obiad.

Nie wiem czemu ale się wtedy strasznie głodna robiłam
BlueVelvet
Posty: 323
Rejestracja: 4 paź 2013, o 11:41

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: BlueVelvet »

Ooch xd Ja mięso jem okazjonalnie, to może nie będzie mi tak ślinka ciekła.
A gdzie się odbywają te ćwiczenia? Na Pomorzanach? Bo wiem, że prosektorium jest też na Broniewskiego.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 78 gości