Niezbędnik studenta I roku

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: Sofia »

Tak, w szpitalu na Pomorzanach. Tam znajduje się Zakład Anatomii, który na pewno pokochacie od razu
BlueVelvet
Posty: 323
Rejestracja: 4 paź 2013, o 11:41

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: BlueVelvet »

Wyczuwam ironię
Byłam dzisiaj na Mieszka I w sklepie medycznym. Kupiłam: 2 fartuchy z długim rękawem, białe klapeczki, czepki, maseczki, penstę, rękawiczki, okulary ochronne. Czy o czymś jeszcze zapomniałam na I rok?
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: Piotrr »

wszystko jest z tym ze okulary, penseta i maseczki średnio potrzebne P
W końcu lekarz
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: Sofia »

Piotrr, okulary są potrzebne na chemię, nie trzeba ich nosić tylko jeśli się ma okulary korekcyjne na nosie

Pęseta i maseczki nie są niezbędne, ale przydają się w prosektorium. Pęseta do pokazywania struktur i ogólnie grzebania w preparatach. A z własnego doświadczenia wiem że maseczka ułatwia stanie nad takim preparatem, bo nie czuje się tak mocno smrodu formaliny.

Więc nie wiem czy te 3 rzeczy takie zbędne są

No i trza by do tego dorzucić mundurek pielęgniarski (czyli koszula biała, taka medyczna i białe spodnie). Ale to wam będzie potrzebne dopiero w II semestrze na zajęciach z pielęgniarstwa, więc na razie to sobie można darować
tęcza
Posty: 136
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 18:27

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: tęcza »

o i klapeczki też potrzebne? jakoś mi to umknęło będę się musiała zaopatrzyć, oczywiście jeśli próg spadnie jeszcze o 2 punkty
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: Sofia »

Te klapki to chyba tylko na wyżej wspomniane pielęgniarstwo, bo przynajmniej u mnie wymagali pełnego białego ubioru. Te kilka razy trza je założyć na nogi, ja w sumie chodziłam w swoich starych białych adidasach, w których ćwiczyłam też na wf i nic się nie stało. Były białe to nie mieli się czego czepiać
tęcza
Posty: 136
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 18:27

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: tęcza »

właśnie liczyłam na to, że mi wystarczą białe trampeczki
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: Piotrr »

no niby na papierze tych okularów wymagali ale na nosie nie miałem ani razu P z reszta jak wszyscy chyba P nie wierze że biegaliście na chemii w tych okularach P Na anacie pewnie od asystenta to zależy, ale ja to tam rekawice naciągałem na lape i w bebechy a czasami to nawety rękawic nie naciągałem aczkolwiek fakt może maseczka na ograniczenie smrodku się przyda P
W końcu lekarz
BlueVelvet
Posty: 323
Rejestracja: 4 paź 2013, o 11:41

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: BlueVelvet »

A na anatomię nie potrzeba obuwia zmiennego?Pielęgniarstwo to są te Podstawy opieki nad chorym?
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: Sofia »

Na anatę nie trzeba, tylko fartuch i czepek. Ja kilka razy nawet w sandałach byłam

Tak, pielęgniarstwo to te podstawy opieki. A tak przynajmniej podejrzewam, bo na moim roku to się nazywało I pomoc przedlekarska. Zgaduję, że w praktyce zmieniła się tylko nazwa tego przedmiotu
BlueVelvet
Posty: 323
Rejestracja: 4 paź 2013, o 11:41

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: BlueVelvet »

Jednostka prowadząca przedmiot to zakład pielęgniarstwa, więc na 99% to jest to.
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: promyczek14175 »

Czy wf jest obowiązkowy?
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Niezbędnik studenta I roku

Post autor: Sofia »

Niestety jest przez pierwsze dwa lata studiów. Można zapisać się na jakąś sekcję (ale te są dla kogoś kto dany sport już uprawiał, nie ma sekcji amatorskich). Wtedy chodzi się tylko na zajęcia z sekcji, na wf już nie trzeba.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości