[Film] Niezydentyfikowany organizm w słoiku

Mikroskopy, preparaty, sprzęt, metody utrwalania i barwienia preparatów, zdjęcia mikroskopowe, mikrofotografia, metodyka, bioindykacja
Szejders
Posty: 6
Rejestracja: 7 gru 2014, o 12:52

[Film] Niezydentyfikowany organizm w słoiku

Post autor: Szejders »

Witam
Posiadam swoją pierwszą hodowlę pierwotniaków w słoiku o pożywce sianowej. Po pewnym czasie woda w słoiku zmętniała i po przepadaniu próbek zaobserwowałem że znajduje się tam sporo orzęsek colpoda". Następnie po ok tygodniu nastąpił nagły wzrost nicieni w słoiku, było ich naprawde dużo, co najmniej 10 na kroplę.
Mija teraz ponad miesiąc od założenia hodowli a roztwór zczerniał i przestał wydzielać swój ostry nieprzyjemny zapach. W próbce badanej mikroskopem optycznym zastałem znacznie zredukowaną liczbę organizmów, brak jakichkolwiek colpod", brak nicieni ( jedynie martwe pozostałości po nich) oraz nowy organizm którego nie potrafię sklasyfikować. Prawdopodobnie nie jest to jednokomórkowiec. Dam wam link do filmiku spod mikroskopu na którym jest pokazany jego ruch oraz wygląd. Z góry przepraszam za słabą jakość nagrania. Powiększenie 16x10 (chyba tak to się pisze).
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Niezydentyfikowany organizm w słoiku!!

Post autor: planapo »

Pospolity wrotek Philodina.
Szejders
Posty: 6
Rejestracja: 7 gru 2014, o 12:52

Re: Niezydentyfikowany organizm w słoiku!!

Post autor: Szejders »

Dzięki wielkie
Sharsonn
Posty: 10
Rejestracja: 26 lis 2013, o 21:50

Re: Niezydentyfikowany organizm w słoiku!!

Post autor: Sharsonn »

Jesteś pewny, że to wrotek ? Nie kontynuowałem zoologi, natomiast ja nie widzę tego rozbudowanego aparatu gębowego i mastaksu jak obserwowałem u prawie wszystkich wrotek.
JohnyM

Re: Niezydentyfikowany organizm w słoiku!!

Post autor: JohnyM »

Hmm. wydaje mi się że już odpowiadałem na tego posta. To jest wrotek.
Maniek1972
Posty: 20
Rejestracja: 31 maja 2013, o 21:40

Re: Niezydentyfikowany organizm w słoiku!!

Post autor: Maniek1972 »

JohnyM odpowiadałeś, widziałem. Widocznie mod usunął
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości